Skocz do zawartości

blufenberger 1

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutral

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Dzień dobry. Czy ma ktoś może pomysł jak i gdzie mogę wyświetlić listę kontrahentów z ich numerami konta bankowego ? Mam jeden numer konta i muszę sprawdzić do ilu kontrahentów jest przypisany. Zaznaczę jeszcze, że kontrahent w kartotece może mieć więcej nuż jedno konto. Z góry dziękuje za odpowiedź.
 2. Dzień dobry. Trochę czasu minęło.... ale mam dobrą wiadomość. Nie odpuściłem tematu i się udało: ,,Insert się tym zajmuje''. Problem zostanie rozwiązany przy kolejnej aktualizacji Subiekta.
 3. Panie Danielu, mamy kartotekę kontrahenta A, w nim w zakładce płatności nabywcę / płatnika - B. wypisujemy ZK na kontrahenta A - pojawia się on na tym dokumencie jako odbiorca oraz jak płatnik pojawia się kontrahent B. Jeśli W Gestorze GT wypiszemy szansę sprzedaży na tegoż kontrahenta A i zakończymy ją dokumentem ZK to na tym dokumencie nie pojawi się kontrahent B - płatnik. Na takim ZK widzimy tylko kontrahenta A - odbiorcę.
 4. Dzień dobry. Mamy w kartotece klienta ustawione w zakładce płatności: innego nabywcę/ płatnika. Po ustawieniu tej opcji wypisujemy ZK i pojawiają się dane 2 kontrahentów: osobno odbiorca i osobno płatnik (rasowa cesja). Tu działa to prawidłowo/ I teraz robimy tą czynność przez Gesotra GT, czyli wybieramy danego kontrahenta, wypisujemy na niego szanse sprzedaży, po czym po 100% powodzenia z tej szansy sprzedaży tworzymy ZK na którym nie pojawia się osobno NABYWCA i Płatnik, a jedynie dane pierwotnego kontrahenta... Co robię źle ??
 5. Panie Danielu / Panie Kamilu - problem rozwiany - przepraszam, że tak późno odpisuje. Na podstawie otrzymanej odp. od Pana daniela znalazłem na stronie ministerstwa instrukcję, która mówi co i w jakim polu powinno się znajdować - przekazałem tą inf. księgowej - i oczywiście Pit przeszedł prawidłowo... Jeszcze raz dziękuje
 6. Dzień dobry. Próbujemy wysłać za 2019r deklarację PIT-36L. Pojawia się błąd: ,,Błąd w strukturze XML: Błędna wartość pola "Kod kraju" Oryginalny błąd: Element 'PL' narusza ograniczenie pattern elementu 'P[A-KM-Z]|[A-OQ-Z][A-Z]'. Analiza składni elementu 'P_163A' o wartości 'PL' nie powiodła się''. Proszę o podpowiedź w rozwiązaniu problemu. Dużo zdrowia.
 7. Panie Danielu - generalnie standardowe rozrachunki (wynikające z dokumentów) są powiązane z zapisami na kontach natomiast w tym przypadku czyli należności i zobowiązań utworzonych ręcznie nie jest to powiązane z zapisami na kontach.
 8. Dzień dobry. Nasza firma działa również w przetargach. Z tego typu sprzedażą wiąże się przelewanie Wadium i jego zwrot. Wiąże się też zabezpieczenie należytego wykonania zadania. W przypadku wadium pracownik odpowiedzialny za przetargi wpisuje na rozrachunkach z danym kontrahentem (w subiekcie) (Dodaj należność) oraz (dodaj zobowiązanie) – dodaj zobowiązanie- aby księgowej pojawiło się do paczki zrobienie przelewu za wadium oraz dodaj należność – aby było widać na rozrachunkach, że dany kontrahent ma nam oddać te pieniądze. Tego typu działania powodują, że w BO (Bilansie otwarcia) jest ni
 9. Zdawać by się mogło, że cesja nie jest tylko przesunięcie rozrachunków na innego kontrahenta, ale także pozostawienie (lub przypisanie) ruchu towarów na nabywcy. informator nabywcy w zakładce magazyny pokazuje ruch towaru na tym kontrahencie. W taki razie czekamy..... może ktoś ta sprawę uwzględni w aktualizacjach...
 10. Dzień dobry. Sytuacja następująca: mamy założonego kontrahenta (głównego - centralę). dodatkowo mamy pozakładanych np. 10 kontrahentów którzy mają ustawioną cesję na centralę. Zaznaczę tylko, że wszyscy Ci kontrahenci mają ten sam nip ( różnią się symbolem oraz adresem). Każdy z tych kontrahentów zamawia inny towar. W informatorze (z zakładce magazyn poprzez podgląd F9) widać jakie towary są wypisywane do danego klienta, ale przez zakładkę Towary i usługi (filtr wydania magazynowe) już nie. Czy ktoś zna przyczynę ? czy to sprawa parametyzacji ?
 11. Ok. I teraz tak - po wprowadzeniu tych zmian jak rozumiem w słownikach --> personel dla pracowników którzy używają Subiekta - ograniczam również dostęp do Rewizora. Kontrahent, który jest tylko kontrahentem kosztowym z dokumentami wprowadzanymi w Rewizorze po zaznaczeniu w Subiekcie (kolumna ''Program'' - tylko Subiekt) nie powinien być uwidoczniony - a jest na odwrót czyli dokumenty wprowadzone do Rewizora po zaznaczeniu Program ,,tylko Rewizor'' nie mamy wyniku natomiast po zaznaczeniu tylko Subiekt widać te operacje Ponadto celem tego całego zabiegu jest brak dostępu dla użytkowni
 12. Dziękuję za szybką odpowiedź. Po zaznaczeniu tej opcji - w Subiekcie GT poprzez wyszukanie kontrahenta (który w naszym przypadku jest tylko kontrahentem KOSZTOWYM wprowadzonym w rewizorze) widzę jego historię w Subiekcie. Czy to ograniczenie powinno działać dla dokumentów historycznych ?
 13. Dzień dobry. Proszę o podpowiedź czy w Subiekcie jest możliwość wygenerowania zestawienia ,,niepowiązanych rozrachunków'' - wpłat i wypłat bankowych - dla wszystkich kontrahentów. Chodzi o takie zestawienie, na którym zobaczymy, że kontrahenci mają np. nadpłatę. To wydaje się być proste dla poszczególnych kontrahentów natomiast mi chodzi o zestawienie na którym będzie widać to zbiorczo. Z góry dziękuje za odpowiedź.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...