Skocz do zawartości

ulga 26 lat

Polecane posty

mam zapytanie czy program Gratyfikant GT sam kontroluje kiedy pracownik skończy 26 lat? mam takie ustawienia i robie zgodnie z znalezionymi instrukcjami a nadal liczy pełna wypłate za marzec, a pracownik urodziny ma 13.03, wypłata 10.04, wyczytałam ze w tym przypadku od 14.03 juz nalicza podatek, a tak sie nie dzieje, tam gdzie jest NIE w załaczniku nie mam mozliwości zmiany na TAK i nie wiem gdzie zrobic by było ok, mamy wiecej mlodych osob i martwie sie o naliczenia bo nie sposob mi zapisywac kiedy kto konczy by kontrolować to za kazdym razem. Składniki płacowe ustawione jak w załaczeniu

Zrzut ekranu 2024-04-05 112216.png

Zrzut ekranu 2024-04-05 112611.png

Link to postu

Dzień dobry,

tak, program to kontroluje na podstawie wprowadzonej w kartotece pracownika daty urodzenia.

Proszę o zweryfikowanie poprawności daty urodzenia wprowadzonej w kartotece oraz składników dodanych na umowie o pracę. Jeżeli po weryfikacji dalej nie nalicza podatku, to proszę dołączyć screena z zakładki "Dodatkowe" na umowie o pracę.

 

W dniu 5.04.2024 o 11:26, SYLWIA GRABOWSKA napisał:

tam gdzie jest NIE w załaczniku nie mam mozliwości zmiany na TAK

Proszę o dokładniejsze informacje. Jak zachowuje się program w przypadku próby wprowadzenia rezygnacji ze zwolnienia? Jeżeli występują jakieś komunikaty, proszę o załączenie zrzutów ekranu.

Link to postu
Godzinę temu, SYLWIA GRABOWSKA napisał:

ta osoba ma KUP podwyzszone ale z tego co wyczytałam tak powinno być ustawione? tylko gdzie ustawic i jak by dobrze wyliczało KUP

Należy na zakładce Dodatkowe na umowie o pracę ustawić opcję odliczać powiększone w polu Koszty uzyskania przychodu.

 

1 godzinę temu, SYLWIA GRABOWSKA napisał:

po kliknięciu w NIE wyskakuje tak jak w załaczeniu

Zrzut ekranu 2024-04-09 092510.png

W celu ustawienia tej opcji na "Tak" należy w tym oknie, używając opcji "Dodaj" wprowadzić okres rezygnacji ze zwolnienia, jednak w tym przypadku zwolnienie powinno przestać obowiązywać ze względu na wiek pracownika, bez względu na to ustawienie.

 

Rozumiem, że data urodzenia w kartotece pracownika jest ustawiona jako marzec 1998, a składniki, które są zdefiniowane w umowie, mają ustawione, że wchodzą do podstawy opodatkowania?

Czy problem występuje również na innych kartotekach, czy tylko w tym jednym przypadku? Czy w następnej wypłacie, czyli za kwiecień, podatek nadal się nie nalicza? 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...