Skocz do zawartości

Błąd w trakcie tworzenia nowego projektu raport sferyczny przez szablon w VS2022

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Podczas tworzenia nowego projektu Raport Sferyczny w Visual Studio 2022 po wybraniu właściwego folderu SDK pojawia się następujący błąd:

 

image.png.b5edb16b99f207b648c9b15ded3742f8.png 

Taki sam błąd pojawiał się w poprzedniej wersji 4.2.0.3. Najnowsze szablony do VS zostały również zainstalowane z paczki w katalogu Narzędzia. Nie wiem czy jest tutaj jakiś plik logu wg którego można znaleźć przyczynę błędu. Plik przykładowy Raporty sferyczne z katalogu Przykłady daje się poprawnie skompilować, instalator zostaje utworzony w sposób prawidłowy. Dziękuję z góry za pomoc.

Link to postu

Dzień dobry,

 

Tak, w folderze Bin znajduje się plik InsERT.Moria.Sfera.dll. Dodatkowo rozpakowałem ponownie i niestety bez zmian. Z dodatkowych informacji to jedyny poprawnie działający u mnie szablon to Sfera - rozszerzenie. Szablon Sfera zdarzeniowa generuje ten sam komunikat błędu.

Edytowane przez Dariusz Słowikowski
Link to postu

Dzień dobry,

 

dziękuję za przesłane informacje. Pomogły one w namierzeniu potencjalnego miejsca występowania problemu. W celu dalszej diagnozy skontaktuję się z Panem w wiadomości prywatnej.

 

Na chwilę obecną pozostaje korzystanie z szablonu Sfera - rozszerzenia. W przypadku raportu sferycznego należy wybrać IDaneRaportu jako Rozszerzenie. Natomiast dla sfery zdarzeniowej, należy wybrać dowolne rozszerzenia, a następnie przerobić klasę rozszerzenia tak, aby dziedziczyła po klasie  KlientSferyZdarzeniowej<TObiektBiznesowy> lub skorzystać z jednego, z przykładów dostępnych w dokumentacji sfery. W sekcji Rozszerzanie -> Punkty rozszerzania -> Sfera zdarzeniowa \ Dane dla raportu sferycznego znajduje się wiele przykładów, z których można skorzystać.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...