Skocz do zawartości

Radomił Ząbik

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2 552
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Zawartość dodana przez Radomił Ząbik

  1. Nie można zainstalować na MAC, można zainstalować na maszynie z Windows i łączyć się poprzez pulpit zdalny.
  2. Dziękuje bardzo za wyczerpujące informacje - porozumiałem się z księgowym i wszystko Sobie wyjaśniliśmy. Przy okazji dowiedziałem się czegoś nowego o kasach fiskalnych i ich ustawieniach.
  3. No to to wyjaśnia sprawę. Przeglądałem przykłady i dokumentacje, i nie znalazłem czegoś co nakierowało by na to działanie. Dziękuje. A mogę wykryć w takim razie, w jaki sposób zostało zamknięte, w sensie czy przez zapisz, czy przez anuluj? Chodzi o detekcję nowego obiektu. No chyba, że po prostu sprawdzić czy Id nie jest null.
  4. no to muszę to teraz dać klientowi, do analizy, bo to wymóg księgowego, a on chciał zawsze ten numer u góry.
  5. No właśnie i tak i nie Jest numer i wiem, jak go znaleźć, ale nie ten co chce. Otóż, jak na zdjęciu poniżej, do NEXO trafia numer kolejny z danego dnia (na czerwono), a potrzeba biznesowa, a raczej "księgowa" jest aby do zafiskalizowanego DS, dopisywać numer paragonu (na zielono). Stąd moje pytanie, czy się w ogóle da, i gdzie w takim razie szukać opcji na to. Pan od drukarki stwierdził, że to kwestia Subiekta, w co ja trochę wątpię, ale nie jestem specjalistą od fiskalizacji, tyle co ją Sferycznie ogarnąłem, więc może ktoś wskaże drogę, czy się da, lub czy szkoda tracić czas
  6. Mam instalację, u klienta, która korzysta z drukarki fiskalnej Posnet Thermal XL2 Online i chciałbym po fiskalizacji uzyskać numer paragonu - drukarka zwraca wizytówkę dokumentu, ale jest tam kolejny dzienny numer, a nie numer kolejny w całej historii, czyli ten na paragonie opisany jako numer, w górnej jego cześci. Serwisant, który dostarczył drukarkę, twierdzi, że to ustawienie po stronie Subiekta - przejrzałem parametry serwera urządzeń fiskalnych oraz samego urządzenia w Subiekcie, ale nie widzę jakieś opcji związanej z wyborem metody pozyskiwania wizytówki. Przejrzałem też instrukcję od drukarki i nie widzę, tam jakiś parametrów związanych z komunikacją. Pytanie, czy się da, a jeśli tak, to po której stronie szukać rozwiązania?
  7. Wykonuje scenariusz, w którym menu sferyczne, z poziomu obiektu A, tworzy sobie obiekt B i otwiera go w oknie za pomocą metod interfejsu użytkownika (Pokaz), gdzie użytkownik ma za zadanie zweryfikować dane i je zapisać. Po zapisaniu nowo utworzonego obiektu, chciałbym go odpowiednio umieścić w jednym z pól w obiekcie A. Przejrzałem w SDK opis do Aplikacji WPF oraz Metody interfejsu użytkownika, ale nie mogę namierzyć, czy jest jakaś metoda, która pozwala wykonać akcję po zapisaniu nowego obiektu? Oczywiście jest Sfera zdarzeniowa, ale chciałbym się jednak zamknąć w menu sferycznym i nie dzielić kodu na wiele elementów, mimo iż wiem, że spokojnie mógłbym to złączyć w jeden plugin - mam też wątpliwości, co dalej z licencjami plusów potem. Wycinek kodu: IOperacjaBankowaOkno okno = kontekstOperacji.Uchwyt.PodajObiektTypu<IOperacjaBankowaOkno>(); IOperacjeBankowe operacje = kontekstOperacji.Uchwyt.PodajObiektTypu<IOperacjeBankowe>(); using (var ob = operacje.Utworz()) { ob.Dane.Wplyw = false; ob.Dane.Kwota = 100; okno.Pokaz(ob); // czynność wykonywana po zapisaniu ob???? }
  8. Aj, ja już naprawdę tyle rzeczy przegapiam, przepraszam, przetestuje Tak, może być też coś takiego, tylko pytanie, jak z umieszczeniem tego, czy musi być po parametrach, a przed przyciskami? Ewentualnie myślałem o zastosowaniu ikonki pomocy, którą macie normalnie, aby np. otwierała już typowo okno informacyjne z jakimś opisem, ale to dodatkowo, poza tym co Pan wskazał. Jeszcze jedno, da się jakoś wygenerować jakieś okienko postępu, analogicznie jak czasem zbiorcza zmiana ma - scenariusz, robiłem ostatnio eksport zbiorczy załączników do FZ, który wiadomo, kilkanaście sekund trwa, więc zamiast kursora w formie "klepsydry", fajnie by było pokazać okienko postępu, co Pan sądzi?
  9. Jest jakieś światełko w tunelu? Niektórzy odważni klienci już chcą z tematem eksperymentować, a czasem wychodzi mi kilka parametrów, które warto by było zgrupować. Dodatkowo, nie wiem, czy nie przydałby się jakiś parametr z miejscem na opis, albo ikonka pomocy może?
  10. Czyli może chodzi o płatność, że np. 90% zamówienia płacą od ręki, a te pozostałe 10% przelewem? Wtedy na pewno nie trzeba manipulować na pozycjach a pobawić się odpowiednio płatnością.
  11. Ale te 10% "rabatu", to klient kiedyś zapłaci, czy to jest dosłownie "rabat" - wtedy można użyć kolumny rabat lub wbudowanych mechanizmów rabatu.
  12. Jeśli Alianz udostępnia API, to tak jak Pan Kacper wspomniał dzięki Sferze są możliwe integracje zewnętrzne. Proszę tylko zweryfikować limity zapytań, ponieważ firmy ratingowe, często takie nadają w zależności od umowy i zbyt szeroko podjęta próba integracji, może je szybko wyczerpać. Może też tego dostępu w bazowej umowie w ogóle nie być.
  13. Wysłaliśmy wynagrodzenia za pomocą dyspozycji bankowej z Gratyfikanta. Przykładowy tytuł poniżej: Bank przetworzył i zwrócił analogicznie tytuły na wyciągu - sprawdzaliśmy na plikach wyciągu. Natomiast po pobraniu poprzez INGonline wyciągu, nie powiązały się operacje bankowe z dyspozycjami, przez to, że w operacjach bankowych już Subiekcie zniknęła spacja po LP - nie ucinacie czegoś za bardzo? Tytuł w operacji bankowej: Wersja 50.0.3, zaktualizowana 12 kwietnia, wcześniej cały rok problem nie występował, były pobierane w poprzedniej wersji. Czy można je teraz jakoś powiązać, aby dyspozycje przeszły z statusy Zaplanowane na Zrealizowane?
  14. Rozumiem, że jakbym bardzo jednak chciał "moje uprawnienie", to mogę zrobić po prostu raport własny, i tą metodą się do jego nazwy odnieść?
  15. Zakładam, że dodawanie własnych uprawnień, pewnie nie wchodzi w grę? Alternatywnie, jak w miarę prosty sposób, dobić się do uprawnienia użytkownika, o określonej nazwie, aby zastosować metodę CzyPokazacWMenu lub SprawdzCzyMoznaWykonac. Ogólnie nie wiem, czy nie powinno być z CzyPokazacWMenu, coś na zasadzie czy aktywne - chciałbym pokazać opcję w menu, ale jak ktoś nie ma uprawnień, to ją wyszarzyć.
  16. Czy istnieje szansa abyście do Sfery dali natywną możliwość drukowania załączników PDF? Ewentualnie czy polecacie jakieś konkretne biblioteki, do tego?
  17. Tak, są pogrupowane po nazwie raportu, ale mam np. bazę, w której jest prawie 100 raportów, więc fajnie było by znaleźć jakoś konkretny raport. Ale potem podaje Pan kwestie widoczności tych raportów, więc tak mogę jakoś sprawę rozwiązać. Gorzej jak ktoś naprodukuje raportów na kolumny. Nie, chodzi mi już o okno konfiguracji kolumny, a dokładnie tą przestrzeń: Aaa, ok, czyli domyślnie to się zaznaczyło pewnie dla wszystkich raportów i w ten sposób mogę skrócić listę.
  18. + = ODPOWIEDŹ Sam Pan daje odpowiedź, że wszystko jest ok, a problemem jest metoda połączenia. Jakkolwiek by się Pan nie starał, jakiekolwiek cudowne nadajniki zamontował, ile by Pan anten nie miał, to WiFi nigdy nie będzie tak dobre jak stałe podłączenie kablowe. Łączność przez WiFi, wiążę się często z opóźnieniami sieci, wynikającymi z konwersji i szyfrowania sygnału, odległości od urządzenia, ilości urządzeń w sieci, standardu jego transmisji i czy obsługuje MIMO itp. Jeśli działa Pan na jakimś standardowym routerze od ISP, wszystkie te parametry są za pewne słabe. A kabel to kabel. W szczególności na duże ilości danych. Nawet LAN w prędkości 100Mbit/s, będzie często lepszy od dobrej sieci WiFi. A jak ma Pan duże ilości danych, to sieć 1Gbps po kablu była by nawet zalecana. P.S. Procesor i5-1235U ma raczej 3.3 Ghz, przy 1Ghz chyba by się nawet Windows miał problem odpalić
  19. Przepraszam, jestem jedną nogą w urlopie, dlatego piszę z pamięci. Jak naciskamy F8, to pojawiają się nam filtry nad listą i one mają pole selekt, po czym szukać. Tam dodać nazwę raportu, bo jak się ma ich 108, to się długo szuka Trochę szkoda, bo przykładowo, zrobiłbym 3 raporty dla różnych dostawców, z kolumną Stan, to potem nie wiadomo od razu, która jest która, póki się nie zmieni jej nazwy. A może po prawej stronie dać info, z jakiego raportu pochodzi? No ok, czyli w raportach własnych trzeba będzie nazywać uniwersalnie dla całego systemu, a nie raportu, albo tworzyć osobne raporty dla samych kolumn, ok. Rzeczywiście zakładki nie zamknąłem. Ale usuwanie tak czy siak by się przydało. To może jakbyśmy z prawej dodali raport z którego pochodzi, to od razu przycisk usuń Tak jeszcze dodam, bo mam dziwne wrażenie, że jak odpaliłem ponownie, to te co już dodałem, nie były zaznaczone, ale jeśli się mylę, to proszę zignorować, bo piszę z pamięci. Pytanie uzupełniające - kolumny dodają się per widok, czy per obiekt? W sensie czy jak dodam kolumnę w jednym widoku, to czy inne widoki, które posiadają ten sam element główny, będą go miały dostępnego, czy w każdym osobno? Tego nie zdążyłem sprawdzić.
  20. Wystarczy rozbudować warunek o ilość partii większą od zera, albo bezpośrednio wskazać partie i skorzystać z tego wątku:
  21. Tak, dokładnie tak. Bank udostępnia API, którym mogę pobrać wyciąg, więc chciałbym dodać opcję do menu sferycznego, która skomunikuje się z API banku i pobierze dane wyciągu, mogę uzupełnić ten wyciąg jako obiekt, a następnie chciałbym wywołać już dla użytkownika, normalne okno dopasowania wyciągu. Ewentualnie mogę przekazać tej metodzie zbiór wartości do analizy, jeśli to nie działa na utworzonym obiekcie wyciągu z operacjami bankowymi.
  22. Jakiś priorytet się podniósł, czy nie za bardzo? Niestety, już w kilku scenariuszach, trafiłem na problem związany, z koniecznością nadania uprawnienia, w szczególności, jeśli transferuje się jakieś dane po zapisaniu obiektu, do innego obiektu.
  23. A przepraszam, akurat inny błąd omawiałem, i pan się wstrzelił, nie spojrzałem Tutaj trzeba czekać na kontakt ze strony Insert w tym wątku, lub na wiadomości prywatnej, chwilka cierpliwości
  24. Odnośnie punktu 4, przydała by się wiedza, co mam teraz zrobić, aby te kolumny usunąć - aż boję się podjąć próby usunięcia raportu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...