Skocz do zawartości

Wprowadzanie dokumentów kosztowych

Polecane posty

Mam pytanie o jakiś ludzki sposób wprowadzania dokumentów: 

Do tej pory korzystałem z innego programu, gdzie wprowadzało się dane dokumentu -wystawca, numer, data

i do tej pory jest tak samo w rachmistrzu, ale tu się kończą podobieństwa, bo w rachmistrzu wpisuje się kwotę netto, potem tworzy się zapis w rejestrze vat (jakby to było coś niesamowitego, incydentalnego) w którym kwota automatycznie wpisuje się w stawkę podstawową, więc czasem trzeba ją zmienić, potem wraca się do wprowadzonego dokumentu żeby stworzyć rozrachunek- bo to tez takie niespotykane, że fakturę trzeba zapłacić...

Z fakturami dot samochodów jest jeszcze ciekawiej, bo za każdym razem fakturzystka przybiega do mnie z pytaniem jak rozliczać dany samochód, bo pomimo, że jest rejestr pojazdów, to nie da się zaznaczyć którego samochodu dotyczy rozliczenie żeby system automatycznie zaksięgował odpowiednie kwoty w koszty i vat.

Czy naprawdę można tak skomplikować proste działanie czy ja nie wiem jak obsługiwać ten program poprawnie?

Link to postu
20 godzin temu, Tomasz Gąsiorek napisał:

 bo w rachmistrzu wpisuje się kwotę netto, potem tworzy się zapis w rejestrze vat (jakby to było coś niesamowitego, incydentalnego) w którym kwota automatycznie wpisuje się w stawkę podstawową, więc czasem trzeba ją zmienić, potem wraca się do wprowadzonego dokumentu żeby stworzyć rozrachunek- bo to tez takie niespotykane, że fakturę trzeba zapłacić...
 

Nie lepiej wprowadzać dokument zaczynając od Ewidencji VAT? Potem wystarczy wykonać dekretację. Działa to również bardzo dobrze przy kosztach pojazdów - wystarczy wybrać odpowiednie pole w Eksploatacja pojazdu.

Rozrachunek można stworzyć bezpośrednio w Ewidencji VAT.
Jedyny problem jaki mam to automatyczna dekretacja w pole "koszty uboczne zakupu" - tu nie wiem jak poprawić schemat dekretacji, gdyż nie można (lub nie wiem jak) edytować słownik rodzajów zakupu.

Edytowane przez Michał Choroszkiewicz
literówka
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...