Skocz do zawartości

Paweł Wilczyński

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Paweł Wilczyński

  1. Witam, czy istnieje możliwość, aby podczas realizacji zamówienia przez dokument finansowy (obojętnie czy to paragon czy faktura) z automatu powstawały dokument miał tą samą kategorię co zamówienie? Chodzi o rozróżnienie różnych kanałów sprzedaży, w chwili obecnej kategorię zmienia człowiek, co generuje błędy.
  2. Witam. W tym wypadku pomogło, dziękuję za pomoc. Ogólnie pod kątem płynności działania konserwacja niewiele nam daje, nasza kopia bazy zajmuje już 12gb, stale rośnie, a program działa co raz wolniej.
  3. Witam. Podczas kompletowania zamówień z poziomu PZ wyskakuje następujący błąd:
  4. Witam. Podczas próby zapisania zlecenia serwisowego występuje następujący błąd:
  5. W wyciągu znajduje się spłata raty kredytu klienta detalicznego. Jest ona automatycznie pomniejszona o prowizję dla banku (chodzi o bank, z którego przychodzi przelew). Nie jesteśmy w stanie przypisać wpłaty do konkretnego klienta, ponieważ w systemie widnieje sprzedaż na wartość bez pobranej prowizji (raty dla klienta są 0%), natomiast przelew z banku jest pomniejszony o prowizję.
  6. Witam. Składałem zapytania w pokrewnej tematyce, jednak nie było żadnego rozwiązania. Problem jest następujący: Jeżeli po dokonaniu sprzedaży status dokumentu po odejściu klienta z kasy zostanie ustawiony na R, to mamy rozróżnienie na magazynie, które towary są pod klienta, a które wolne do sprzedaży. Problem polega na tym, że niektóre towary klienci odbierają nawet i po 2-3 miesiącach. Księgowość zamyka ostatni miesiąc i nie jesteśmy w stanie zmienić statusu wydania. Jeżeli po dokonaniu sprzedaży status dokumentu po odejściu klienta z kasy zostanie ustawiony na W, to nie ma problemu z tematem czasu kiedy klient odbierze, ale w momencie jak przyjdzie inwentaryzacja po prostu zginiemy.... Nie będzie wiadomo co jest faktyczną nadwyżką czy brakiem, czy po prostu klient nie odebrał. Dodam, że nie ma możliwości fizycznego odseparowania towaru sprzedanego od wolnego do sprzedaży. Czy istnieje inna możliwość za pomocą systemu, aby móc oznaczać towary wydane? Czy istnieje możliwość zamykania miesiąca i dokumentów finansowych, ale z możliwością późniejszej zmiany statusów WZ?
  7. Tylko pytanie czy z dokumentem WZ nie wiąże się obowiązek wystawienia dokumentu finansowego końcowego? Jak długo takie "WZ do ZK" może być bez dokumentu końcowego?
  8. Witam. Prowadzimy sprzedaż towarów na zamówienie, na które czas oczekiwania wynosi nawet kilka miesięcy. Musimy mieć sposób oznaczenia co zostało wydane, a co czeka na inne zamówienia danego klienta. Dokument finansowy przy transakcji otrzymuje status R, kiedy klient odbiera towar status dokumentu finansowego (nie da się zmienić statusu WZ) zostaje zmieniony na W. Problem pojawił się w momencie kiedy zamówienia się wydłużyły, a księgowość zaczęła szybciej zamykać miesiące w rewizorze i nie ma możliwości zmienić statusu. Jak to obejść lub w jaki inny sposób weryfikować co faktycznie zostało wydane, a co czeka na klienta?
  9. Witam. Bony własne wchodzą jako forma płatności, a nie pomniejszają wartości transakcji (jako rabat). Czy da się to zmienić żeby bon był traktowany jako rabat, a nie jako forma płatności?
  10. W przypadku płatności w formie bonu własnego widnieje niezgodność w saldach. W rozrachunkach subiekta widnieje transakcja jako rozliczona, natomiast jak się wejdzie w rewizora to jest rozliczona, ale nie ma powiązania z zapisem na koncie księgowym. Poniżej zrzuty ekranów.
  11. Istnieje "asortyment niechodliwy", ale potrafi pokazać zakup i stan za dany okres, ale nie pokaże np. ile w chwili obecnej mam na magazynie towarów kupionych w zeszłym roku.
  12. Jak wyciągnąć raport stanu magazynowego, gdzie określając datę od kiedy są przyjęcia mogę określić ile towarów z tego okresu jeszcze zalega na magazynie?
  13. Witam. Jak wystawiając fakturę zaliczkową końcową zmienić na domyślny status "R pełna rezerwacja dostaw". Z automatu wchodzi status "W towar wydany". Chodzi o to, że ten status jest również nadawany powiązanemu dokumentowi WZ, a fizycznie towar jeszcze nie wydany.
  14. Chcę mieć na naklejce datę wydruku. Jak ją umieścić na szablonie naklejki ?
  15. Witam. Klient złożył kilka zamówień na przestrzeni dwóch miesięcy. Kilka opłacił w całości, kilka zaliczkował. Kilka dokumentów jest już zrealizowanych, a w przypadku kilku czeka na realizację. Przychodzi złożyć kolejne zamówienie, chce rabatu. W tym momencie chciałbym wyliczyć jaką mam całkowitą marżę na tym kliencie. Jak to zrobić?
  16. Jak w tytule, przy próbie wybrania osoby z listy pracowników wyskakuje taki błąd...
  17. W parametrach subiekta jest opcja : Realizacja zamówień ->Kolejność realizacji zamówień. Niestety nie ma tam żadnej opcji, która pozwoliła by przyporządkować towar z ZD do ZK. Przykład : Klient zamawia towar (ZK), przetwarzamy to na ZD (zamawiamy u dostawcy), towar przychodzi, tworzymy PZ realizując konkretne ZD, a zrealizowane ZD mimo powiązania z konkretnym ZK nie realizuje go. Towar trafia pod inne zamówienie. Po co powiązanie ZD do ZK skoro nie da się wymusić na systemie takiego przypisania.
  18. Jak ustawić, aby użytkownik mógł zmienić status dokumentu WZ powiązanego już z dokumentem handlowym? Klient kupił towar, dostał WZ ze statusem pełnej rezerwacji (R), idzie odebrać na magazyn, a magazynier po wydaniu towaru musi zmienić status na wydany (W). Tyle, że po utworzeniu faktury/paragonu, magazynier nie może edytować statusu WZ, można jedynie odblokować zmianę dokumentu handlowego, która wymusi zmianę statusu WZ, ALE magazynier dostanie wtedy prawa edycji paragonów i faktur...
  19. Rozumiem. Jedynym dla nas rozwiązaniem jest nadanie wszystkich kombinacji odgórnie. Pytanie czy Nexo wytrzyma bazę 4,5 MLD asortymentów.... ?
  20. Witam. Szukam rozwiązania do następującego schematu działania: sprzedawcy zamawiają towary w różnych konfiguracjach, mają stworzone towary "gołe" z pustymi cechami i konkretną ceną. Sprzedawcy nie mają prawa zmieniać cen. Niestety nawet wyłączając widoki w oknie dodawania (załączony plik) i niemal wszystkie prawa (zostaje tylko jedno, aby w ogóle móc dodać/powielić: "zmiana pozycji cennika") zawsze zostaje cena, którą można zmienić. Ogólnie ominięcie problemu przez wygenerowanie wszystkich kombinacji odpada, bo są to miliony kombinacji. Rozwiązanie gdzie sprzedawcy wybierają cechy z konkretnych list jest idealne, ale nie wiem jak im ograniczyć ingerencję w cenę. Proszę o pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...