Skocz do zawartości

PPK ponowna rezygnacja

Polecane posty

Witam,

 

Proszę o pomoc w związku z autozapisem do PPK mam pracownika który był uczestnikiem PPK po czym zrezygnował i aktualnie chce kontynuować rezygnację. Poprzednią rezygnacje z roku 2020 mam w ustawieniach wpisane miesiąc wznowienia 03.2023 i w momencie kiedy chcę wprowadzić kontynuację rezygnacji PPK w 2023 i wprowadzając data deklaracji 01.03.2023 status rezygnacja miesiąc zaprzestania naliczania wypłat 02.2023 to program krzyczy że poprzednia rezygnacja jest jeszcze ważna a jak poprawię na 03.2023 to program krzyczy ze nie zgodne z przepisami. Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć jak prawidłowo powinno to być wprowadzone?

Link to postu

Nie wiem, czy to istotna informacja, ale dziś zrobiłam listę płac między innymi pracownikom, którzy kiedyś zrezygnowali z PPK i jest u nich zaznaczona opcja REZYGNACJA Z PPK PRZED ZGŁOSZENIEM i  tu obok nie ma żadnych dat, jeśli chodzi o miesiąc zaprzestania i wznowienia, natomiast na górze, tam gdzie jest UCZESTNICTWO PPK mam zaznaczony "ptaszek", miesiąc zgłoszenia do IF jest 03 2023,  i naliczaj wpłaty od 03 2023- podsumowując, zapomniałam wprowadzić nową rezygnację, a mimo to na listach płac nie ma żadnych potrąceń na PPK, mimo, że data wypłaty jest 01 marzec 2023 (wypłata za luty 2023). 

Link to postu
22 minuty temu, Dariusz Nowak napisał:

W tym przypadku wystarczy zaznaczyć Rezygnacja przed zgłoszeniem.

Dziękuje za odpowiedź niestety jeżeli ktoś już był w PPK chociaż na chwile to program nie pozwala na zaznaczenie opcji rezygnacja przed przystąpieniem. jest możliwość zaznaczenie wznowienie i rezygnacja ( w tej opcji właśnie program nie puszcza)

 

Link to postu
8 minut temu, IZABELA PIOTROWSKA napisał:

A jak ktoś miał wprowadzoną rezygnację przed zgłoszeniem ( w 2020 roku), to jak teraz prawidłowo wprowadzić UCZESTNICTWO W PPK (pracownik nie złożył deklaracji rezygnacji, co powoduje obowiązek autozapisu do PPK)?

Czy dobrze będzie po prostu  przystąpienie i data 01 03 2023 nam na dole (tam gdzie rezygnacja?

Link to postu
4 minuty temu, Dariusz Nowak napisał:

Dziękujemy za zgłoszenia, problem leży po stronie programu, powinno się zaznaczać Marzec, jako Miesiąc zaprzestania naliczania wpłat, jednak program na to nie pozwala. Poprawkę postaramy się wprowadzić w najbliższej wersji.

Dziękuje. A kiedy można się spodziewać aktualizacji jeśli wypłaty będziemy naliczać w przyszłym tygodniu i do tego czasu powinniśmy mieć wszystko wyprowadzone w programie?

 

Link to postu
4 minuty temu, IZABELA PIOTROWSKA napisał:

Ja mam tak, jak w załączniku ustawione i program nie naliczył w ogóle pracownikowi PPK?!

Tak jak wspomniałem, poprawka pojawi się w najbliższej wersji.

31 minut temu, Małgorzata Zielińska napisał:

Dziękuje. A kiedy można się spodziewać aktualizacji jeśli wypłaty będziemy naliczać w przyszłym tygodniu i do tego czasu powinniśmy mieć wszystko wyprowadzone w programie?

Nowa wersja powinna pojawić się w przeciągu kilku dni.

Link to postu
W dniu 1.03.2023 o 13:03, Dariusz Nowak napisał:

Dziękujemy za zgłoszenia, problem leży po stronie programu, powinno się zaznaczać Marzec, jako Miesiąc zaprzestania naliczania wpłat, jednak program na to nie pozwala. Poprawkę postaramy się wprowadzić w najbliższej wersji.

Czy do 10 marca jest szansa, że poprawka się pojawi?

Link to postu

Jeśli jego pierwszy wpis to Rezygnacja przed zgłoszeniem, to należy dodać kolejny, jako Przystąpienie. Jeśli program wciąż nie nalicza PPK pracownikowi, proszę sprawdzić parametr Pracownicze plany kapitałowe, co jest zapisane w Odprowadzaj składki. Jeśli jest Nie, proszę kliknąć ołówek -> Popraw i zaznaczyć Odprowadzaj składki.

image.thumb.png.1194d65e3e8197274ec9ae8df48d5cc0.png

Link to postu

Wszystkie parametry są poprawnie ustawione, od 2020 mam już wielu pracowników zapisanych do PPK  i w ich przypadku jest poprawnie. Problem jest z nowymi, którzy kiedyś zrezygnowali. Zapis PRZYSTĄPIENIE niczego nie zmienia! Program "pamięta" poprzednią rezygnację zapewne do marca. Problem obeszłam zmieniając w kartotece ręcznie NALICZAJ WPŁATY OD 02 2023 (było z automatu od 03 2023).

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...