Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Radomił Ząbik

Użytkownik
 • Ilość treści

  1805
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  35

Radomił Ząbik wygrał w ostatnim dniu 8 września

Radomił Ząbik ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

145 Excellent

O Radomił Ząbik

 • Urodziny 10.05.1983

Ostatnio na profilu byli

2341 wyświetleń profilu
 1. Jak jest Pokazywanie obiektu, to ma wyświetlić obecną wartość. Jak przechodzimy w Popraw, to najlepiej puste - jeśli pole takie dopuszcza. Ewentualnie, wyświetliłbym tą opcję wtedy, ale nie pozwolił zapisać dezaktywowanej - to mogło by być jeszcze lepsze. To tak naprawdę jest kluczowe z punktu widzenia archiwalnych rekordów - jak ktoś to będzie chciał poprawić, to musi być świadomy konsekwencji.
 2. Wyświetlać dalej na listach i podglądzie dezaktywowaną opcję, a jak się wejdzie w poprawianie, to po prostu jej na liście nie pokazać. Wiem, trochę hardcore, ale dla archiwalnych dokumentów, czasem te dezaktywowane wartości są potrzebne.
 3. Raport: Remanent na dzień - cena magazynowa, to sprowadzona do złotówek cena zakupu, z ewentualnym uwzględnieniem dodatkowych kosztów czy też korekt. Można Sobie taki raport podpiąć pod zakładki. Plus w raportach jest jeszcze kilka dotyczących dostaw, więc coś się znajdzie. Awaryjnie, dorobić raport własny i podpiąć jako alternatywna wersja listy asortymentu.
 4. Więc tak: - ZK na tą kwotę, co idzie w Gotówkę, nie ma ustawionej płatności, WZ też nie - czyli z tego pewnie wynika problem przy łączeniu tych dokumentów. - ZK na tą kwotę, co idzie prawidłowo w odroczoną, ma ustawioną odroczoną, ale na WZ nie ma ustawionej płatności Oba dokumenty realizowane Sferycznie z ZK do WZ, poprzez wczytywanie pozycji.
 5. To wrzućcie tam w razie czego operacje zbiorcze - czasem trzeba przeklikać całą grupę, to trochę trwa. Oczywiście, ja Sobie poradzę poprzez bazę danych, ale zwykły śmiertelnik już nie
 6. Mam dwie WZ, dla jednego klienta. Gdy próbuję wystawić każde WZ osobno, to podkłada się dla nich normalna płatność odroczona, przypisana do klienta. Gdy próbuje je wystawić razem, to wartość jednej WZ wstawia jako gotówką, a drugiej prawidłowo odroczoną, z ustawień klienta. Klient nie ma wyczerpanych limitów. ZK wyglądają dobrze, w sumie osobno wystawiają się WZ też dobrze. Zmiana parametrów konsolidacji pozycji czy nie używania zaliczek oraz przedpłat, także nie daje efektu. Gdzie szukać problemu?
 7. Proszę je dezaktywować - to blokuje możliwość zalogowania.
 8. I tym kasuje Pan całe powiązanie z ZD, dlatego się nie realizuje. Proszę spróbować innego podejść. Podczas dostawy, otworzyć tworzenie nowego PZ, wybrać dostawcę, a następnie na liście użyć Pozycje zleceń (Shift+F2). Nie mam doświadczenia, ale czytnik kodów też tam chyba działa z tego co pamięta. Poprzez F8 może Pan narzucić filtr na numer ZD, więc wtedy będzie pewność, że podłącza Pan pozycje pod właściwe ZD.
 9. No a ja szukałem poprzez fs.Dane.Pozycje - nie zorientowałem się, że jest poziom niżej podłączony obiekt DZIĘKI wielkie!
 10. To w ING jest opłata za wdrożenie? Kwestia pewnie mega indywidualna i zależna od obrotów z klientem. Co do działania, to mamy akurat mBank i ING. W sumie chodzą podobnie. Przelewu zagranicznego nie puści, ale to babol NEXO. ING jest trochę bardziej skomplikowany w konfiguracji, bo wymaga zabawy z certyfikatami.
 11. I karpik - piszę Sobie na luzie kod, do pobrania faktury, potem listowania pozycji, aby dodać do nich AktualizujAsortyment i lipa, bo go nie ma. Jakoś inaczej trzeba do tego podejść? Przegrzebałem przykłady, forum, stary kod i brak mi już pomysłów. IDokumentySprzedazy faktury = sfera.PodajObiektTypu<IDokumentySprzedazy>(); // pobranie faktury int id = results.id; var fsDoEdycji = faktury.Dane.Wszystkie().Where(dok => dok.Id == id).FirstOrDefault(); using (IDokumentSprzedazy fs = faktury.Znajdz(fsDoEdycji)) { Console.WriteLine(DateTime.Now.ToString("yyyy-MM-dd H:mm:ss")+" - aktualizowanie rekordów PKWiU/GTU: "+fs.Dane.NumerWewnetrzny.PelnaSygnatura); // przetwarzanie pozycji foreach(var pozycja in fs.Dane.Pozycje) { Console.WriteLine(pozycja.AsortymentAktualny.Nazwa); // pozycja.AktualizujAsortyment(); no to niestety w taki prosty sposób nie zadziała :( } // zapisanie faktury po zmianach if(fs.Zapisz()) { } else { fs.WypiszBledy();} }
 12. Nie ma takiej opcji, była już chyba z parę lat temu prośba o nią, ale gdzieś tam Sobie czeka ...
 13. Jak wiadomo, wszyscy teraz walczymy z PKWiU oraz GTU dla JPK, aby się zgadzały w systemie. Niestety, nie wiadomo jakby się człowiek starał, to zdarzają się przypadki braków tych zapisów. Zaktualizowanie ich wtedy w NEXO, wymaga sporo zabawy, bo trzeba wejść w Fakturę, przejść do asortymentu i poprawić dane, następnie na pozycji faktury wymusić ich zmianę, jakimiś drobnymi manewrami, no jest trochę zabawy. Dlatego chciałbym dopisać jakiś drobny skrypt w sferze, który by to wykonywał i tu pytanie: - czy IPozycjeDokumentu - AktualizujAsortyment() spowoduje zaktualizowanie zapisów PKWiU/GTU, bez jakiś innych zmian w pozycji dokumentu? - może jest jakaś funkcja inna, która wykona to dla całego dokumentu
 14. W sumie wątek trochę się przeniósł tutaj, bo mamy wersję 2.0 pól własnych:
×