Skocz do zawartości

API - Faktura zaliczkowa cząstkowa z zamówienia sprzedaży a dokumenty powiazane.

Polecane posty

Czy coś dodatkowo trzeba zrobić przez API zeby stworzyć wpis w dokumentach powiazanych na zamówieniu ?  

Wydaje mi się ze kiedyś to działało a teraz nie wersja 38.0.1 NEXO.

 

dok.WypelnijNaPodstawieZK(mDok.Pozycje, mDok, parametryGrupowania);

Aktualizacja: Na wersji 36.0.2 działa porpawnie, chyba ze to zalezy od jakiegoś ustawienia NEXO ?

 

Edytowane przez Dariusz Żukowski
Link to postu

Rozumiem, że dokładnie to samo rozwiązanie uruchamiane na wersji 36.0.2 po zapisie dokumentu realizującego (jak rozumiem zmienna dok jest dokumentem sprzedaży lub wydaniem zewnętrznym?) powoduje, że na zakładce powiązania w zamówieniu jest widoczny utworzony dokument, a na wersji 38.0.1 już nie? Czy sprawdzał Pan na aktualnej wersji nexo?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to dalsze operacje na pozycjach - jeśli te pozycje, które zostaną utworzone poprzez WypelnijNaPodstawie zostaną usunięte i później dodamy te same pozycje na nowo to takie zachowanie jest normalne gdyż realizacja opiera się na pozycjach i usuwając pozycje odłączamy dokument realizujący od realizowanego.

Czy mógłby Pan podesłać większy kawałek kodu?

Link to postu
13 godzin temu, Dariusz Żukowski napisał:

Mam 38.0.2 i u mnie znikneło, klient ma 36.0.2  i tam to jest

A sprawdzał Pan na najnowszej wersji nexo? Ta jest już dość "archiwalna".

Jeszcze raz ponawiam prośbę o:

16 godzin temu, Wojciech Szopiński napisał:

Czy mógłby Pan podesłać większy kawałek kodu?

Może być w wiadomości prywatnej.

Czy w Subiekcie pozycje zamówienia są oznaczone jako częściowo/w całości zrealizowane? Jaki jest stan realizacji takiego zamówienia w Subiekcie? Czy na dokumencie realizującym jest widoczne powiązanie z zamówieniem? Proszę jeszcze podesłać zrzuty ekranu z zamówienia oraz dokumentu realizującego (zakładka podstawowe oraz powiązania).

Edytowane przez Wojciech Szopiński
Link to postu

Dzięki za podpowiedz z tą końcową zaliczkową super to działa.

mDok = dokiZam.Dane.Wszystkie().Where(p => p.Id == doc.ErpId).FirstOrDefault();
int realizujacy = 0;
if (mDok != null)
{
    foreach (var real in mDok.DokumentyRealizujace)
    {
        realizujacy = real.Id;
        break;
    }
    mPar = dokiParam.Dane.Wszystkie().Where(p => p.Id == realizujacy).FirstOrDefault();
}

dok.ObslugaDokumentuZaliczkowego.ZamknijNaPodstawieZaliczkowej(mPar);

if(!dok.Zapisz())
{
  //Bład           
}
else
{
  //OKI
}
     

 

Edytowane przez Dariusz Żukowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...