Skocz do zawartości

Anna Czternastek

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Anna Czternastek's Achievements

  1. W Płatniku zmiana powinna dokonać się sama, wystarczy pobrać aktualizację komponentów i danych płatnika.
  2. Schemat dekretacji można przypisać do kategorii i w taki sposób zaciągać dane do dekretu w Rewizorze, działa przy ręcznym wklepywaniu faktur i imporcie z plików edi. Wtedy ustawia się tylko kategorie, a nie wertuje przez niewiadomo ile dodatkowych stawek VAT. Wpisuje się kwotę do odpowiedniej stawki systemowej, a dekretacja sama wstawia potem odpowiedni numer konta, odliczenie i jego procent, rejestr. Nie występuje tu wtedy opisywany problem z brakiem możliwości ustawienia dodatkowego NPO czy ZW, gdy dotyczy innego konta dekretacji, oraz niepomijaniem dodatkowych stawek do JPK W rachmistrzu stawka VAT jest od razu powiązana z rubryką KPIR< trzeba tylko wybrać wszystkie i sobie powiększyć okno/zescrollować i wstawić odpowiednią kwotę do odpowiedniej stawki
  3. Proszę przyjrzeć się sposobie księgowania tych faktur, skoro na nich nie nalicza się w ogóle odliczenie, może pozycja odliczenia z automatu zmienia się na proporcjonalne lub brak odliczenia, zamiast np na całkowite i jeśli taki błąd jest, można poprawić automat na kontrahencie. . co do różnic w kwotach ewidencja VAT nie ma na tyle dużo tabelek, by wykazać wszystkie kwoty, skoro wiadomo na jaką kwotę nie zgadza się wartość, można wejść w moduł Zestawienia, ewidencja zakupów VAT w rozbiciu na stawki, wybrać okres, wyliczyć i szukać na podsumowaniu tabeli brakującej kwoty i dokumentu, w którym to występuje.
  4. Dzień dobry, czy jest możliwość wysyłki pojedynczych różnych faktur do różnych kontrahentów w Rachmistrzu? Kancelaria wystawia faktury w subiekcie, a rozliczamy resztę w rachmistrzu, marzy nam się, by również u klientów zaciągały się odpowiednie dla nich faktury, byśmy nie musieli ich drukować i ręcznie wprowadzać u każdego z osobna. Czy jest w ogóle taka możliwość wysyłki lub importu do konkretnego podmiotu?
  5. PIT-4R pokazuje liczbę podatników, a nie pracowników, jeśli pracownik nie miał podatku to pit 4r go nie policzy
  6. To wiem, ale to nie ja mam problem, tylko sugeruję jego rozwiązanie.
  7. Proszę sobie ustawić święta w głównym kalendarzu, lista modułów > definicje > kalendarze > otworzyć wybrany kalendarz > zakładka wyjątki > kliknąć Ustawowe > Ok. To powinno dodać te i inne ustawowo wolne dni do kalendarza, z którego korzysta się przy danej umowie z pracownikiem.
  8. Nie ma innych deklaracji za rok 2022 dla tych pracowników. zatrudnienie od zeszłego roku, zmiana w trakcie , wynagrodzenia w każdym miesiącu, UZ była do końca czerwca, więc czemu deklaracja pomija wcześniejsze wypłaty
  9. Dzień dobry, przy niektórych pracownikach deklaracja pit 11 tworzy się z ramą czasową od którejś wypłaty do końca roku, mimo że pracownik pracuje w firmie dłużej niż rok. W obu przypadkach na zdjęciu umowa była zawarta wcześniej, a deklaracja wykazuje wynagrodzenie tylko z danych okresów. Nie było przerw w zatrudnieniu, była zmiana z umowy zlecenie na umowę o pracę, ale w zupełnie innych okresach rozliczeniowych (do pierwszej zmiana była we wrześniu, do drugiej w lipcu). Kwotowo deklaracja wskazuje tylko wynagrodzenie między datami, a nie za dały rok. W dodatku dla jednego pracownika deklaracja generuje się za okres od 1 stycznia do 31 grudnia, mimo zatrudnienia od 1 sierpnia. Deklaracje za poprzednie lata były wygenerowane poprawnie. Dzieje się tak w *kilku podmiotach, w innych zakres wykazywany jest od dnia zawarcia umowy, lub początku roku, do końca roku, lub do końca umowy. Nie za bardzo wiem jak sobie z tym poradzić, zmiana daty w deklaracji i przeliczenie nie dodaje kwoty z list płac *edit: w miarę generowania deklaracji jednak problem występuje również u innych podmiotów, u pracowników ze zmienioną umową zlecenie na umowę o pracę
  10. Ewidencją przychodów i rozchodów do dochodowego jest książka, KPIR. Ewidencja zakupów i sprzedaży VAT jest dla celów VAT. Nie jest vatowcem, wszystko do książki kwotą brutto.
  11. Ewidencja VAT ma własną numerację, bo nie musi zawierać wszystkich pozycji KPIR. Można ustawić na wydruku ewidencji VAT, by podawało nr KPIR dokumentu, Administracja - Wzorce wydruków - ewidencja VAT zakupów/sprzedaży - prawym - powiel - wejść zaznaczyć jako domyślny i na ostatniej zakładce "Zawartość" jest do zaznaczenia LP KPiR. Na wydruku ewidencji VAT nr KPIR będzie pod numerem dokumentu.
  12. Do KPIR wpisywać kwotą brutto, ewidencja VAT jest do VATu, jeśli podmiot jest zwolniony, to po co wyszczególniać VAT.
  13. Dzień dobry, czy ktoś spotkał się z problemem, że program nie nalicza ulgi podatkowej przy końcu umowy na dzień 31.12.2022? Przy pracowniku, który miał wynagrodzenie brutto 3200 na sam koniec nie nalicza mi ulgi , jednak gdy przedłużę umowę do stycznia to ulga się nalicza. / Nawet dla nowo utworzonej umowy o pracę, bez zmieniania parametrów, gdy umowa jest do 31.12.2022 to nie nalicza ulgi ale dla umów do stycznia już tak Wersja GT 1.73 HF2. Czy to wersja aktualizacji do 1.74 hf2, czy tak po prostu jest?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...