Skocz do zawartości

IZABELA SOBIERAJ - GARBIAK

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez IZABELA SOBIERAJ - GARBIAK

  1. Zgadza się, ZUS z mocy ustawy stosuje tę ulgę.

    Natomiast jeżeli pracujący emeryt wnioskuje to tę ulgę podatkową w zakładzie pracy, to czy nie powinien złożyć i w ZUS i w zakładzie pracy wniosek o zmniejszenia miesięcznej zaliczki na podatek dochodowy, ale o kwotę stanowiącą 1/24 kwoty zmniejszającej podatek (mając dwóch płatników)?

  2. Dzień dobry,

    emeryt pobierający emeryturę, zatrudniony na 1/2 etatu, złożył w zakładzie pracy PIT-2 w celu zmniejszenia miesięcznej zaliczki na podatek dochodowy o kwotę stanowiącą 1/12 kwoty zmniejszającej podatek, określonej w pierwszym przedziale obowiązującej skali podatkowej.

    Zaliczka na podatek dochodowy jest pobierana na podstawie pisemnego wniosku tego pracownika.

    W jaki sposób i gdzie należy zaznaczyć w programie Gratyfikant nexo, aby PIT-2 było uwzględniane?

  3. Dzień dobry,

    na 76% postępu pobierania aktualizacji 44.0.3, pojawia się:

    "Błąd aktualizacji!

    Wystąpił błąd podczas aktualizacji. W trakcie operacji bazodanowej wystąpił błąd.

    Możesz spróbować pobrać aktualizację jeszcze raz albo odłożyć to na później."

    W Dzienniku błędów:

    "W trakcie operacji bazodanowej wystąpił błąd."

    Nadmienię, że aktualizacja była pobierana wczoraj popołudniu i dzisiaj rano, zawsze z takim samym negatywnym skutkiem.

    Co jest tego przyczyną?

  4. Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.

    Ulga dla seniorów raczej się nie należy, ponieważ zgodnie z obowiązującymi przepisami przysługuje ona emerytom aktywnym zawodowo, którzy zrezygnowali z pobierania emerytury. Ten pracujący emeryt pobiera emeryturę oraz wynagrodzenie za pracę.

     

  5. Witam,

    mam pytanie dotyczące pracującego emeryta, który złożył wniosek o niestosowanie kwoty zmniejszającej podatek w zakładzie pracy.

    Jak powinny wyglądać ustawienia w zakładce INNE, w części PODATEK?1288740608_PODATEK2.thumb.png.e1cebd3bcd1a8e64c277baaf45467c63.png

  6. Witam ponownie,

    po wypełnieniu ROZWIĄZYWANIE UMOWY PRACOWNICZEJ z podaniem przyszłej daty rozwiązania umowy o pracę, a następnie we wszystkich pytaniach zaznaczając: przypomnij później, w Kadry - Umowy - rozwiązywana umowa ma wprowadzoną żądaną datę zakończenia umowy, zgodną ze złożonym wypowiedzeniem.

    Natomiast po przejściu w Infoserwisie do kafelka KOŃCZĄCE SIĘ UMOWY i po wprowadzeniu odpowiedniej liczby dni w "najbliższych ... dniach" i po odświeżeniu pojawia się na czerwono informacja o ilości kończących się, nieprzedłużonych umów o pracę.

    I o to właśnie mi chodziło.

    Bardzo dziękuję Panu za szybką i fachową pomoc.

    Pozdrawiam.

  7. To się sprawdza w przypadku umów, które są zawarte na czas określony i jako takie są wprowadzane do programu.

    A co w przypadku umów o pracę na czas nieokreślony, kiedy podczas ich trwania składane jest wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia, wynoszącym np. 3 miesiące?

  8. Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.

    Chodziło mi o to, czy jest możliwość dodania kolejnego kafelka w Infoserwisie, który by zawierał taką informację, np. w "Kończące się umowy" byłaby opcja dodania okresu wypowiedzenia umowy o pracę, tak jak są terminy badań lekarskich, szkoleń BHP tracących ważność w ciągu najbliższych, np. 21 dni.

  9. Witam,

    w Gratyfikancie nexo w Ewidencji czasu pracy zaznaczyłam dwóm pracownikom kod świadczenia przerwy 313, natomiast po wygenerowaniu pliku wymiany do Płatnika i sprawdzeniu raportu ZUS RSA ci dwaj pracownicy nie są ujęci w tym raporcie z kodem 313.

    W poprzednim miesiącu także miałam pracownika z kodem 313 i był ujęty w raporcie ZUS RSA.  

    Co mam zrobić w tej sytuacji?

     

  10. Witam,

    mam problem z wystawieniem świadectwa pracy uczniowi, który po jednym miesiącu obowiązywania umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego złożył wypowiedzenie i dzisiaj kończy mu się okres wypowiedzenia. Umowa miała obowiązywać do 31 sierpnia 2023r.

    W Ewidencji czasu pracy dzisiaj jest ostatni zapis ilości godzin do przepracowania.

    Wybierając opcję Rozwiąż umowę, po uzupełnieniu danych do rozwiązania tej umowy, pojawia się komunikat: "Nie można zmienić okresu obowiązywania umowy, ponieważ w ECP istnieją powiązane zmiany w planie pracy."

    Gdzie i jakie zmiany mam nanieść, aby możliwe było wystawienie świadectwa pracy?

  11. Witam,

    dziękuję za tę odpowiedź.

    Sądzę, że w przypadku uczniów, a później pracowników na umowę o pracę i przeliczania im dni należnego urlopu wypoczynkowego wygląda to nieco inaczej.

    Uczniowie, którzy w trakcie nauki w szkole jednocześnie byli zatrudnieni na umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego przedstawili za ten czas praktyki świadectwo pracy.

    W zakładce Kompetencje wpisuję staż należny za okres nauki, np. 3 lata, natomiast w zakładce Inne - poprzednie zatrudnienie wpisuję dane ze świadectwa pracy. Wówczas po wliczeniu 3 lat nauki i jednocześnie 3 lat praktyki - ten czas zostaje zdublowany.

    Np. pracownik na dzień wczorajszy - 25.08.2020 - staż pracy udokumentowany ze świadectw pracy, bez wliczania czasu praktycznej nauki zawodu (w trakcie nauki w szkole) to 8 lat, 10 m-cy i 12 dni (czyli 20 dni należnego urlopu wypoczynkowego), a po wliczeniu czasu praktyk to 10 lat, 0 m-cy i 11 dni (i tu słusznie Gratyfikant nexo naliczył 26 dni należnego urlopu wypoczynkowego).

    Nie wiem więc ile dni urlopu wypoczynkowego w tym roku kalendarzowym ten pracownik powinien mieć faktycznie udzielonego.

    Czy może przy wpisywaniu świadectwa pracy za czas praktyki (czas praktyki z reguły jest nieco dłuższy od czasu nauki i przez to korzystniejszy dla pracownika) - staż należny za okres nauki nie powinien być wliczony w czas praktyki?

     

  12. Witam,

    w trakcie nauki w szkole zawodowej uczeń był zatrudniony, wykonywał pracę w celu przygotowania zawodowego i otrzymał świadectwo pracy. Po zakończeniu nauki podjął pracę w naszej firmie.

    Czy powinnam wpisać w Poprzednim zatrudnieniu okres zatrudnienia w trakcie pobierania nauki w szkole zawodowej, jednocześnie wpisując w Kompetencjach pracownika staż należny za okres nauki 3 lata.

    Czy taki zapis nie spowoduje zdublowania stażu pracy i za szybkiego przejścia z 20 na 26 dni należnego urlopu wypoczynkowego?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...