Skocz do zawartości

Stanisław Kamiński

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Stanisław Kamiński

  1. Zapomniałem dodać sprawę treści faktur zaliczkowych.

    W treści faktur rejestrowanych w SUBIEKT wstawiłem wykaz zamówionych towarów.

    Ponieważ jednak przy FZ wycofujemy skutek magazynowy, to myślę, że można utworzyć pozycję w kartotece towarów o treści przykładowo "Zaliczka na poczet przyszłych dostaw" i tę pozycje ujmować w fakturach. Dla PZ oczywiście musimy wymienić dokładnie wykaz zamawianych towarów, ale ten jest już wcześniej zarejestrowany w zamówieniu do dostawcy.

  2. Cześć,

    Ponieważ musiałem sobie poradzić z tym problemem, a poprzednie wpisy nie wyjaśniały do końca tematu, przy małym hejcie "oświeconych" 🙂, więc postanowiłem podzielić się swoim rozwiązaniem tego tematu. Może komuś przyda się.

    Wpłaciliśmy zaliczkę dla dostawcy na rzecz zamówienia, z datą dostawy w przyszłości. Otrzymaliśmy fakturę proforma po sformułowaniu zamówienia, fakturę zaliczkową (po wpłacie zaliczki) oraz fakturę końcową przy dostawie.

    1. Jak zawsze warto zarejestrować zamówienie do dostawcy w SUBIEKT. Łatwiej później rejestrować kolejne dokumenty i kontrolować proces.

    2. Nie rejestrujemy faktury proforma. Później dołączamy ją do faktury zaliczkowej. Ta faktura nie stanowi podstawy rozliczeń, a właściwie potwierdza uzgodnioną płatność.

    3. Wykonujemy przelew do dostawcy i zawieszamy tę kwotę na rozrachunku z dostawcą.

    4. Fakturę zaliczkową rejestrujemy jako normalną fakturę zakupu. Nie korzystam z opcji "zrealizowania zamówienia", aby to zamówienie pozostało w rejestrze i nadal wskazywało na oczekiwanie na faktyczną realizację. Fakturę, podczas rejestracji, kojarzymy z wykonaną wcześniej płatnością i koniecznie "wycofujemy skutek magazynowy". Wykonujemy tę operację tyle razy, ila zaliczek będzie. W efekcie tego będzie obrót finansowy, pojawi się w rejestrze VAT, natomiast nie wywoła obrotu magazynowego. Zamknie też rozliczenia z dostawcą

    5. Fakturę końcową jeszcze raz rejestrujemy w powyższy sposób jako fakturę zakupu. Ja przyjąłem zasadę, że nawet fakturę zerową rejestruję w ten sposób - mam wykazane wszystkie otrzymane faktury w rejestrach.

    6. Fakt dostawy towaru rejestrujemy dopiero jako PZ w opcji "realizalizacji zamówienia". Wtedy zamówienie dopiero wypada z rejestru. Mamy obrót magzynowy, a finansowy, to zależy od wartości faktury końcowej. W tytule PZ możemy zaznaczyć "Faktura końcowa numer...", to nawet pojawi się na wydruku PZ jako "Faktura końcowa". Dokument podpinam pod fakturę końcową od dostawcy.

    • Dziękuję 1
  3. Witam,

    Rozważam wprowadzenie usługi skonta dla nabywców.

    Po skorzystaniu ze skonta przez odbiorcę powinienem wystawić fakturę korektę.

    Pytanie:

    Klient zapłacił, więc mam kwotę brutto, na którą mam wyjść w KFS.

    Jak wstawić dane w KFS, aby na dokumencie wyjść dokładnie na tę kwotę?

    SUBIEKT zaokrągla wstawiane kwoty korekt i nie pozwala czasem wyjść dokładnie na daną kwotę brutto.

  4. Witam,

    Jak mogę rozwiązać ten problem?

    Mam fakturę zakupu VAT, którą zamierzam opłacić w MPP, powiedzmy na 24.600 PLN brutto.

    Dokonałem kompensaty z kontrahentem na kwotę powiedzmy 12.300 PLN brutto.

    Chcę rozliczyć pozostałą kwotę 12.300 brutto w MPP.

    Jak uruchamiam w SUBIEKT GT operację "Rozlicz", to system podpowiada cały czas pierwotną wartość VAT: 4.600 PLN, zamiast prawidłowo 2.300 PLN.

    Jak mogę to zmienić w systemie, bez każdorazowego obliczania VAT i zmiany w systemie?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...