Skocz do zawartości

Problem z ProfilowanieDanych sdk 47.0.1 (6872)

Polecane posty

Witam,

 

Jestem tutaj nowy i być może coś robię niepoprawnie.

Wygląda, że plugin ProfilowanieDanych w sdk jest niekompatybilny z listą dokumentów sprzedaży Subiekta w wersji 47.0.1 (6872).

 

Z moich testów wynikałoby, że są dwa niezależne problemy w metodzie IWarunekFiltrujacyDane<Dokument>:
 

1. 'null reference' exception gdy metoda zwraca:
return x => x.KonfiguracjaId == KonfiguracjeDokumentow.Oferta_ID;

 

2. 'constant value type' exception gdy metoda zwraca:
return x => x.Podmiot == null || x.Podmiot.Opiekunowie.Any(y => y.UzytkownikId == kontekst.ZalogowanyUzytkownik.Dane.Id);

 

Załączam poglądowe zrzuty ekranu.

 

Dodatkowo, nie widzę w logach żadnych wpisów które wskazywałyby chociażby na to z którego pluginu pochodzi wyjątek.
Czy da się zmienić minlevel w Nexo.NLog.config ?

Alternatywnie, czy można podejrzeć console np. z wewnątrz Subiekta lub w inny sposób dobrać się do stacktrace (w VS mi się nie udało) ?

 

2023-12-02_17h17_32.png

2023-12-02_19h07_55.png

Link to postu

Dziękujemy za zgłoszenie. Faktycznie w wersji 47 wkradł się błąd, poprawimy go do wersji 48. Obejściem na teraz jest wyciągnięcie KonfiguracjeDokumentow.Oferta_ID oraz kontekst.ZalogowanyUzytkownik.Dane.Id do zmiennych lokalnych, a następnie użycie ich w wyrażeniu:

Guid ofertaId = KonfiguracjeDokumentow.Oferta_ID;
return x => x.KonfiguracjaId == ofertaId;

Guid uzytkownikId = kontekst.ZalogowanyUzytkownik.Dane.Id;
return x => x.Podmiot == null || x.Podmiot.Opiekunowie.Any(y => y.UzytkownikId == uzytkownikId); 

 

Link to postu

Zadziałało, dziękuję bardzo.

 

Czy mógłbym prosić o wskazówkę odnośnie drugiej części mojego pytania (jak zmienić poziom logów) ?

 

Próbowałem, podmienić zawartość Nexo.NLog.config w 

C:\ProgramData\InsERT\Packages\MoriaLauncher-47.0.0.6824.mpkg

oraz usunąłem Deployments\.zip-cache i Binaries.

 

Niestety bezskutecznie - wygląda, że Nexo.NLog.config jest brany z jeszcze innego miejsca.

Link to postu

Zgłoszenie zostało zrealizowane w wersji 48.0.0. Fragment listy zmian:

"Rozszerzono informacje umieszczane w logach aplikacji o przypadki związane z nieudanym załadowaniem widoku.";

"Na listach dokumentów poprawiono błąd uniemożliwiający korzystanie z profilowania z wykorzystaniem plugina przykładowego z SDK (profilowanie dokumentów przy użyciu uprawnień do klientów bez opiekunów/innych opiekunów).";

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...