Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Radomił Ząbik

Użytkownik
 • Ilość treści

  1741
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  29

Radomił Ząbik wygrał w ostatnim dniu 8 lipca

Radomił Ząbik ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

129 Excellent

O Radomił Ząbik

 • Urodziny 10.05.1983

Ostatnio na profilu byli

2035 wyświetleń profilu
 1. Od strony wydruku, nie podpowiem (bo się nie znam), ale od strony bazy danych, zarówno mail jak i telefon są trzymane w jednej tablicy i określane za pomocą Rodzaju, więc może to kwestia ustawienia czegoś, skoro maila już Pan wyciągnął To przykład na przedstawicieli handlowych, ale wystawiający też ma identyfikator Osoby i to one łączą się z tablicą Kontakty: SELECT o.Id, CONCAT(o.Imie,' ',o.Nazwisko) AS ImieNazwisko, st.Nazwa AS Stanowisko, p.Stanowisko_Id ,(SELECT k.Wartosc FROM ModelDanychContainer.Kontakty AS k WHERE k.Podmiot_Id=o.Podmiot_Id AND k.Rodzaj_Id=1) AS Telefon ,(SELECT k.Wartosc FROM ModelDanychContainer.Kontakty AS k WHERE k.Podmiot_Id=o.Podmiot_Id AND k.Rodzaj_Id=2) AS Fax ,(SELECT k.Wartosc FROM ModelDanychContainer.Kontakty AS k WHERE k.Podmiot_Id=o.Podmiot_Id AND k.Rodzaj_Id=3) AS Email ,(SELECT k.Wartosc FROM ModelDanychContainer.Kontakty AS k WHERE k.Podmiot_Id=o.Podmiot_Id AND k.Rodzaj_Id=4) AS WWW ,(SELECT k.Wartosc FROM ModelDanychContainer.Kontakty AS k WHERE k.Podmiot_Id=o.Podmiot_Id AND k.Rodzaj_Id=5) AS GG ,(SELECT k.Wartosc FROM ModelDanychContainer.Kontakty AS k WHERE k.Podmiot_Id=o.Podmiot_Id AND k.Rodzaj_Id=6) AS Skype FROM ModelDanychContainer.Firmy AS f INNER JOIN ModelDanychContainer.Przedstawiciele AS p ON p.Firma_Id=f.Id INNER JOIN ModelDanychContainer.Osoby AS o ON o.Id=p.Osoba_Id LEFT JOIN ModelDanychContainer.Stanowiska AS st ON st.Id=p.Stanowisko_Id WHERE f.Firma_Podmiot_Id=X
 2. Kwestia wielowierszowości, w którymś JOIN, aczkolwiek dziwne, na moje nie powinna wystąpić. Drogi są dwie, dodać GROUP BY, albo wartości słownikowe, przeciągnąć w wywołania do kolumn. Ogólnie tyle danych che Pan wyciągnąć potem do słownika?
 3. Nie widzę przeszkód - na dole ma Pan zawsze podgląd zapytania SQL. Trzeba doprowadzić, przez uzupełnianie pól na górze, uzyskanie dobrego efektu na dole i będzie GIT Tak naprawdę NEXO potrzebuje zwrócenia na koniec dwóch danych w postaci Key i Value, więc w klauzuli FROM można szaleć, wystarczy dodać zapytanie w zapytaniu
 4. Co do wyświetlania Model+NumerSeryjny, to zgodnie z przykładem o którym wspominałem, trzeba wprowadzić w polu Wartość taki zapis: Model + '-' + NumerSeryjny Co do filtrowania po kliencie, to na tą chwilę, słowniki własne nie pozwalają na tak zaawansowane filtrowanie. Chyba, że ma Pan niewielu klientów i porobi dla nich osobne słowniki, ale tutaj też kombinacja, bo zgodnie ze specyfikacją w bazie, pola WlascicielId, nie są jeszcze w użyciu, więc trzeba by przez zlecenia podpinać. Można dorzucić temat do tego wątku, gdzie była rozmowa o filtrowaniu wzajemnym pól, aczkolwiek nie jest to do końca łatwa sprawa - słownik jest ogólny, nie ograniczamy go do konkretnego obiektu, więc może się znajdować w dowolnej lokalizacji, a przez to trzeba by rozbudować jego kontrolę.
 5. Polecam ściągnąć Sobie SDK, tam jest spis tablic i powiązań między nimi, będzie łatwiej coś znaleźć. Dodatkowo, programy typu manager, często podpowiadają kolumny itp. Po kolei. Pola własne, zaawansowane zawsze podpinamy po Id: SELECT * FROM ModelDanychContainer.UmowyKlienckie AS uk INNER JOIN ModelDanychContainer.UmowyKlienckie_PolaWlasneUmowaKliencka_Adv2 AS ukpw ON ukpw.Id=uk.Id Jak już mamy podpięte pola własne zaawansowane, to trzeba by znaleźć jakie pole w nich odpowiada słownikowi, najlepiej z zapytania w tym wątku: Wskaże ono nam pole słownikowe oraz ID słownika. Musimy wtedy dodać coś takiego - tutaj dostosować do Swojego: SELECT uk.Sygnatura_PelnaSygnatura,psw.Wartosc FROM ModelDanychContainer.UmowyKlienckie AS uk INNER JOIN ModelDanychContainer.UmowyKlienckie_PolaWlasneUmowaKliencka_Adv2 AS ukpw ON ukpw.Id=uk.Id INNER JOIN ModelDanychContainer.PozycjeSlownikowWlasnych AS psw ON psw.Id=ukpw.I0 AND psw.SlownikWlasnyId=100000 Jeśli ma Pan więcej pól słownikowych, to trzeba będzie powielić ostatni wiersz i odpowiednio zmienić alias.
 6. SELECT su.Id,su.Nazwa FROM ModelDanychContainer.SerwisowaneUrzadzenia AS su Takie zapytanie pokazuje Id oraz Nazwę z bazy urządzeń. W NEXO będzie to wyglądać tak: Kompletna lista pól, znajduje się w SDK - przykładowe zapytanie z INT, pokazuje jak łączyć dane z wielu kolumn
 7. Można by stworzyć pole własne zaawansowane, typu Słownik SQL i podłączyć się pod tablicę SerwisowaneUrzadzenia/Asortyment, tylko czy wam chodzi, aby wskazywać konkretne wózki widłowe, z konkretnym np. numerem seryjnym? Taka lista będzie po prostu długa. Oczywiście wersje PRO posiadacie?
 8. W ofertach, jest możliwość określania terminów w dniach, co rozwiązuje powyższy problem - jak się realizuję potem ofertę w ZK, to oblicza datę z dni: Niestety, mimo próśb, dla pozycji dokumentu, nie zostało to nigdy wprowadzone. P.S. To powinno iść na forum Gestora, nie Subiekta
 9. A mogło by coś wynikać, z asortymentów dodawanych sferycznie - u nas wszystkie są dodawane Sferycznie. Dodatkowo jesteśmy świeżo po przejściu na Pola Własne 2.0.
 10. Ok, wszystko jasne, muszę się po prostu pilnować z tą Sferą
 11. Insert się wypowie, ale zastanawiam się czy Gestora też macie w wersji PRO - obsługa poczty należy do niego, Faktury to Subiekt.
 12. No dobra, trochę powstało dziwnego zamieszania i winna wszystkiemu Sfera + kontekst. Otóż wdarła się literówka i do Sfery został przekazany nie istniejący identyfikator magazynu, podczas zakładania ZK. W efekcie powstał taki zapis, z pustymi identyfikatorami dla dokumentu, pozycji oraz realizacji: Co ciekawe, poza kontekstem, który dokumentu nie pokazywały, sam dokument wyglądał normalnie i wszędzie pokazywany był magazyn główny. Nawet jego zapisywanie nie pomagało. Trzeba było wejść, zmienić na inny magazyn, potem z powrotem na główny i wtedy po zapisaniu, naprawiło te identyfikatory. Oczywiście, błąd jak najbardziej mój. Zastanawiam mnie tylko, czy Sfera nie powinna odrzucić takiego ZK, skoro w GUI takiego zrobić się nie da?
 13. Dobra, robi się coraz ciekawiej. Moje systemy na podstawie bazy danych, zwracają 60 sztuk, więc postanowiłem to sprawdzić zapytaniem do bazy... SELECT ir.Id,ir.PozostalaIlosc,dk.NumerWewnetrzny_PelnaSygnatura FROM ModelDanychContainer.IlosciDoRealizacji AS ir INNER JOIN ModelDanychContainer.PozycjeDokumentu AS pos ON pos.Id=ir.PozycjaDokumentuRealizowanego_Id INNER JOIN ModelDanychContainer.Dokumenty AS dk ON dk.Id=pos.Dokument_Id WHERE ir.AsortymentId=102588 ... no i trochę zgłupiałem, bo wyszło mi 60, gdzie Na ZK, dalej wskazuje 0, a w informatorze tego nie ma. Po krótkim śledztwie, okazało się, że w tym przypadku, koleżanka wprowadziła pozycje na inny magazyn, a informator tego nie pokazał, mimo iż filtr magazyn, jak widać na zrzucie ekranu powyżej nie był ustawiony - więc jest błąd w informatorze, pewnie bierze z kontekstu. W efekcie, teraz mam jeszcze większy błąd:
 14. A czy to obliczanie może mieć wpływ także na przypadki, gdzie nie ma żadnych ZD - tutaj mamy detal, który jest tylko i wyłącznie produkowany u nas i przyjmowany na stan przez PW.
×