Skocz do zawartości

Bożena Szymańska

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    48
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Bożena Szymańska

  1. Dzień dobry, Czy jest szansa by ustawić Gratyfikant GT tak, by pilnował dodatkowych bilansów urlopowych u radcy/farmaceuty? Czy Gratyfikant Nexo lub jakiś inny program Insert daje takie możliwości ustawień? Czy pracujecie nad funkcjonalnością ewidencji wyjść prywatnych ?
  2. Dzień dobry, Jak zaewidencjonować w Gratyfikancie GT częściowo przepracowany czas pracy w dniu roboczym, na który zostało wystawione zwolnienie lekarskie?
  3. Dzień dobry, W wersji 1.7 osoba z wynagrodzeniem powyżej 12.800, która złożyła pit-2 musi mieć odhaczony checkbox " stosuj odraczanie poboru zaliczki" by system prawidłowo naliczył zaliczkę. Obawiam się sytuacji, gdy np z powodu choroby lub odejścia z pracy wynagrodzenie na tyle spadnie, że osoba uzyska mniej niż 12.800 zł i będzie mieć odhaczony checkbox. Wówczas odhaczony checkbox przy braku wniosku o niestosowanie rozporządzenia naliczy zaliczkę wg Nowego Ładu i nie uwzględni sytuacji k, że w takiej sytuacji pracodawca musi wybrać niższą zaliczkę, o ile pracownik nie zrezygnowała z Rozporządzenia. Wg mnie na to trzeba zwrócić uwagę. Zgłosiłam do Insert jako sugestie.
  4. czy poprawka będzie dawała możliwość odgórnego wyboru - np pracodawca spoza sfery budżetowej nie będzie chciał w firmie zastosować się do rozporządzenia, tylko do sposobu rozliczania zaliczek wynikającego z ustawy?
  5. Potwierdzam, u mnie podobna sytuacja. Zliczyłam dokładnie daty umów na czas określony i nie wychodzi 33 miesiące, a system wskazuje przekroczenie 35 miesięcy. Wygląda na to, że na pewno uwzględniana jest umowa na okres próbny.
  6. Bardzo dziękuję. Poprzez wprowadzenie wyjątku osiągnęłam poprawność zliczania godzin, ale nie osiągnęłam poprawności ewidencyjnej w sytuacji gdy pracownik ma wyjście w środku dnia. Przez co, takiej Miesięcznej ewidencji czasu pracy nie mogę przedstawić Inspektorowi PIP. U mnie niestety to popularne godziny wyjść prywatnych A czy w przypadku innej wersji Gratyfikanta jest możliwość by wprowadzić to zgodzie z godzinami wyjścia pracownika i uzyskać te dane na wydruku??
  7. Dzień dobry, W jaki sposób należy wprowadzać w Gratyfikancie GT w ewidencji czasu pracy wyjście prywatne i odpracowanie wyjścia prywatnego pracownika?
  8. a jak powinno wyglądać zaznaczenie w UOP w zakładce dodatkowe: KUP odliczać czy nie odliczać, podatek/zaliczka ulga naliczać czy nie odliczać?
  9. Jak obliczyć wynagrodzenie w Gratyfikancie GT? W ewidencji osobowej w kategorii "Rozliczeniowe" pracownik do 26 rż ma zaznaczone " Rezygnuj ze zwolnienia z podatku dla osób do 26 lat "Nie" . Co jeszcze powinnam zaznaczyć w samej umowie w kategorii "Dodatkowe"? Czy każdorazowo naliczając płace takiej osobie muszę wejść w składnik płacowy "podstawa miesięczna " i zaznaczyć box "Zwolnienie z podatku dla osób do 26 lat?( zgodnie z instrukcją Insert GT)?
  10. Czy jest szansa by tak ustawić nowy składnik wynagradzania nazwany np. "zwrot nadpłaty składek" by nie był naliczany ZUS , a naliczana by była składka zdrowotna, składka zdrowotna odliczona od podatku i podatek? Tak ustawiłam parametry. Czy coś poprawić? Dodatkowo wprowadziłam to listą dodatkową, a nie główną co pozwoliło naliczyć składkę zdrowotną.
  11. Dzień dobry, Mam korektę do zrobienia za 2020 rok - nadpłata składek ZUS w grudniu 2020. Czy jest jakieś rozwiązanie w Gratyfikancie by to zrobić i by dane prawidłowo weszły potem w PIT za 2021?. Jak sobie radzicie w takiej sytuacji? Przejrzałam forum i nie znalazłam odpowiedzi tylko odesłanie do korekt ale wydaje mi się, że one nie udźwigną tematu. Czy ktoś z Was przebrnął przez taką korektę?
  12. Pomogło naciśnięcie: "weryfikuj e-deklaracje", a ja wcześniej pewnie robiłam nieprawidłowo, bo wpisywałam w polu 75 datę i robiłam zamknij i ta data się nie zapisywała w Informacji IFT 1R. Dziękuję za odpowiedź.
  13. nieprecyzyjnie określiłam - chodzi o wyliczenie wymiaru -o ile w przypadku wieloletnich pracowników Gratyfikant wylicza wymiar np. za umowę na okresie próbnym 01.03-31.05 odpowiednio dla osoby z 20 dniowym wymiarem urlopu 5 dni, a dla osoby z wymiarem 26 dni urlopu - 7 dni. W przypadku "pierwszego roku pracy" urlop powinien być naliczany co miesiąc w wymiarze 1,66 dni za każdy przepracowany miesiąc pracy - jak to zrobić w Gratyfikancie by takie wyliczenia osiągnąć? co zaznaczyć?
  14. Dzień dobry, Czy jest szansa na naprawę tego błędu? Pozdrawiam Bożena Szymańska
  15. W jaki sposób prawidłowo naliczyć i rozliczyć urlop w pierwszym roku pracy pracownika, który zgodnie z art 153 k.p.powinien być naliczany z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po przepracowaniu roku, co stanowi 1,66 dni tj. 13 godzin i 17 minut.
  16. Wersja programu 1.66 SP1 (1.6603.10.4988). Podczas wysyłki Informacji IFT-1R(16) pojawił się błąd. W załączeniu screen. Informacja wypełniona jest bez wniosku podatnika, stąd nie umieszczałam tam daty przekazania lub przesłania informacji podatnikowi w poz. 75. Żadne pole w części E nie jest wypełnione, bo nie ma taki podstaw prawnych. Jedynie umieszczone są podpisy i daty w części F deklaracji. Poproszę o wsparcie-co może być przyczyną i jak wysłać IFT-1R do Urzędu ?
  17. a czy któraś wersja Gratyfikanta przewiduje taką możliwość? Przydałoby się takie zestawienie chociażby na potrzeby GUS Z-06.
  18. Czy jest możliwość zbiorczej zmiany nazwiska osoby wyznaczonej do obliczania i pobrania podatku na deklaracjach PIT? Jest u mnie potrzeba by były to dane głównej księgowej, a nie moje.
  19. Przepraszam ma Pan racje. Za 2020 rozliczamy przychody na PIT 4R (11), PIT 8AR (10), PIT 11 (26), IFT 1/ IFT-1R (16). To chyba nie odnajduje tylko wersji (16) IFT 1/ IFT-1R .
  20. Dzień dobry, Kiedy można spodziewać się aktualizacji z najnowszymi formularzami PIT, które weszły ok 30.12.2020
  21. Doszłam już do algorytmu wyliczenia w Gratyfikancie. Z podstawy miesięcznej została potrącona składka 2,45 % a z premii uznaniowej 13,71%. W ten sposób doszłam do kwoty stanowiącej różnice w obliczeniach w badanym miesiącu. Dziękuje za wskazówkę. Poprawiłam ręcznie podstawę do chorobowego .
  22. Czy mogłabym się dowiedzieć z jakich pól wyliczana jest wartość "kwoty do chorobowego" ? co może być przyczyną potrącenia 9,30% zamiast 2,45% ( pracownik osiągnął limit składek w miesiącach poprzednich i nie stosuje tu średniego wskaźnika potrąconej składki). Chodzi o duże kwoty wynagrodzenia...... Z matematycznego punktu widzenia wygląda na to że od wynagrodzenia chorobowego system odliczył 2,45% , a od przyznanej premii 13,71%. Czy mogę to samodzielnie poprawić w systemie? Jeśli nie to poproszę o poprawkę
  23. Wyliczyłam pracownikowi o wysokich zarobkach wynagrodzenie chorobowe. Ponieważ ręcznie liczona podstawa chorobowa różni się od tej z Gratyfikanta, wykorzystując klawisz funkcyjny F9 zajrzałam do podstawy chorobowej z której liczy Gratyfikant. Jeden miesiąc ma inna wartość podstawy chorobowej. Weszłam w ramach przeglądania do wypłaty z tego miesiąca i w zakładce Inne widnieje ta " inna kwota do chorobowego" niż ta która mi wychodzi z wyliczeń. Jak mogłabym sprawdzić sposób wyliczania tej kwoty do chorobowego w Gratyfikancie? W tym konkretnym miesiącu pracownik miał wynagrodzenie zasadnicze+premie uznaniową, stad ponieważ osiągnął ograniczenie podstawy ZUS w poprzednich miesiącach suma składników powinna być pomniejszona o 2,45% składki chorobowej. Jednak ja nie wychodzę na kwotę. Poproszę o jakieś wskazówki jak sprawdzić jak wyliczana jest "kwota do chorobowego" widoczna w zakładce " Inne" na wypłacie ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...