Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Radomił Ząbik

Użytkownik
 • Ilość treści

  1645
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  25

Radomił Ząbik wygrał w ostatnim dniu 5 marca

Radomił Ząbik ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

109 Excellent

O Radomił Ząbik

 • Urodziny 10.05.1983

Ostatnio na profilu byli

1774 wyświetleń profilu
 1. Borykam się z pewnym problemem, w którym działy nie mogą się dogadać. Otóż mamy opcję precyzja ceny, którą możemy ustawić niezależenie dla każdej waluty i tak: - dział zakupów, potrzebuje większej precyzji, gdyż często przy zakupach, stosowane jest nawet 5 miejsc po przecinku, aby wyraźnie sprecyzować cenę - wartość jest normalnie w 2 miejscach po przecinku - dział sprzedaży, nie chce tak dużej precyzji, ponieważ system wtedy liczy bardzo dokładnie ceny, w szczególności w przypadku przeliczania walut i w efekcie powstają faktury, które powstają dokumenty, które mają niezgodności wartościowe, plus nie każdy klient taką FS np. może wpisać Czy istnieje jakiś mechanizm, którym można by to rozdzielić, lub też czy rozważylibyście możliwość rozdzielenia tych cen? A może jest jakieś obejście problemu?
 2. To już działa jest ok Ogólnie jedno pytanie, prośba o usprawnienie, o ile się da. Na tą chwilę mam powiedzmy takie wpisy: FORD - Focus FORD - Mustang itp. Wchodząc na to pole, mogę sobie pomóc znaleźć interesujący mnie wpis, pisząc, ale muszę to robić od początku i dokładnie jak to jest wpisane. Gdybym mógł zaznaczyć to pole i pisząc "Mustang" znaleźć "FORD - Mustang", było by super. Ewentualnie może lista z F2?
 3. Tak, trzeba to robić ręcznie i jesteśmy tego świadomi, ale fajnie by było, jakby jednak działo się to samo Na normalnych listach, jak np. Absencje to działa. Dorzucę jeszcze parametry podstawowe raportu:
 4. Zauważyłem, że w ostatnich dniach przekopujecie forum
 5. Od wczoraj mamy problem, ze sprawdzeniem podatnika w bazie VIES. Sama strona VIES chodzi, ale nie wiem, czy trzeba was alarmować, że API chyba jednak nie. A może coś zmienili po ich stronie?
 6. Też rozważałem takie podejście, a jak się rzeczywiście uda rozwinąć po waszej stronie, to w przyszłości można by to rozbić. Czy takie pole własne, będzie dobrze odczytywane na liście, aby można było je spokojnie filtrować?
 7. Szukam metody do rozwiązania problemu jednego z klientów, w których chciałby mieć powiązane dwa słowniki własne, z których pierwszy ograniczałby zawartość drugiego z nich. Wstępnie założyłem, że mógłbym w SQL stworzyć dwie tablice, na zasadzie: Tablica A, jest tablicą główną, nadrzędną. Tablica B, jest tablicą podrzędną. Po stronie NEXO, zrobić dwa pola własne, oparte o słownik własny z SQL'a: I teraz meritum - czy zależność wzajemną, w nowym modelu pól własnych da się osiągnąć? Jeżeli tak, to czy będzie to się odświeżać i wczytywać dynamicznie, czy trzeba by wybrać Pole A, zapisać i dopiero wtedy, Pole B, było by ograniczone. Jeśli nie, to czy rozważacie takie możliwości?
 8. Byłby Pan tak miły, aby przygotować przykład, albo może wskazać jakąś gotową instrukcję? Niestety, może być konieczność użycia tego mechanizmu, odpukać ...
 9. W jaki sposób, w przypadku koniecznego przestoju w firmie, który może być spowodowany wiadomo czym, można to masowo/grupowo, wprowadzić do wynagrodzeń? Linki do tematów, na podstawie kadrowa i dział prawny analizą sytuację. https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kiedy-pracodawca-moze-wyplacic-wynagrodzenie-postojowe https://monikasmulewicz.pl/2020/03/11/co-z-wynagrodzeniem-pracownika-jesli-firma-jest-zamknieta-z-powodu-koronawirusa/
 10. To tylko zacytuję kadrową:
 11. Czy przewidujecie jakieś zmiany/aktualizację w Gratyfikancie lub instrukcję, jak stosować nowe uprawnienia zasiłkowe - zasiłek z tytułu zamknięciem placówki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19? https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/informacja-o-uprawnieniach-do-swiadczen-z-powodu-poddania-sie-kwarantannie-lub-izolacji/2534621#4
 12. Posiadamy dokument FZ z wymaganym MPP, dla którego powstał odpowiedni rozrachunek. W związku z rozszerzoną współpracą z klientem, rozliczamy ten rozrachunek kompensatami. Powstają one na podstawie FS, które także mają wymagany MPP. W efekcie nasz rozrachunek do FZ, został rozliczony 3 kompensatami i pozostała już mała kwota, którą chcieliśmy rozliczyć przelewem. Problem jest w tym, że program proponuje przelew MPP, w którym kwota VAT jest równa wartości rozrachunku. Z analizy zapisów kompensaty, wynika, że była rozliczana cały czas wartość główna w pierwszej kolejności, a VAT jest rozliczany w drugiej i taki pozostał. Niby z punktu widzenia wysłania przelewu, nie jest to do końca złe, bo użyjemy środków z konta VAT, ale czy jest to prawidłowe? Dodatkowo, kolumna Pozostało VAT nie podaje żadnych wartości. Brakuje też kwoty rozliczenia VAT: P.S. W kompensacie, na liście dokumentów w obu kolumnach, przydały by się funkcje dostępu do dokumentu źródłowego, takie jak podgląd
 13. Kurde, co do was napiszę, to przy kolejnej próbie, nagle zaczyna działać Zrobiłem na nowo rozwiązanie własne i zmieniłem jego wersje. Jak wszedłem w tą bazę, na liście w szczegółach, pokazała się ta stara wersja. Teraz mogłem dodać nową i usunąć starą i się zapisało. Widać problem wynikał z tego, że były odniesienia do tej starej wcześniej.
 14. Ok, teraz jakoś nagle zaskoczyło. Ale niestety, dalej nie rozwiązał się mój problem, przez który wróciłem do pakowania rozwiązania. Otóż mam rozwiązanie własne, już w pliku mpgk. Wrzuciłem jego binaria do Insert_launcher. Gdy w szczegółach podmiotu, próbuję go dodać, podczas zapisywania, otrzymuję taki komunikat: Co ciekawe, jeszcze wczoraj, na tym samym serwerze, podłączyłem ten plik bez problemu. Dzisiaj była przywracana stara baza, na ten właśnie podmiot, która też miała go podpiętego - inny serwer. I teraz nie mogę tego podłączyć.
 15. Chciałem na wersji 29 spakować rozwiązanie własne, ale gdy wybieram w zakładce źródło opcję wybierz i nawiguję do folderu, gdzie znajduje się mój plik wykonawczy, nie pokazuje mi on żadnego do wyboru. Coś jest nie tak z moim środowiskiem, czy programem serwisowym?
×