Skocz do zawartości

Radomił Ząbik

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2 543
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Posty dodane przez Radomił Ząbik

  1. Jeśli Alianz udostępnia API, to tak jak Pan Kacper wspomniał dzięki Sferze są możliwe integracje zewnętrzne. Proszę tylko zweryfikować limity zapytań, ponieważ firmy ratingowe, często takie nadają w zależności od umowy i zbyt szeroko podjęta próba integracji, może je szybko wyczerpać. Może też tego dostępu w bazowej umowie w ogóle nie być.

  2. Wysłaliśmy wynagrodzenia za pomocą dyspozycji bankowej z Gratyfikanta. Przykładowy tytuł poniżej:

    Cytat

    Wynagrodzenie za kwiecień 2024. LP 2024040009. UP 2023050001.

    Bank przetworzył i zwrócił analogicznie tytuły na wyciągu - sprawdzaliśmy na plikach wyciągu. Natomiast po pobraniu poprzez INGonline wyciągu, nie powiązały się operacje bankowe z dyspozycjami, przez to, że w operacjach bankowych już Subiekcie zniknęła spacja po LP - nie ucinacie czegoś za bardzo? Tytuł w operacji bankowej:

    Cytat

    Wynagrodzenie za kwiecień 2024. LP2024040009. UP 2023050001.

    Wersja 50.0.3, zaktualizowana 12 kwietnia, wcześniej cały rok problem nie występował, były pobierane w poprzedniej wersji.

    Czy można je teraz jakoś powiązać, aby dyspozycje przeszły z statusy Zaplanowane na Zrealizowane?

  3. 5 minut temu, Paweł Kubacki napisał:

    W sferze jest dostępny komponent ISprawdzaczUprawnien. Przy jego pomocy można sprawdzić uprawnienia osoby aktualnie zalogowanej do programu

    Rozumiem, że jakbym bardzo jednak chciał "moje uprawnienie", to mogę zrobić po prostu raport własny, i tą metodą się do jego nazwy odnieść? ;)

  4. Zakładam, że dodawanie własnych uprawnień, pewnie nie wchodzi w grę? Alternatywnie, jak w miarę prosty sposób, dobić się do uprawnienia użytkownika, o określonej nazwie, aby zastosować metodę CzyPokazacWMenu lub SprawdzCzyMoznaWykonac. Ogólnie nie wiem, czy nie powinno być z CzyPokazacWMenu, coś na zasadzie czy aktywne - chciałbym pokazać opcję w menu, ale jak ktoś nie ma uprawnień, to ją wyszarzyć.

  5. W dniu 23.04.2024 o 15:19, Paweł Kubacki napisał:

    Jasne, ale dalej nie napisał Pan o której liście rozmawiamy. Zakładam jednak, że chodzi o tą z konfiguracją własnych kolumn. Jednak jak widać na załączonym obrazku (rys. 1) kolumny są tam pogrupowane po nazwie raportu. Czy to nie wystarcza?

    Tak, są pogrupowane po nazwie raportu, ale mam np. bazę, w której jest prawie 100 raportów, więc fajnie było by znaleźć jakoś konkretny raport. Ale potem podaje Pan kwestie widoczności tych raportów, więc tak mogę jakoś sprawę rozwiązać. Gorzej jak ktoś naprodukuje raportów na kolumny.

     

    W dniu 23.04.2024 o 15:19, Paweł Kubacki napisał:

    Czy ma Pan na myśli okno widoczne powyżej (rys. 1)?

    Nie, chodzi mi już o okno konfiguracji kolumny, a dokładnie tą przestrzeń:

    image.png.93a3de2ea711e9ec12d4f0a8ae076187.png

    W dniu 23.04.2024 o 15:19, Paweł Kubacki napisał:

    Zgadza się, jeżeli raport ma być źródłem własnych kolumn, to powinien mieć unikalne nazwy w obrębie ewidencji/raportów związanych z głównym elementem. Natomiast nie każdy raport musi być źródłem własnych kolumn. O tym czy kolumny z raportu będą widoczne w konfiguracji widoku (rys. 3) decyduje poniższy znacznik (rys. 2).

    Aaa, ok, czyli domyślnie to się zaznaczyło pewnie dla wszystkich raportów i w ten sposób mogę skrócić listę.

  6. 16 godzin temu, Michał Woźniak napisał:

    Od około miesiąca na dwóch laptopach występują problemy z subiektem, wyłacznie w trakcie użytkowania połączenia internetowego WiFI. 

    +

    16 godzin temu, Michał Woźniak napisał:

    Przy podłączonym kablu LAN oczywiście wszystko rewelacyjne działa. 

    =

    ODPOWIEDŹ

     

    Sam Pan daje odpowiedź, że wszystko jest ok, a problemem jest metoda połączenia. Jakkolwiek by się Pan nie starał, jakiekolwiek cudowne nadajniki zamontował, ile by Pan anten nie miał, to WiFi nigdy nie będzie tak dobre jak stałe podłączenie kablowe. Łączność przez WiFi, wiążę się często z opóźnieniami sieci, wynikającymi z konwersji i szyfrowania sygnału, odległości od urządzenia, ilości urządzeń w sieci, standardu jego transmisji i czy obsługuje MIMO itp. Jeśli działa Pan na jakimś standardowym routerze od ISP, wszystkie te parametry są za pewne słabe. A kabel to kabel. W szczególności na duże ilości danych. Nawet LAN w prędkości 100Mbit/s, będzie często lepszy od dobrej sieci WiFi. A jak ma Pan duże ilości danych, to sieć 1Gbps po kablu była by nawet zalecana.

     

    P.S. Procesor i5-1235U ma raczej 3.3 Ghz, przy 1Ghz chyba by się nawet Windows miał problem odpalić :)

  7. 18 godzin temu, Paweł Kubacki napisał:

    W którym miejscu?

    Przepraszam, jestem jedną nogą w urlopie, dlatego piszę z pamięci. Jak naciskamy F8, to pojawiają się nam filtry nad listą i one mają pole selekt, po czym szukać. Tam dodać nazwę raportu, bo jak się ma ich 108, to się długo szuka ;)

    18 godzin temu, Paweł Kubacki napisał:

    Obecnie tak to właśnie działa, że po zmianie nazwy kolumny, jej oryginalna nazwa (z raportu) wyświetlana jest w nawiasie. Nazwa raportu nie może być tam prezentowana, bo jeden raport może tworzyć wiele kolumn.

    Trochę szkoda, bo przykładowo, zrobiłbym 3 raporty dla różnych dostawców, z kolumną Stan, to potem nie wiadomo od razu, która jest która, póki się nie zmieni jej nazwy. A może po prawej stronie dać info, z jakiego raportu pochodzi?

     

    18 godzin temu, Paweł Kubacki napisał:

    Taka zmiana dla wszystkich użytkowników może być wykonana od strony raportu własnego. 

    No ok, czyli w raportach własnych trzeba będzie nazywać uniwersalnie dla całego systemu, a nie raportu, albo tworzyć osobne raporty dla samych kolumn, ok.

     

    18 godzin temu, Paweł Kubacki napisał:

    Stara nazwa kolumny jest widoczna do momentu zamknięcia zakładki, na której uruchomiono dany serwis. Po zamknięciu zakładki i ponownym uruchomieniu serwisu w nowej zakładce, problem nie powinien już występować, a w nagłówku kolumny powinna pojawić się nowa nazwa.

    Rzeczywiście zakładki nie zamknąłem. Ale usuwanie tak czy siak by się przydało. To może jakbyśmy z prawej dodali raport z którego pochodzi, to od razu przycisk usuń ;)

    18 godzin temu, Paweł Kubacki napisał:

    Filtrowanie kolumn zaznaczonych w oknie wyboru własnych kolumn, w sensie abym mógł sprawdzić, które już dodałem, chociaż nie wiem, czy to się wiąże z tym usuwaniem.

    Tak jeszcze dodam, bo mam dziwne wrażenie, że jak odpaliłem ponownie, to te co już dodałem, nie były zaznaczone, ale jeśli się mylę, to proszę zignorować, bo piszę z pamięci.

     

    Pytanie uzupełniające - kolumny dodają się per widok, czy per obiekt? W sensie czy jak dodam kolumnę w jednym widoku, to czy inne widoki, które posiadają ten sam element główny, będą go miały dostępnego, czy w każdym osobno? Tego nie zdążyłem sprawdzić.

     

  8. Tak, dokładnie tak. Bank udostępnia API, którym mogę pobrać wyciąg, więc chciałbym dodać opcję do menu sferycznego, która skomunikuje się z API banku i pobierze dane wyciągu, mogę uzupełnić ten wyciąg jako obiekt, a następnie chciałbym wywołać już dla użytkownika, normalne okno dopasowania wyciągu. Ewentualnie mogę przekazać tej metodzie zbiór wartości do analizy, jeśli to nie działa na utworzonym obiekcie wyciągu z operacjami bankowymi.

  9. 1. W filtrze pod F8, przydała by się możliwość filtrowania po nazwie raportu.

    2. Przy kolumnach pochodzących z raportów własnych, mogła by się wyświetlać informacja, z jakiego raportu pochodzi, coś jak w przypadku, gdy zmienimy nazwę kolumny, ro oryginalna jest w nawiasie.

    3. Możliwość odgórnej zmiany (dla wszystkich użytkowników) nazwy kolumny - przykład, mam raport z magazynem u dostawcy, który ma kolumnę stan - odnosi się ona do stanu dostawcy. Podłączając tą kolumnę pod listę Asortymentów, wskoczy ona jako Stan, przez co innym użytkownikom będzie trudniej ją znaleźć.

    4. Zmiana nazwy kolumny w raporcie, powoduje wywalenie się listy, która jej używała - nie ma ostrzeżenia. Co ciekawe kolumna dalej zostaje na liście kolumn w konfiguracji i nie ma opcji jej usunięcia. Przywróciłem stare nazwy i nadal nie mogę ich odznaczyć i usunąć, w sumie jak usunąć kolumny, które się dodało?

    5. Filtrowanie kolumn zaznaczonych w oknie wyboru własnych kolumn, w sensie abym mógł sprawdzić, które już dodałem, chociaż nie wiem, czy to się wiąże z tym usuwaniem.

  10. Trochę odgrzebie temat, bo nie wiem, co robię źle. Chciałbym Sobie podstawić po ParametrWyboruWartosci listę według własnej zdefiniowanej klasy. Wyszedłem z założenia, że jeżeli zdefiniuje ją z Id i Nazwa, to będzie działać, ale zamiast listy wyboru, dostaje tylko nazwę klasy do wyboru.

     

    Definicja klasy:

    public class Rocznik
    {
        public int Id;
        public string Nazwa;
    }

    Przygotowanie wartości:

    List<Rocznik> lista = new List<Rocznik>();
    Rocznik rocznik = new Rocznik();
    lista.Add(rocznik);
    rocznik.Id = 2024;
    rocznik.Nazwa = "2024";

    Definicja parametru:

    ParametrWyboruWartosci<Rocznik> parametr_roku = ParametrOperacji.UtworzParametrWyboru<Rocznik>("Rok", lista);

    Oczywiście zwykła lista, prostego typu, działa prawidłowo.

    List<int> lata = new List<int>();
    lata.Add(2024);
    ParametrWyboruWartosci<int> parametr_roku = ParametrOperacji.UtworzParametrWyboru<int>("Rok", lata);

     

  11. Trochę odkopię temat, bo nijako kontynuacja. Dostałem informacje z banku Millennium, że mimo zgłoszenia do Insert, nie byliście zainteresowani zintegrowaniem ich banku z NEXO, a jako, że bank udziela pełnego wsparcie nawet zwykłemu śmiertelnikowi jak ja, a w NEXO pojawiły się nowe możliwości, jak okna dialogowe i menu sferyczne, chciałbym się podjąć sam takiej integracji.

     

    O ile przesyłanie dyspozycji bankowej do banku, nie powinno stanowić problemu, to jednak jak pobiorę Sobie wyciąg online, poprzez API, to jednak użycie waszej metody przypisującej operacje bankowe, wydawało by się odpowiednie. Jako, że działamy na interfejsie, mamy menu sferyczne, to może jednak dało by się taką metodę wywołać?

  12. Jako, że dodaliście fajne mechanizmy z Oknami dialogowymi, to chciałem dorzucić jeszcze hardcorową sugestię - okno dialogowe z listą. Można by było np. pokazywać w takiej liście wyniki importu, albo dodać w menu jakąś opcję porównania danych. Dobrze, aby poza listą były przyciski Anuluj/Potwierdź, aby była ona użyteczna także do przekazania informacji użytkownikowi, przed zrealizowaniem czynności. I tak, wiem, że można Sobie zbudować okno jakie się chce, ale te wasze są dla użytkownika bardzo przeźroczyste i ładniejsze ;)

     

    Podstawowa lista, która wygenerowała by się na podstawie przekazanych danych własnego typu lub typów wbudowanych - kwestia nagłówków do ustalenia.

    image.png.fdaefa819fc18cdd439dcd4e42c623a5.png

    Lista umożliwiała by sortowanie, filtrowanie, albo wyszukiwanie przez F8.

    image.png.8b44d40e1b1bd4cc9b95226c2cdb27ec.png

    Można by w liście dodać formatowanie wiersza, wprowadzone od kodu rozwiązania własnego, np. na czerwono błędy importu.

    image.png.605b78b0cc8b2dadf602dc34e57dedc5.png

    Do wierszy listy są podłączone obiekty, chociaż w wersji minimalnej Pokaż/Popraw.

    image.png.1bcc4c5e4fa5db0cb2663997657fcdbb.png

    Bardzo proszę o pozytywne rozpatrzenie wniosku, nawet jak ma to czekać do wersji 80-tej (około 30 wersji, czekała sugestia odnośnie pól własnych pozycji).

    • Haha 2
×
×
  • Dodaj nową pozycję...