Skocz do zawartości

Tomasz Łuszczewski

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Tomasz Łuszczewski's Achievements

0

Reputacja

  1. dzień dobry, czy coś wiadomo w kwestii poprawy generowania przelewu do ZUS o której mówi ten wątek ? Pozdrawiam
  2. Im dłużej nad tym się zastanawiam, tym mniej mi się podoba to rozwiązanie z umową cywilno-prawną, ponieważ formalnie nie wypełniliśmy obowiązków wobec pracownika i wypłacone kwoty nie znajdą się na jego PIT-11. Na razie poradziłem sobie wyłączając w umowie pracownika naliczanie składek ZUS, wtedy lista płac wydaje się być poprawna.
  3. dziękuję za odpowiedź, w naszym przypadku odprawa pośmiertna nie jest wypłacana przez firmę, ponieważ pracownik miał stosowną polisę (opłacaną przez firmę). Pozostaje tylko kwestia wynagrodzenia za przepracowany jeden dzień czerwca i ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Rozwiązanie z umową cywilno-prawną jest dla mnie trochę pokrętne, bo niby na co miałaby być taka umowa ? Należności pracownicze zostały odziedziczone przez małżonka.
  4. Częściowo rozwiązałem problem - tzn rozwiązałem umowę z powodu zgonu pracownika, program naliczył proporcjonalnie wynagrodzenie, odpowiedni ekwiwalent za urlop, dotąd mi się wszystko zgadza. Jednak nalicza mi też składki ZUS, czego wg mnie nie powinien robić.
  5. Dzień dobry, 2 czerwca zmarł jeden z naszych pracowników. Musze naliczyć mu wynagrodzenie za jeden dzień czerwca i ekwiwalent za urlop którego nie zdążył wykorzystać. Z tego co wiem, wypłaty te nie podlegają składkom ZUS, podlegają jednak podatkowi. Jak przeprowadzić to naliczenie w Gratyfikancie ?
  6. Wie Pan co - zadziałało teraz, wygląda na to, że w ZUS coś chyba nagrzebali. Przepraszam za zamieszanie.
  7. Mam różne, ale nie wiem, czy na forum wolno ... A tak na poważnie - w ZUS mam ustawione codzienne generowanie raportów z ZLA. Gratyfikant - kreator importu e-zwolnień daje komunikat "Brak raportów do pobrania" (tu wina może leżeć po stronie ZUS ew). Ale próbuję zrobić odczyt z pliku wymiany - zwolnienia w formacie xml zapisane u mnie na dysku, i dostaję komunikat " plik wejściowy nie jest w formacie KDU_ZLA", zmieniłem format na csv i dostaję komunikat "niepoprawny format pliku" W poprzednich miesiącach działało bez zarzutu.
  8. Jeśli ma Pan na myśli czy system bankowy zaimportuje przelewy bez daty realizacji, to system Santandera jak najbardziej przyjmuje zlecenia bez daty. Pliki z Gratyfikanta po usunieciu daty np w notatniku również bez problemu są importowane. Mam świadomość , że można zbiorczo zmienić datę, ale często dostaję polecenie "ustawienia w banku przelewów bez daty", stąd moje pytanie.
  9. Dzień dobry, dziś mam dzień na pisanie, już drugi post pytanie następujące - czy jest możliwość wygenerowania dyspozycji bankowej bez terminu realizacji, często mam takie prośby od zarządu, żeby np przelewy wynagrodzeń wygenerować bez terminu, bo wyjdą na pewno przed 10, ale nie wiadomo czy 7 czy 8 np.
  10. Wiele firm tak rozlicza podatek w sytuacji jednoczesnych dochodów z UP i UC (na wyraźne życzenie członka zarządu), czego dowodzi choćby opcja z mojego poprzedniego oprogramowania. Co do podstawy prawnej - można tu wyjść z założenia, że skala podatkowa i progi określają minimalną wysokość wpłat podatku w ciągu roku, a skoro ktoś ma życzenie płacić więcej na bieżąco, to przepisy tego nie zabraniają No ale to kwestia interpretacji. Pana sugestia co do lokowania nadwyżki dochodu na % jest jak najbardziej sensowna, ale niektórzy nie potrafią znieść dopłaty do pit rocznego
  11. W poprzednim programie miałem możliwość rozliczania dochodów sumarycznie wg skali, co pozwalało uniknąć sporej dopłaty podatku w rozliczeniu rocznym. Czyli w Gratyfikancie jedynym wyjściem jest ustawienie indywidualnego ryczałtu dla UC na 32% oraz stawki32% dla umowy o pracę za kwiecień ? Może warto rozważyć dodatkową opcję stosowania skali dla sumy dochodów z UP i UC ? US jakoś nie protestował nigdy, że dostawał większe zaliczki w ciągu roku
  12. Dzień dobry, pojawił mi się następujący problem przy naliczeniu wynagrodzenia za kwiecień (wypłata w maju): - pracownik ma jednocześnie umowę o pracę oraz kontrakt menedżerski (członek zarządu) - na umowie cywilno-prawnej zaznaczone jest "Zaliczka na podatek - wg ustawień pracownika" , brak wspólnego rozliczenia - za kwiecień nastąpiło przekroczenie progu 120 tys, jednak program nadal zastosował stawkę podatku 12% do całości dochodów pracownika (zarówno z wynagrodzenia za pracę jak i wynagrodzenia zarządu) Gdzie powinienem szukać błędu ? Tak jak pisałem wcześniej, w ustawieniach pracownika nie mam zaznaczonego wspólnego rozliczenia, a na umowie do kontraktu menedżerskiego mam wybraną opcję korzystania z ustawień pracownika.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...