Skocz do zawartości

kilka stanów magazynowych dla sklepów internetowych

Polecane posty

Witam 

posiadamy magazyn głowny -sklep gdzie towar który znajduje się na sklepie znajduje się w systemie i stany się zgadzają

posiadamy 2 magazyn gdzie przenosimy nadwyżki które się nie mieszczą na sklepie.

teraz zamierzamy otworzyć 3 sklepy internetowe i moje pytanie .

Jak to zrobić by założyć nowe magazyny dla sklepów internetowych - problem polega na tym że nie będziemy mieć na stanie fizycznie wszystkiego co  będziemy sprzedawać, a fizycznie w systemie ten towar musimy mieć wpisany.

Wymyśliłem żeby założyć wirtualny magazyn do towarów z sklepów internetowych .

czy to dobry pomysł czy są jakieś inne rozwiązania???

dziękuje za pomoc :-)

Link to postu

Dlaczego wirtualny ? Możemy zrobić normalny magazyn a na sklepie internetowym prezentować stan ze wszystkich magazynów. Zamówienia przychodzące do sklepu realizować z tego magazynu na którym jest stan.

Inne rozwiązanie to nie tworzyć nowego magazynu a sklep internetowy traktować jako kolejny kanał sprzedaży.

Link to postu

Rozumiem że towar sprzedawany w sklepach internetowych będzie tym samym towarem który fizycznie znajduje się w sklepie i jest na stanie w subiekcie. Jeśli tak to nie robił bym dodatkowego magazynu bo tylko narobi się bałagan w postaci przesunięć miedzymagazynowych. Poza tym z jednym magazynem będzie Pan miał jeden faktyczny stan. 

 

Co do towaru który będzie sprzedany a nie ma go na stanie, to można ten towar wydawać z odroczonym skutkiem magazynowym.

 

Jeśli sprzedany towar nie trafia do Pana w ogóle, a Pana dostawca przekazuje go klientowi bezpośrednio to ja bym stworzył odpowiedniki asortymentu jako usługi z odpowiednią jednostką. Faktury przy takiej sprzedaży oznaczałbym osobną kategorią żeby można je było później łatwiej księgować. Wtedy w ogóle nie obchodzi nas stan na magazynie przy tego rodzaju sprzedaży.

 

Jeszcze kwestia czy sklepy internetowe będą jakoś zintegrowane z subiektem. Jeśli tak, to tak jak poprzednik napisał, dodać sklepy jako kanały sprzedaży. Jeśli nie będą integrowane to jak wyżej, zostawilbym jeden magazyn.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...