Skocz do zawartości

Biuro rachunkowe pracujące z Insert w wersji nexo w chmurze

Polecane posty

Proszę o pomoc w wyborze serwerów dla biura rachunkowego. Praca głownie w nexo (Rewizor, Gratyfikant, czasami Subiekt). Liczba baz 40. Dodatkowo klient ma też około 40 baz GT (Archiwum)

 

Całość będzie w chmurze Azure. Natomiast to tylko informacyjnie, bo może ktoś z Was ma podobne doświadczenia z konkretnie takim rozwiązaniem. Jeżeli nie to zwyczajnie będzie to środowisko zwirtualizowane.

 

Środowisko planuję zbudować na 2 – 3 serwerach, zależnie co podpowiecie.

 

Serwer 1 – Kontroler domeny – tu nie mam pytań, jedynie informacyjnie piszę.

Serwer 2 – Serwer terminali –8 użytkowników. Praca typowej księgowej. Każda obsługuje kilku klientów i sporadycznie się pomiędzy nimi przełącza. Czasami potrzeby jest dostęp do GT w celach przejrzenia archiwum. Pytanie o Wasze doświadczenie co do ilości pamięci, mocy procesora. Może ktoś coś podobnego stawiał w chmurze? Ile minimum, a ile optimum? Proszę o wszystkie informacje jakich możecie udzielić.

Serwer 3 – Tutaj zależnie co doradzicie. Albo początkowo serwer SQL w wersji Express postawię na kontrolerze domeny (póki co bazy są niewielkie), albo od razu wersja z pełnym SQL. Nie mam doświadczenia, żeby porównać na ile wersja pełna SQL (standard) szybciej pracuje z niewielkimi bazami nexo w stosunku do wersji Express. Znam techniczne różnice, ale praktyki z takim środowiskiem nie mam. Dlatego jeżeli ktoś z Was ma doświadczenie i może się podzielić, poproszę.

Link to postu

Generalnie nexo jest dość "ciężkim" programem dla stacji klienkich - przy dużych operacjach np księgowania dużego wyciągu mocno obciąża CPU. Na końcówkach zalecam minimum i5 minimum 8 generacji. Co do SQL to Express jest ok przy założeniu że 1. nie przekraczamy limit rozmiaru bazy, 2. zmodyfikujemy ustawienia SQL aby korzystał z wielu rdzeni na 1 cpu oraz ustawienia parelizacji zadań. Pełen SQL jedynie przy dużej bazie lub naprawdę poteżnie obciążonej bazie który wykorzysta 2x CPU lub wiecej niż 4 wątki dla SQL 2014 lub wyżej.

Generalnie raczej wiecej zasobów CPU na końcówki (tu RDP) niż na serwer.

Link to postu

Rozumiem, że daję sobie przykładowo:

na serwer z SQL Express dajmy na to serię D4d v5 - Intelek i 4 rdzenie. (16 GB RAM i tak będziez dużą górką)

- na terminalowy coś z serii E4 v5 - czyli jakwyżej, ale RAMu 2x tyle i powinno śmigać.

 

Mam zwirtualizowanych kilka różnych środowisk z nexo, ale nie biuro rachinkowe, gdzie zmieniają kilka baz w ciągi dnia. Tu pewnie dodatkowy RAM na kliencie się przyda jak odpalą kilka występnień. Klient wiadomo, chce znać cenę i staram się wstrzelić.

 

Pozdrawiam

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...