Skocz do zawartości

Druki pocztowe na igłówce czy własne na A4 co lepsze?

Polecane posty

Witam proszę o informację co wybrać druki pocztowe drukowane na igłówce czy własne  na A4 i do wycinania później folia Poczt Polskiej. Wiem sam że jak kopertka foliowa to trzeba już własne etykiety dodatkowo umieścić bo nie zaklejają foli i giną adresy pomocnicze. Z igłówką może być problem z precyzją. Czekam na porady :)

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

skoro mowa o drukowanych to zakładam że masz umowę z pocztą a w takim przypadku pobierasz druki od poczty dla osób z umową i nadruk robisz na laserówce. Problem rozwiązany

nadruk masz na pierwszej stronie jak listonosz przyniesie paczkę do klienta to odrywa tę pierwszą kartkę a klientowi zostaje pusta etykietka która i tak nie jest do niczego potrzebna.

Link to postu

Dzięki, za info w sumie ciekawe rozwiązanie z pustą etykietą dla klienta.

Obecnie sam mogę odpowiedzieć , że na razie sprawdza się drukowanie na igłówce, fakt wymaga ustawienia marginesu na drukarce i poprawek w samym szablonie wydruków, kilku testów ale działa i wszystkie strony są odbite. Pobieram druki z Poczty nie te zwykłe "grube" żółte tylko czarno-białe (2 warstwy) i niebieskie do pobrań.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

jak masz umowę za pocztą to takie druki dostajesz, nadruk robisz na laserówce i przyklejasz etykiety na paczke potem robisz książkę nadawczą jak do listów i to tyle.

Nie dajcie się nabrać na program pocztowy który każe Wam ważyć, mierzyć itp. pisać papiery i wysyłać netem. Jak nie wyrobicie limitu miesięcznego to i tak rabat Wam zabiorą więc szkoda pracy...

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Informacja rzeczywiscie mega wyczerpujaca :/

 

Czym te druki sie roznia (poza kolorem)? Po co one wogole sa? U mnie na poczcie chyba ich nikt nigdy na oczy nie widzial.

 

jaaa faktycznie jest cos takiego jak czarno biale druki, ale tez Ci nie powiem bo używałem ich ileś lat temu jak jeszcze paczki pocztą wysyłałem. Dostają je masowi nadawcy. Podpytaj na swojej placówce , a jak nie to poproś o kontakt z jakimś handlowcem pocztowym.

Link to postu

Informacja rzeczywiscie mega wyczerpujaca :/

 

Czym te druki sie roznia (poza kolorem)? Po co one wogole sa? U mnie na poczcie chyba ich nikt nigdy na oczy nie widzial.

 

Druki różnią się kolorem i ilością warstw, przez co nie ma problemów z przepuszczaniem ich przez laserówkę (grubsze bardzo często się blokują). Rozkład tabelek jest identyczny jak przy standardowych drukach.

 

pozdrawiam

Link to postu
  • 5 tygodni później...

Nie dajcie się nabrać na program pocztowy który każe Wam ważyć, mierzyć itp. pisać papiery i wysyłać netem. Jak nie wyrobicie limitu miesięcznego to i tak rabat Wam zabiorą więc szkoda pracy...

 

Mamy umowę z pocztą. Korzystamy z EKN. Ważymi paczki. Drukujemy na dwustronnej laserówce prosto z EKN a dane odstarczamy do poczty na USB.

Plusy:

- stały rabat 5% za wykonane czynności + dodatkowy od obrotów

- wchodzisz na pocztę, zostawiasz sticka i paczki i wracasz do domu (bez kolejek)

 

Sprawdza się bardzo dobrze.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Informacja rzeczywiscie mega wyczerpujaca :/

 

Czym te druki sie roznia (poza kolorem)? Po co one wogole sa? U mnie na poczcie chyba ich nikt nigdy na oczy nie widzial.

 

tak jak pisałem na początku oprócz kolorów mają tylko 2 warstwy (są cieńsze od standardowych) więc klika plusów przy drukowaniu, przechowywaniu i samym  później naklejaniu

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...