Skocz do zawartości

Izabela Biernacka

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    61
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Izabela Biernacka

  1. W dniu 22.08.2023 o 10:25, Biuro Rachunkowe Ponitax napisał:

    Czyli od 2017 roku użytkownicy zgłaszają konieczność wprowadzenie tej funkcji, a insERT nic sobie z tego nie robi?

    Bardzo ciekawe podejście do potrzeb klienta...

    Z czego wynika niechęć od 6(!) lat wprowadzenia tej funkcji? Jest to zbyt kosztowne? Brakuje doświadczonych pracowników? Za mało zgłoszeń w formularzach zgłoszeniowych? Do wprowadzenia KSeF już nie są planowane wprowadzenia zmian innych niż wynikających ze zmian w prawie? 

     

    Mi się też to w głowie nie mieści. Gdybyśmy żądali czegoś kompletnie unikatowego, ale zaliczki są tak powszechne w obrocie gospodarczym, że trudno zrozumieć, w jaki sposób mimo próśb przez 6 lat nie znalazły się na liście priorytetów Insertu. 

    • Lubię to 1
  2. 1 godzinę temu, Kacper Panek napisał:

    Dzień dobry, 

    programy księgowe firmy InsERT pozwalają na tworzenie własnych transakcji VAT, które mogą zostać sparametryzowane w zależności od zaistniałych potrzeb.

    Proszę rzucić okiem na artykuł:

    I rozumiem, że INSERT uważa, że import towarów w dzisiejszych czasach jest tak rzadką operacją księgową, że Wasi klienci musza tworzyć sobie własne transakcje VAT? Serio?

    • Lubię to 1
  3. W dniu 14.12.2022 o 09:27, Przemysław Werner napisał:

    Program przy wprowadzaniu dokumentu informuje w kolumnie Pole na deklaracji, gdzie wprowadzana wartość będzie widniała.

     

    Jeżeli chodzi o oznaczenie IMP, to ma Pani dostępne pole Procedury JPK, gdzie można wybrać IMP - Import towarów.

     

    Czyli mamy wybrać import w procedurze uproszczonej mimo iż jest to zwykła procedura?

  4. W dniu 21.12.2020 o 15:18, Roman Budzisz napisał:

    Do VAT zakupu wprowadzamy na podstawie dokumentu celnego on mówi ile VAT mamy prawo odliczyć. Na potrzeby rozliczeń podatkowych w nexo, taki zapis można opatrzyć transakcją "nabycie krajowe". Jeżeli stosujemy uproszczone zasady rozliczeń importu towarów, to wykorzystujemy transakcję VAT "Import towarów w procedurze uproszczonej". Dla obu sposobów rozliczeń stosujemy oznaczenie procedury JPK: IMP - Import towarów:

     

    Jeżeli taki zapis opatrzę transakcją "nabycie krajowe" wtedy program nie stworzy zapisu skojarzonego do rejestru sprzedaży. Zapis tworzy się wyłącznie po zaznaczeniu importu towarów w procedurze uproszczonej. A co jeżeli to nie jest procedura uproszczona tylko zwykła? Jak sobie poradzić ze utworzeniem zapisu skojarzonego?

  5. 28 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

    Dwa razy pudło. Nie trzeba wpisywać ręcznie.

    Schemat jest, a dokładnie to są dwa. Co Pani broniło sprawdzić?

    Domyślny schemat dekretacji faktury zaliczkowej końcowej przeksięgowuje kwotę netto z tabeli VAT, a nie kwotę netto rzeczywistego wydania towaru, którą trzeba poprawić ręcznie. 

  6. Łącznie dwie faktury zaliczkowe były na 46% wartości całego zamówienia. Faktycznie jak teraz liczę zaliczka brutto w ostatniej kolumnie to jest 54% (nie wiem tylko dlaczego to 54% nie zostało też rozliczone w ostatniej pozycji, gdzie jest koszt transportu). Ta ostatnia faktura zaliczkowa oczywiście przekracza wartość wpłaconych zaliczek. 

    Czyli rozumiem, że na fakturze końcowej w lutym gdzie będzie wydanie towaru do końca, wszystko się "wyprostuje". 

     

    Pozostaje pytanie jak to przeksięgować do KPIR. Rozumiem, że trzeba wartość wydanego towaru (wraz z kosztem dostawy) wpisać do KPIR ręcznie.

    Domyślnego schematu jak sądzę nie ma?

  7. Faktura zaliczkowa do częściowego wydania towaru (pozostały towar będzie wydany w lutym.)

    Czy może mi ktoś wyjaśnić co to są za wartości w kolumnie "zaliczka brutto". Skąd to program bierze? Te wartości składają się na Sumę "do zapłaty" 17 932,77 EUR". 

    Na logikę, jeżeli wartość wydania to 33448,62 EUR, a klient już zapłacił 18780,38 EUR zaliczki (dwie faktury zaliczkowe), to do zapłaty powinno być 14668,24 EUR. 

    Przypuszczam, że program będzie chciał zaliczkę jakoś proporcjonalnie rozliczyć w fakturze końcowej z ostatecznym wydaniem całości. Ale nie ogarniam skąd bierze te kwoty zaliczek brutto w pozycjach asortymentowych. 

     

    I większy problem, jak tę fakturę przeksięgować do Rachmistrza, żeby w KPIR znalazła się właściwa kwota netto czyli to 33448,62 EUR brutto przeliczone na netto PLN. 

    Na razie przychodzi mi do głowy tylko ręczne poprawienie wartości w KPIR, ale to chyba tak nie powinno działać. 

     

     

     

    FS 25_1_2022-1.jpg

  8. W dniu 2.10.2020 o 08:33, Przemysław Werner napisał:

    Nic się nie zmieniło i w najbliższych wersjach nie ma planów na realizację funkcjonalności.

    Jaka logika kieruje zespołem programistów Insert, że nie uważacie za ważne dodanie tej funkcjonalności, czyli księgowania faktur zaliczkowych zakupowych? Nie mogę pojąć tego. Jest możliwość księgowania Faktur zaliczkowych sprzedażowych, a w drugą stronę nie! Naprawdę to jest ogromny mankament tego programu. 

    • Lubię to 2
  9. Dnia 10.05.2018 o 10:47, Roman Budzisz napisał:

    Na dzień dzisiejszy wynika to z faktu, iż wprowadzony przelew (spłata) w PLN nie posiada informacji z jakiej waluty i po jakim kursie została przewalutowana. Ponieważ wartość tego przelewu wynosi X PLN a wartość rozrachunku w SEK wynosi, po przeliczeniu po danym kursie, również X PLN, stąd program nie wykrywa, że zaistniała jakaś różnica kursowa. By program dokonał automatycznego wyliczenia różnicy, splata musiałaby posiadać dodatkowe informacje o przewalutowaniu - i temu tematowi będziemy się przyglądać.

    Czy problem ten będzie  jakoś rozwiązany? Oprócz przyglądania się, bo dalej mam problem z rozliczaniem. 

  10. Jak zrobić, aby adres dostawy "domyślny dla dokumentu" na dokumentach ZD czy ZK był pobierany W CAŁOŚCI z danych kontrahenta FI?

    W danych kontrahenta w adresie dodatkowym - do wysyłki jest nazwa adresu + ulica, kod, miasto. Do dokumentu ZD / ZK nie pobiera nazwy, tylko samą ulice, kod, miasto

    Jak to zmienić?

  11. Dnia 23.08.2019 o 09:02, Przemysław Werner napisał:
    Zamówienia nie generują rozrachunków. Zmiana dla dokumentów magazynowych i zamówień jest zapisana i rozważana do wdrożenia, jednak na ten moment nie ma ostatecznej decyzji w której wersji.

    Oby jak najszybciej! Brak tej funkcjonalności naprawdę jest nie do zaakceptowania. 

    • Lubię to 1
  12. Co robię źle, że proforma nie pokazuje się w rozrachunkach?

    Wystawiam klientowi fakturę proforma w Subiekcie poprzez ZAMÓWIENIA > FAKTURY PROFORMA

    Ustawiam płatność na 4 dni (minimalna wpłata i przelew)

    218706344_Zrzutekranu(145).png.91304d8f2658a9274b407fdca650d229.png

    Klient płaci proformę, wprowadzam tę płatność przez BP Wpłata na rachunek, ale w sekcji rozliczenia nie ma tej proformy do podpięcia

    1991682715_Zrzutekranu(147).thumb.png.e87a64970b83b1fd856faea03456e680.png

    Muszę więc wrócić do faktury proformy i edytować ją opcją "POPRAW" wybierając jako płatność wprowadzoną przed chwilą przedpłatę. Jeżeli tego nie zrobię, program nie pozwoli wystawić z tej proformy żadnego dokumentu (fry, fry zaliczkowej)

    Czy jest na to jakieś inne rozwiązanie?

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...