Skocz do zawartości

Wanda Wojtas

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Wanda Wojtas's Achievements

0

Reputacja

  1. Odmiennie wyglądałaby sytuacja, jeśli wskazany przez pracodawcę w zamian za święto dzień wolny przypadałby w dniu, w którym pracownik korzystał ze zwolnienia lekarskiego. Jeśli pracownik przedłoży zwolnienie lekarskie datowane na dzień, który został wyznaczony jako dzień wolny za święto, to nie trzeba mu wyznaczać innego dnia wolnego. Choroba pracownika nie wpływa na odbiór dnia wolnego. Dzień wolny został wykorzystany, gdyż pracownik w tym dniu nie świadczył pracy.
  2. Jeżeli w harmonogramie wyznaczono inny dzień wolny i w tym czasie pracownik był na chorobowym - to nie należy wypłacać nadgodzin "Odmiennie wyglądałaby sytuacja, jeśli wskazany przez pracodawcę w zamian za święto dzień wolny przypadałby w dniu, w którym pracownik korzystał ze zwolnienia lekarskiego. Jeśli pracownik przedłoży zwolnienie lekarskie datowane na dzień, który został wyznaczony jako dzień wolny za święto, to nie trzeba mu wyznaczać innego dnia wolnego. Choroba pracownika nie wpływa na odbiór dnia wolnego. Dzień wolny został wykorzystany, gdyż pracownik w tym dniu nie świadczył pracy."
  3. przesyłam jeszcze informację , że ministerstwo zezwala na księgowanie w Podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów , dokumentów w następnym miesiącu ale data wystawienia musi być z dokumentu, 20230302_Dz_Urz_Min_Fin_2023_poz_21.pdf
  4. Program powinien blokować możliwość zapisu w zamkniętych okresach sprawozdawczych (miesięcznych ,rocznych ). Ale zezwolić na ujęcie kosztów w miesiącu następnym z pełnymi danymi dokumentu (np. faktury) tj. data wystawienia ,rozrachunki itd. Data wystawienia faktury powinna być neutralna dla rejestrów bo przy księgach handlowych decyduje - data zapisu do księgi handlowej a nie data faktury. Cytuję: Pismo z dnia 25 stycznia 2021 r. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej W myśl art. 22 ust. 5d ww. ustawy, za dzień poniesienia kosztu uzyskania przychodów, z zastrzeżeniem ust. 5e, 6ba, 6bb i 7b, uważa się dzień, na który ujęto koszt w księgach rachunkowych (zaksięgowano) na podstawie otrzymanej faktury (rachunku), albo dzień, na który ujęto koszt na podstawie innego dowodu w przypadku braku faktury (rachunku), z wyjątkiem sytuacji gdy dotyczyłoby to ujętych jako koszty rezerw albo biernych rozliczeń międzyokresowych kosztów. Zatem, elementem decydującym o momencie rozpoznania kosztów uzyskania przychodów jest data, na którą (pod którą) dany koszt został prawidłowo ujęty w księgach rachunkowych. Ponadto z przepisu tego wynika, że podstawą do ujęcia kosztu jest faktura (rachunek) lub inny dowód wówczas, gdy nie ma faktur (rachunków).
  5. Wyłączanie blokady tymczasowo dla pracowników , którzy rozliczają np 30 firm , żle się skończy. Ja zamykam okresy a pracownicy mają pracować dalej . Do poprzednich okresów nie wracamy , nie ruszamy. Proszę o propozycję jaką w tej kwestii umożliwia program.
  6. Ponieważ jest to dla mnie jedyny (mi wiadomy) sposób na ograniczenie możliwości doksięgowania jakiegokolwiek dokumentu w okresie już rozliczonym ( miesięcznymi) deklaracjami podatkowymi . Jeżeli istnieje inna możliwość chroniąca zawartość wpisów rozliczonych deklaracjami ,bardzo proszę o informację, jak ten okres zabezpieczyć .Po rozliczeniu miesiąca wprowadzam blokadę okresu , dokumenty w trakcie roku otrzymane po rozliczeniu danego miesiąca (zgodnie z wszystkimi interpretacjami ) księgowane powinny być w bieżącym okresie tj. np w miesiącu otrzymania lub pierwszym jeszcze nie zatkniętym okresie sprawozdawczym (miesięcznym). Przy zamykaniu roku wiem ,że macie Państwo 13 miesiąc i to jest ok a nawet super. Ale nie ma takiego buforu przy wprowadzaniu dokumentów z poprzednich okresów , które należy zaksięgować w bieżącym okresie ( miesięcznym). Dotyczy to również dokumentów przesyłanych lub zaczytywanych przez Portal biura. Blokada - bo z poprzedniego okresu. Pracowałam kiedyś na Rewizorze GT , korzystając z usług OCR Skanye i wiem czemu jest blokada , żeby dokumenty zaczytywane nie wpadały w poprzednie okresy. Ale ... ja muszę w tym miesiącu zaksięgować dokument ( zaczytać ) z datą wystawienia z poprzedniego i rozliczyć go w tym a nie poprzednim miesiącu. Proszę o informację jak w tej kwestii działa program i jakie mam wprowadzić ustawienia programowe , żeby zadziałały.
  7. Mam pytanie. Jak radzicie sobie z koniecznością zaksięgowania dokumentu zakupowego , którego data wystawienia jest wcześniejsza niż data blokady w programie? Dotyczy to np. faktur wystawionych w styczniu ale księgowanych u mnie w lutym , bo tak wpłynęły do firmy. W rewizorze nexo pro rozrachunek blokuje całą dekretację albo wymusza wpisanie bzdurnych dat . Pracuję na programie dopiero drugi miesiąc i już zaczynam odczuwać jego dziwne ograniczenia. Może jakaś porada w tej kwestii - księgowania bez likwidacji blokady okresu rozliczonego .
  8. Dzień dobry, mam ten sam problem ale skomplikowanym schematem dekretacji już go rozwiązałam .Natomiast nie zgadzam się z tym , że jest więcej niż jedno konto rozrachunkowe. Rozrachunek przebiega na tym samym koncie tylko strony Wn/Ma + np. konto kasa . Pomimo tego jakimś cudem zakładka vat nie widzi kontrahenta. Zapewne program zezwoliłby na utworzenie wyjątku - identyfikuj kontrahenta ( dostawy krajowe) dla schematu dekretacji, kiedy do dekretu podłączane jest konto vat (naliczony/należny) tzn. następuje procentowe rozbicie kwoty wprowadzanej. Pracuje na wielu programach i żaden nie ma takiego ograniczenia . Zakładka vat uaktywnia się dla konta vat . W Rewizorze nexo dekretujemy dwustopniowo, dwoma pieczęciami na jednym dekrecie. Pierwsza pieczęć identyfikuje rejestr vat i kontrahenta , druga zamyka rozrachunek .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...