Skocz do zawartości

Artur Strauss

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Artur Strauss's Achievements

1

Reputacja

  1. Witam, Czy ktoś spotkał się z mozliwością ustawienia uprawnień uzytkowników w zależności od roku obrachunkowego. Następuje zmiana księgowości i chodzi o to, aby nowi księgowi mieli dostęp do obecnego i poprzednich okresów obrachunkowych jako podgląd, stara ekipa zaś pełne nadane im obecnie uprawnienia i po założeniu nowego roku obrotowego nowa ekipa ma mieć pełne uprawnienia do niego im należne, zaś stara ekipa nie mieć ich w ogóle i dostęp wyłącznie do okresów obrachunkowych, na których pracowała. Z góry dziękuje za sugestie.
  2. Panie Jacku, Panie Danielu - w swoim zaślepieniu nie przeanalizowałem dokładnie wypowiedzi p. Jacka i patrzyłem ślepo na formy płatności powstałe z hopa testowego z GT do Nexo. Rzeczywiście Płatność za pobraniem/kredyt rozwiązuje całkowicie problem. Co do mylenia należności ze zobowiązaniem nie ma tu pomyłki, bo należność powstała u nas w stosunku do klienta, natomiast ja wyraźnie napisałem "to zobowiązanie powstaje po stronie klienta", a nie po naszej. To tak jakby próbował Pan udowodnić, że jeżeli my kupujemy i powstaje nasze zobowiązanie wobec dostawcy, to dostawca nie ma należności wobec nas.
  3. Panie Jacku, całym szacunkiem, ale przeoczył Pan chyba istotny fakt, że kupującym na Allegro/Amazon jest osoba fizyczna, natomiast płatnikiem podmiot cesyjny, za pośrednictwem którego następuje płatność konkretnego klienta. Można oczywiście wykorzystać pole płatnik na dokumencie, ale integratory pracujące z Baselinker nie obsługują opcji wyboru płatnika, a tylko sposoby płatności problem polega na tym, że jeśli nawet zostanie przypisany sposób płatności w postaci Płatność za pobraniem/kredyt, to zobowiązanie powstaje po stronie klienta, a nie podmiotu przekazującego pieniądze. Jeśli zatem do banku przychodzi paczka od konkretnego płatnika (np. PayPro) z rozliczeniem, to raczej trudno powiązać rozrachunki nabywców z firmą dokonującą zapłaty i tutaj podmiot cesyjny doskonale się sprawdzał w GT, bo nie mącił w operacjach kasowych. Bawić się z edycją dokumentów można dla kilku przesyłek, ale nie dla kilkuset dziennie. Nie mam zastrzeżeń do obsługi kart płatniczych przez obsługę sprzedaży detalicznej związanej z konkretną kasą - jest to zrozumiałe, ale nie można tego problemu rozpatrywać per analogia dla sprzedaży niezwiązanej ze sprzedażą przy kasie. Reasmując ważnym wydaje się wzbogacenie programu o funkcjonalność płatności odroczonej nie powiązanej z kasą, le powiązanej z podmiotem cesyjnym.
  4. Ten sam sposób jest wykorzystywany do rozliczenia z Allegro, czy Amazonem i nie jest to już operacja kasowa. Też mamy podmiot cesyjny np PayU, PayPro. W GT nie ma z tym problemu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...