Skocz do zawartości

Agnieszka Waligóra

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Agnieszka Waligóra's Achievements

0

Reputacja

  1. Opracowano na podstawie: t.j. z 2020 r. poz. 2207, z 2023 r. poz. 1667. Dz. U. 2002 Nr 200 poz. 1679 U S T A W A z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę Art. 6. 1. Wysokość wynagrodzenia pracownika zatrudnionego w pełnym miesięcznym wymiarze czasu pracy nie może być niższa od wysokości minimalnego wynagrodzenia ustalonego w trybie art. 2 i art. 4. 2. (uchylony) 3. (uchylony) 4. Do obliczenia wysokości wynagrodzenia pracownika przyjmuje się przy- sługujące pracownikowi składniki wynagrodzenia i inne świadczenia wynikające ze stosunku pracy, zaliczone według zasad statystyki zatrudnienia i wynagrodzeń określonych przez Główny Urząd Statystyczny do wynagrodzeń osobowych, z zastrzeżeniem ust. 5. 5. Przy obliczaniu wysokości wynagrodzenia pracownika nie uwzględnia się: 1) nagrody jubileuszowej; 2) odprawy pieniężnej przysługującej pracownikowi w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy; 3) wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych; 4) dodatku do wynagrodzenia za pracę w porze nocnej; 5) dodatku za staż pracy; 6) dodatku za szczególne warunki pracy. z tej samej ustawy : 1a) „minimalna stawka godzinowa” – minimalna wysokość wynagrodzenia za każdą godzinę wykonania zlecenia lub świadczenia usług, przysługująca przyjmującemu zlecenie lub świadczącemu usługi; - jak widać nie dotyczy to pracowników zatrudnionych na umowę o pracę.
  2. Byłoby w porządku gdyby wychodziło więcej, ale zdarza się, że wychodzi mniej tak jak w tym przypadku powyżej. I na tym polega problem bo trzeba tego samemu pilnować i przeliczać.
  3. Tak ja to rozumiem tylko PIP twierdzi, że nie może być mniej niż najniższa krajowa - więc pozostaje tylko to przeliczać i sprawdzać "ręcznie"?
  4. Witam! Mam problem z wyrównaniem do wynagrodzenia minimalnego, gdy naliczam listę płac program sam nalicza mi to wyrównanie jednak nie do końca jest ono w odpowiedniej kwocie. Potrafi się różnić do ok. 1,50 za dużo lub za mało - więc wszystkie wynagrodzenia muszę sprawdzić czy aby u kogoś nie jest naliczone za mało. W załączeniu zdjęcie obrazujące sytuację. Do wynagrodzenia minimalnego nie liczy się dodatku stażowego - więc w tym przypadku suma składników wynosi 4039,92zł więc do minimalnego brakuje 202,08zł a program uzupełnia 201,60zł. Być może mam gdzieś coś źle ustawione.... bardzo proszę o pomoc
  5. Bardzo dziękuję, faktycznie w definicji listy płac nie miałam włączonego znacznika. Jeśli jeden miesiąc był "zaciągnięty ręcznie" - rozumiem, że to niczemu nie szkodzi?
  6. Witam! Wprowadziłam urlop macierzyński poprzez kalendarz - 20 tyg płatne 100%, liczę wynagrodzenie dla tej pracownicy pojawia się komunikat widoczny na zdjęciu. Dla porównania zrobiłam też zdjęcie wynagrodzenia za macierzyński wypłacone w zeszłym roku jak i ojcowskiego wypłaconego w lutym tego roku. W zasiłkach z tego roku nie ma składek pokrywanych przez budżet państwa. Czy tak ma być czy u mnie jest jakiś błąd
  7. Proszę o pomoc - mam pracowników od których miesięcznie jest potrąca składka na związki zawodowe, wysokość rocznej składki powinna zostać wykazana w pozycji nr 123 - niestety nic tam nie ma. Czy to sprawa może moich ustawień czy wymaga to akyualizacji?
  8. Dodam, ze pracuję na programie od stycznia 2021 i w początkowych miesiącach program robił uzupełniania podstaw. Być może jakiś błąd w obsłudze spowodował brak uzupełniania podstaw.
  9. Witam! Bardzo proszę o informację co może być przyczyną braku uzupełnienia podstawy do chorobowego. (Pracownik przez 4 dni był na chorobowym - program nie uzupełnia tej podstawy w przypadku ustalania podstawy przy następnym zwolnieniu chorobowym).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...