Skocz do zawartości

Szczepan Socha

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    83
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Szczepan Socha

  1. Trochę kiepskie rozwiązanie. Jeśli takich towarów w kwartale będzie kilkadziesiąt to w pierwszej kolejności trzeba pamiętać o tym aby na czas tworzenia zestawienia takie towary aktywować i wiedzieć, które to towary :(

    Nie ma opcji by zestawienie brało pod uwagę również nieaktywne towary? 

  2. Nie wiem czy to błąd programu, czy zamierzone działanie, ale towar który zakupiliśmy od rolnika i sprzedaliśmy, a później został ustawiony jako nieaktywny, nie wlicza się w rozliczenie. Czy tak ma to działać?

    Czy w przyszłości jest przewidziana gotowa deklaracja w Subiekcie, czy zostaje tylko ręczne przepisywanie danych?

  3. Jeśli kwoty są faktycznie niewielkie to są terminale bez abonamentu, ale z wyższą prowizją. Jak się nie mylę to prowizja jest wówczas na poziomie 1,5%, ale brak innych opłat.

  4. W dniu 19.01.2024 o 20:46, Andrzej Kubik napisał:

    I bardzo dobrze, tylko nie rozumiem tego o netto przy WDT.

    Przecież przy WDT netto=brutto, więc jaka to różnica?

    Dodajemy zamówienie zaliczkowe (brak możliwości przeliczenia cen od netto). Dajemy w ustawieniach WDT i dodajemy towar (w kartotece cena netto 100 zł / brutto 123 zł). I tu mamy wszystko OK - towar dodaje się w cenie 100 zł (netto=brutto), ale problem pojawia się przy przeliczeniach - czyli wchodzimy w sposób przeliczenia dokumentu i przeliczamy ceny od nowa, wówczas cena zmienia się na 123 zł (netto=brutto). 

  5. W dniu 10.01.2024 o 14:56, Wojciech Grządziel napisał:

    Zgadza się stary moduł tego nie pozwalał, zastanawiam się tylko po co w takim razie on jest w programie jeszcze ? 

    Ja korzystam ze starych zamówień, żebym mógł wystawiać je w netto cenie (np. WDT).

    Też miałem problem z przeliczaniem cen na zamówieniach. Na forum ktoś polecił wyłączyć stare zamówienia i używać tylko tych zaliczkowych. Okazało się, że przy zamówieniach WDT źle przeliczało ceny. Teraz w standardzie korzystam ze zwykłych zamówień, a jeśli potrzebuję zaliczki to wówczas konwertuje zamówienie na zaliczkowe.  

  6. Po ostatniej aktualizacji do najnowszej wersji mam problem z aktualizacją na jednym stanowisku klienckim (reszta zaktualizowała się bez problemu).

    "Brak aktualnej informacji o abonamencie" - oczywiście abonament jest aktywny i program działa poprawnie na pozostałych komputerach.

    W jaki sposób mogę odczytać informacje o abonamencie na tym jednym stanowisku?

    image.png.ac4780f29f3c0cbedebf70afc94479e5.png

  7. Temat jest bardziej skomplikowany. Mam kilkadziesiąt pozycji w kartotece gdzie podstawowa jednostka to "szt.", a dodatkowa jednostka "sto szt." - chodzi mi tylko o zmianę nazwy jednostki z "sto szt." na "100 szt." w jednym miejscu tak by zmiana była widoczna we wszystkich towarach gdzie występuje ta dodatkowa jednostka. 

  8. @Marcin Firma to mnie nieco zmartwiłeś. Kilka lat temu zmieniłem sposób wystawiania faktur dla osób prywatnych. Głównie wiązało się to z bałaganem w rozliczeniach - przychodził klient detaliczny i brał towar. Wystawiałem paragon i do niego fakturę. W rozliczeniach widniał nr paragonu, a klient wpłatę robił z numerem faktury. Szybciej i wygodniej wystawić fakturę, która jest od razu fiskalizowania. 

  9. 6 minut temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

    Dzień dobry, niestety nie potwierdzam.

    Proszę zweryfikować czy wszystkie składki z datą zapłaty na 2022 rok, są zaksięgowane. Najłatwiej sprawdzić to w KPiR  po kolumnie opis. Być może doszło do sytuacji, że w danym miesiącu zostało zaksięgowane np.tylko FP i FS.

    opis.thumb.png.18a1c3c6b5852a523335878ec9bdb31d.png

     

    Ewentualnie może Pan od księgować wszystkie zapłacone składki w 2022 roku, a następnie ponownie je zaksięgować. Jednakże zalecam zrobić to na kopii bazy danych.

    Bardzo dziękuję za odpowiedź :) 

    Teraz widzę co u mnie wpłynęło na ten komunikat - jest to składka zdrowotna zaksięgowana ręcznie jednym wpisem w dniu 01.07.2023 z przedziału od stycznia do czerwca.

  10. W dniu 4.05.2023 o 13:17, Joanna Knapik napisał:

    wstawia zapłacone społeczne + FP :( powinno być samo społeczne...

    W sumie to księgowane w koszty jest społeczne i FP, więc jest to zwiększenie kosztów 🤔(już sam nie wiem)

    @Tomasz Bołaz moim zdaniem wyświetla się tam błąd dlatego, że składka za grudzień 2021 roku została zapłacona i zaksięgowana w 2021 roku (ale nie jestem tego pewny).

    Co więcej kiedy zaznaczę tylko składki zapłacone w 2022 roku to suma (społeczne + FP) zgadzają się z pozycją 11.

  11. 19 godzin temu, Tomasz Bołaz napisał:

    pojawia się komunikat "Brak zaksięgowanej składki zdrowotnej wspólnika dla jednego naliczenia zapłaconego w roku rozliczenia składki zdrowotnej".

    U mnie to samo :( Składki zapłacone i zaksięgowane, a komunikat jest. Może chodzi o to, że zapłacone były w grudniu 2021, a nie w styczniu 2022 🤔

    image.png.12fb941150e1e9da53dabe722626d25e.png

    Również nie bardzo wiem co pokazuje pozycja nr 11 - u mnie jest kwota najbardziej zbliżona do sumy samych społecznych, ale i tak się nie zgadza :( 

  12. 26 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

    No nie tędy droga, aby tworzyć sobie "kilkadziesiąt" wzorców wydruków i się później "zastanawiać", który wybrać, warto się zastanowić jak na jednym wzorcem / ich minimalnej ilości do zrealizowania wszystkich potrzeb. 

    Też tak uważam :) 

  13. 27 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

    Nie rozumiem o czym Pan pisze.

    Skoro EORI będzie na każdym wydruku to niczego nie trzeba będzie wybierać z tego powodu.

     

     

    Piszę o tym, że jak dodam EORI + kilkanaście innych pozycji na standardowy wydruk (żeby mieć jeden wydruk do wszystkiego) to nagłówek strony będę miał na 1/2 strony. Po co tworzyć kompletnie nieczytelną fakturę z dziesiątkami (nieistotnych dla niektórych) informacji, skoro można jedne informacje zastąpić innymi w zależności od tego co zostało wybrane w systemie. 

  14. 1 minutę temu, Andrzej Kubik napisał:

    Ale zna Pan jakiś zakaz drukowania EORI?

    Jeśli tak to proszę o źródło, jeśli nie to w czym problem?

    Tu nie chodzi o zakaz. W tym momencie mam kilkadziesiąt wzorców wydruku (inne numery konta, WDT, EX, itp.). Teraz trzeba się zastanawiać jaki wzorzec wybrać.

    Oczywiście można wszystkie informację zawrzeć w jednym nagłówku i mieć nagłówek faktury na 1/2 strony.

    Np. w fakturze sprzedaży Insert dodał możliwość drukowania wybranego na dokumencie rachunku bankowego - według mnie dobra opcja, ale rachunek mógłby drukować się koło informacji o płatności, a nie w danych sprzedawcy, więc nie korzystam z tej opcji i dla każdego rachunku mam osobny wzorzec itd.

  15. A to nie powinno być jak przy wydruku WDT? Jeśli mamy transakcja VAT sprzedaż krajowa drukuje tylko NIP, a jeśli WDT drukuje PL+NIP, więc jeśli jest EX nie powinno w tym miejscu drukować EORI? 

    Czy numer EORI podawany w danych podmiotu jest do czegoś wykorzystywany? 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...