Skocz do zawartości

Ewidencja składek - korekta podstawy ub. społ.

Polecane posty

Witajcie, potrzebuję pomocy. Namieszałam w programie i wszystko mi się posypało :(
Dostałam pismo z ZUS o błędnie wyliczonej podstawie ZUS za 11/23. Chciałam w Rachmistrzu edytować podstawę społecznego ale wszystko miałam zablokowane.
Usunęłam naliczenie i chciałam naliczyć je ponownie i wtedy wpisać prawidłową podstawę. Niestety nadal podstawy nie mogę zmienić.
Mało tego - usunęłam księgowanie składek za 10/23 i 09/23 ( myśląc że to wstrzymuje możliwość edycji podstawy z 11/23...) i teraz przy kliknięciu 'zaksięguj' nie pojawia mi się -> w kolumnie K ( nie księguje się)...
Proszę o pomoc bo narobiłam sobie tylko niepotrzebnej pracy :(
Poniżej zrzut ekranu:
image.png.80bd39f417c87546854441e7607cfe96.png
1. Podstawa za 11/23 powinna być: 1941,80 - nie mogę zmienić.
2. Nie mogę zaksięgować składek wrzesień - listopad poprzez przycisk 'Księguj'

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Katarzyna Cieślik
Link to postu
Godzinę temu, Katarzyna Cieślik napisał:

Witajcie, potrzebuję pomocy. Namieszałam w programie i wszystko mi się posypało :(
Dostałam pismo z ZUS o błędnie wyliczonej podstawie ZUS za 11/23. Chciałam w Rachmistrzu edytować podstawę społecznego ale wszystko miałam zablokowane.
Usunęłam naliczenie i chciałam naliczyć je ponownie i wtedy wpisać prawidłową podstawę. Niestety nadal podstawy nie mogę zmienić.
Mało tego - usunęłam księgowanie składek za 10/23 i 09/23 ( myśląc że to wstrzymuje możliwość edycji podstawy z 11/23...) i teraz przy kliknięciu 'zaksięguj' nie pojawia mi się -> w kolumnie K ( nie księguje się)...
Proszę o pomoc bo narobiłam sobie tylko niepotrzebnej pracy :(
Poniżej zrzut ekranu:
image.png.80bd39f417c87546854441e7607cfe96.png
1. Podstawa za 11/23 powinna być: 1941,80 - nie mogę zmienić.
2. Nie mogę zaksięgować składek wrzesień - listopad poprzez przycisk 'Księguj'

Z góry dziękuję za pomoc.

Wydaje mi się, że trzeba anulować nowsze naliczenia aby móc edytować starsze pozycje

Link to postu

Dzień dobry,

W dniu 6.05.2024 o 13:19, Katarzyna Cieślik napisał:

1. Podstawa za 11/23 powinna być: 1941,80 - nie mogę zmienić.

Tak jak wspomniał Pan Michał, to późniejsze naliczania blokują edycję podstaw.

W dniu 6.05.2024 o 13:19, Katarzyna Cieślik napisał:

2. Nie mogę zaksięgować składek wrzesień - listopad poprzez przycisk 'Księguj'

Czy występują jakieś komunikaty przy próbie zaksięgowania tych składek? Czy podczas próby księgowania wybrany w programie jest poprawny okres obrachunkowy? Czy księgowanie jest włączone w kartotece wspólnika na zakładce Składki? Proszę o dołączenie zrzutów ekranu z komunikatami oraz ustawieniami w kartotece wspólnika. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...