Skocz do zawartości

Witold Sakaluk

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Witold Sakaluk's Achievements

0

Reputacja

  1. Rachmistrz nexo dla biur rachunkowych, wersja 19.0.0 wydaje się mieć poważny błąd. Po założeniu podmiotu (KPiR oraz VAT) wprowadzam zakup poprzez rejestr zakupów dla marży. Jeżeli w otwartym okienku po kompletnym wprowadzeniu danych wykonam operację dekretuj (czyli utworzy się zapis dla KPiR) oraz dam zapisz to po odświeżeniu (F5) na ekranie pojawia się wykrzyknik w trójkącie oraz informacja: Błąd odczytu danych, dane mają wartość NULL. Ta metoda lub właściwość nie może być wywołana na wartościach zerowych. Netto: błąd podczas odczytu pola. Obiekt docelowy wywołania zgłosił wyjątek. Nic z tym błędem nie da się zrobić Pozycje zakupów dla marży są nie do wyświetlenia na ekranie, cały czas figuruje tam powyższy komunikat o błędzie. Co najdziwniejsze błąd nie występuje wtedy gdy po wprowadzeniu zakupu nie daję bezpośrednio dekretuj tylko robię zapisz, a dekretację wykonuję z poziomu głównego menu ewidencji VAT zakupu czyli poprzez operację dekretuj automatycznie. Proszę o potwierdzenie występowania błędu oraz sposób jego naprawy. Zadam też pytanie dlaczego przy wprowadzania zakupu w zakupach dla marży nie ma trybu seryjnego ? Witold Sakaluk
  2. Proponuję wytłumaczyć bankowcom, że sporządzenie sprawozdania finansowego to złożony proces i robi się to na dzień bilansowy, a nie wtedy kiedy oni tego zapragną. Jak nie zrozumieją, co w przypadku tej branży nie jest wykluczone, to proponuję zmienić bank. Wydaje się iż dopóki nie ustali Pani wyniku finansowego poprzez dokonanie odpowiednich przeksięgowań na konto tego wyniku to aktywa i pasywa bilansu muszą różnić się o wartość tegoż właśnie wyniku finansowego. Jeżeli jednak koniecznie chce Pani piękny wydruk to trzeba pokombinować z założeniem dodatkowych kont technicznych np. sztuczne konto rozrachunkowe, w korespondencji z którym księgować będziemy samodzielnie ustalony wynik finansowy. Nie testowałem i nie będę testował konkretnych rozwiązań bo uważam, że to banki są dla klienta a nie klient dla banków.
  3. Muszę sporządzić rachunek zysków i strat w wariancie porównawczym i według wzoru dla jednostek małych. Tak też ustawione mam parametry w okresie obrachunkowym. Ostatni wiersz sprawozdania czyli J - zysk (strata) netto jest wyliczany według reguły: wiersz H - zysk (strata) brutto minus wiersz I - podatek dochodowy. Reguła ta nie została niestety w programie zaimplementowana i bez względu na wartości w wierszach H oraz I, w wierszu J jest zawsze zero. Czy mogę to poprawić samodzielnie (nie znalazłem takiej możliwości) czy też czekać muszę na poprawkę ?
  4. Od 2016 roku w rachunku zysków i strat (wariant porównawczy) poprawiono między innymi pozycję B VI - ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: emerytalne. Chodzi właśnie o dodatkowe osobne wykazanie składek emerytalnych co jest nowością. Dopiero na koniec roku zorientowałem się, że nie założyłem odpowiedniej analityki i teraz w rachunku zysków i strat mam tu 0. Mam oczywiście łączną kwotę ubezpieczeń pochodzącą z salda jednego konta - 445 (ubezpieczenia społeczne i inne narzuty) niestety analityki do tego konta już nie założę bo na koncie są zapisy. Do rachunku zysków i strat bezpośrednio nie da się nic wpisać, przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo. Chciałem założyć techniczne konto pozabilansowe i podpiąć je do tej pozycji rachunku zysków i strat ale kont pozabilansowych nie da się tak podpiąć. Ma ktoś może jakieś proste rozwiązanie ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...