Skocz do zawartości

Krzysztof Owczarek

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    51
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Posty dodane przez Krzysztof Owczarek

  1. Witam

     

    Próbowaliśmy wdrożyć Insert Mobile zaraz niedługo po powstaniu pierwszej wersji programu niestety nie działała więc zawiesiliśmy uruchomienie do czasu dopracowania.

    Funkcjonalność jest bardzo przydatna i wartościowa dla wielu firm, jednak mam wrażenie, że  wcale nie jest rozwijana i wspierana.

    Niestety od miesiąca testujemy aktualną wersję i po opłaceniu abonamentu praktycznie nie da się korzystać z aplikacji.

     

    Po kilkukrotnym wysyłaniu logów na wskazany adres nikt nie odpowiada. Na początku tworzenia aplikacji ktoś odpowiadał, a teraz cisza.

    Aplikacja ma duże problemy z prawidłową  synchronizacją danych o działaniach pomimo, że pobierane są opłaty za funkcjonalność.

     

    Niektóre stale występujące problemy:

    • aplikacja na telefonie nie synchronizuje zmian wprowadzonych w NEXO
    • lista działań nie pokrywa się z listą w nexo
    • aplikacja po wymuszeniu pełnej synchronizacji wyświetla komunikat Trwa rejestracja urządzenia - niestety rejestracja nie kończy się nawet po kilku godzinach. Czasami jednak zaskakuje i działa, ale niezbyt długo po czym ponownie występują problemy
    • pomiędzy użytkownikami lista się różni w zakresie zadań do których obydwie osoby są dopięte
    • często po zakończeniu działania w telefonie ponownie wyświetla się jako nie zakończone 

     

    Z powodu tak istotnych problemów nigdy nie można mieć pewności, że pracownik który otrzymuje zlecenie zlecenie wykonania działania będzie miał je wyświetlane w telefonie.

     

    Otrzymałem informację, że kończy się okres abonamentowy za 5 dni, z ofertą na przedłużenie abonamentu.

     

    Czy jest szansa, żeby ktoś w insert się tym tematem i pomógł doprowadzić narzędzie do stanu nadającym się do użytkowania ?   

    • Lubię to 2
  2. Witam

     

    Do niedawna wszystko działało prawidłowo. Być może po jednej z ostatnich aktualizacji mam problem z generowaniem faktur sprzedaży do biura rachunkowego.

    1. Konfiguruję następujące ustawienia.

    obraz.png.9bae1f63a6e82853c2672318461906f7.png

    2. Po wygenerowaniu utworzone zostają pliki z rozbiciem na poszczególne magazyny. Niestety w każdym pliku są dokładnie te same informacje. Każdy plik posiada również tą samą wielkość.  Jeżeli generuję oddzielnie na każdy magazyn wszytko przebiega prawidłowo, ale dużo bardziej jest to czasochłonne.  Może ktoś ma jakieś pomysły w czym może być problem ?

     

    obraz.png.fe140eba5779c26c9f807531733aeba0.png

     

     

  3. Przy każdym zamówieniu od klienta w naszym procesie obsługi klienta wymagamy podania przez sprzedawcę uzgodnionego z klientem Sposobu dostawy. Jest ono bardzo ważne ponieważ prawie 90% zamówień jest umawiana na dowóz po skompletowaniu zamówienia. 

    Niestety  obsługa tego pola ciągle nie jest dopracowana w nexo.

    Podstawowe problemy to:

    - brak możliwości ustawienia wymagalności tego pola przy zapisywaniu zamówienia (pracownicy zapominają często o przypisaniu ustaleń przez co klienci mają pretensje że np nie dowieziemy zamówionych mebli w ustalonej cenie). 

    - w konfiguracji widoku zamówień brak możliwości wystawienia kolumny, filtrowania i grupowania  wg tego pola  (nie można więc sprawnie przeglądać np skompletowanych zamówień w celu umawiania klientów na odbiór lub transport wg ustalonego sposobu dostawy)

    - brak możliwości odfiltrowania zamówień wg ustalonego sposobu dostawy (brak filtra) na formatce

    - brak jest również możliwości wystawienia samej miejscowości dostawy na liście zamówień (usprawniło by to znacznie grupowanie zamówień wg kierunków transportowych (po miejscowościach), obecnie jest prezentowany wyłącznie cały adres dostawy)

    Żeby sprawdzić jakie są ustalenia z klientem trzeba za każdym razem edytować lub podglądać konfigurację zamówienia od wewnątrz.

     

    Poniżej przykładowe Sposoby dostawy używane do ustaleń przy składaniu zamówień.

     

    image.png.2be3cf9e2bc375eea7873b2c88e68abd.png

  4. Jeszcze przy okazji.

    Prawdziwą zmorą przy użytkowaniu systemu Subiekt Nexo  jest brak możliwości ustawienia wymagalności poszczególnych pól w kartotekach towarów  przy zakładaniu nowych indeksów  http://prntscr.com/obzn4e 

    Przez brak tej funkcjonalności nawet ciekawa funkcjonalność (np grupowanie asortymentu) traci praktycznie sens użytkowania ponieważ zawsze jest większy czy mniejszy bałagan spowodowany całkowitym brakiem kontroli poprawności wprowadzanych danych przez wielu użytkowników. Przez to odnalezienie odpowiednich indeksów jest bardzo utrudnione.

    W podanym przykładzie (na kopii ekranu)  widać że codziennie przybywa indeksów, które są nieprawidłowo skonfigurowane.

    Etat na segregowanie "śmieci"  do których ciągle ktoś dosypuje nowych jest całkowicie bezsensowny.

  5. 19 godzin temu, Krzysztof Owczarek napisał:

    Ok. Przetestowałem i okazuje się, że jest jednak dobrze z unikalnością w obrębie konkretnego dostawcy.  Problem powstał z innego powodu. Bałagan wprowadzany przy dodawaniu nowych indeksów przez pracowników spowodowany brakiem możliwości skonfigurowania reguł przy zakładaniu nowego asortymentu. 

    Przydała by się bardzo możliwość ustawienia wymagalności wprowadzenia określonych pól np: kodu kontrahenta przy zakładaniu nowej kartoteki.  Pracownicy na szybko zakładają brakującą kartotekę (np jak zamawia ktoś jakąś nowość, której nie było jeszcze w sprzedaży). Uzupełniają wtedy tylko Nazwę i cenę detaliczną - reszta pól zazwyczaj jest nie uzupełniana lub uzupełniana niedokładnie. 

    Możliwość ustawienia indywidualnej wymagalności dla wybranych pól standardowych lub własnych  (które są ważne dla firmy) załatwiło by bardzo wiele problemów.

     

     

  6. Witam

    Synchronizujemy dane dotyczące towarów od dostawców po Symbolu dostawcy - z zakładki Dostawy. 

    Problem polega na tym, że każdy producent/importer/Hurtownik posiada  unikalny w zakresie swojego systemu symbol,  który nam przekazuje i po którym identyfikujemy konkretny indeks aby aktualizować  informacje o dostępności towaru  oraz sugerowanej cenie sprzedaży.

    Symbol ten przypisujemy w tabeli zakładka > Dostawy.

    Ten sam indeks jest sprzedawany przez wielu innych kontrahentów (np hurtowników) - gdzie bardzo często zdarza się, że mają przypisany jako swój symbol symbol producenta.

    Symbole kontrahentów mogą być unikalne, ale wyłącznie w obrębie oferty danego kontrahenta a nie wszystkich uczestników rynku. 

    Proszę wyobrazić sobie jeszcze sytuację gdzie kilka firm z którymi się współpracuje ma ustawiony automatyczny - taki sam sposób nadawania Symboli (np dł 5 znaków). Przy importowaniu np danych o cenach na podstawie symboli Dostawcy system będzie głupiał ponieważ (w przypadku użycia podobnego sposobu numeracji) będzie np nadpisywał informacje o towarze pobierane od jednego dostawcy dla towaru z takim samym symbolem do innej kartoteki, która posiada taki sam numer indeksu.

    Dlatego nie rozumiem dlaczego w insert Nexo założono, że indeksy Dostawców - dla tego samego towaru a różnych kontrahentów muszą być unikalne.  Unikatowy powinien być dla wybranego w wierszu Dostawcy + Symbol dostawcy (unikatowy dla wszystkich indeksów nadanych przez tego dostawcę)

    Przykład błędu tutaj ...   http://prntscr.com/nq6g1m 

    Jest tu jakiś błąd czy czegoś nie przewidziałem ?

  7. W Subiekcie Nexo brakuje bardzo ważnej funkcjonalności pozwalającej zapanować nad dużą ilością asortymentu.   Chodzi mi przede wszystkich o standardowe drzewko kategorii produktów dzięki któremu można byłoby przydzielić do odpowiedniej kategorii każdy z indeksów w systemie.  

    Dotychczas dostępne pola typu Dział sprzedaży, Grupa, Cecha i pola własne są zdecydowanie niewystarczające i posiadają bardzo duże ograniczenia (brak możliwości zagnieżdżania).

    Funkcjonalność taka jest wielu konkurencyjnych programach np Comarch (jak w przykładzie - załączona grafika).

    Drzewko kategorii załatwiło by bardzo duzo problemów z uporządkowaniem oferty np możliwość niezależnego pogrupowania oferty wg kategoryzowania stosowanego przez dostawców (jak w przykładzie),  łatwość odszukania odpowiednich indeksów jeżeli nie znamy nazwy produktu.

     

    Dodatkowo:

    W celu ułatwienia użytkowania tabeli Asortymentu - Tabela cech asortymentu powinna również posiadać możliwość zagnieżdżenia cech podobnie jak jest to przy Cechach Klientów http://prntscr.com/n8bhcy 

    Zgłaszam sugestię, aby dodać jak najszybciej drzewko kategorii oraz grupowania cech asortymentu.

    Drzewko kategorii dla asortymentu.jpg

  8. Rozpoczynając proces obsługi klienta od Zamówienia od klienta dodajemy we wierszach opłaty dodatkowe np: "Kaucja zwrotna za usługę pomiaru"  W kolejnych wierszach dodajemy pozycje (towary) które jednocześnie klient zamawia.

    Niestety w przypadku gdy klient wpłaca zaliczkę - wystawiamy fakturę zaliczkową i ręcznie wpisana cena przy pozycjach typu Opłata nie przepisuje się na faktury zaliczkowe.   Przykładowe pozycje na ZK  z ręcznie przypisanymi cenami  przykład:   http://prntscr.com/n48iiu 

    Problem jest również z tym, że jeżeli pozycje Towarów mamy na stanie i są zarezerwowane przez ZK to nie możemy wystawić od razu faktury  końcowej.  Mamy taki komunikat -     http://prntscr.com/n48ka8 

    Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

  9. Zmieniliśmy system na Nexo z powodu większych możliwości konfiguracji.

     W zamówieniach do poszczególnych  pozycji musimy przypisać informację o tym czy dana pozycja podlega dodatkowemu ubezpieczeniu oraz informację na ile lat jest to ubezpieczenie.

    Idealne do tego celu byłyby pola własne które można byłoby wyciągnąć na listę wierszy w wypisywanym dokumencie, aby wybrać wybraną przez klienta opcję. 

    Czy jest szansa żeby w jakikolwiek sposób rozwiązać ten problem ?   Jeżeli jest problem to na czym on polega ?

     

  10. O ile firma wykorzystuje mechanizm kompletowania i rezerwacji to z zamówieniem też jest problem.  Ręczna zmiana statusu ZK na zrealizowane - powoduje zwolnienie rezerwacji towarów, które były zarezerwowane na magazynie przyjęć pod to zamówienie.

    Oznacza to, że jesteśmy zmuszeni czekać aż zamówienie osiągnie pełną kompletację z dostaw wynikających z realizacji zamówień przez dostawców. Pełna kompletacja może trwać nawet do 2 miesięcy (np: czas potrzebny producentowi na wyprodukowanie i dostarczenie).  Do tego czasu nie można zrobić ani przesunięcia międzymagazynowego z magazynu przyjęć na inny magazyn, ani nie możemy zamknąć zamówienia od klienta gdzie klientem jest nasza firma.

    Zamknięcie zamówienia spowodowało by brak możliwości dokompletowania zamówionych towarów z przyszłych dostaw (magazynier i sprzedawca nie będą wiedzieć dla kogo towary są zamówione). Przy większej ilości towarów powstaje prawdziwy chaos na magazynie przyjęć (jest mnóstwo towarów nie wiadomo dla kogo zamówionych, a ktoś na pewno na nie czeka).

    Oczekiwanie na pełną kompletację takiego zamówienia powoduje znowu, że nie możemy przesunąć dostarczonych już i zarezerwowanych pod zamówienie klienta towarów ponieważ blokuje nam to przesunięcie rezerwacja pod nasze zamówienie klienta (gdzie zamawiamy na stan jednego z naszych magazynów np. magazyn jednego z naszych sklepów).

    Może jest to w jakiś sposób przemyślane w NEXO.   Ciekawy jestem czy INSERT ma jakąś radę na tak postawiony problem obsługi procesu sprzedaży ?   Bardzo prosił bym o wypowiedź eksperta.

  11. Punktem wyjścia w naszych procesach handlowych jest zamówienie od klienta. (Standardowa funkcjonalność)

    Towary zamawiane są na fizyczny magazyn przyjęć (taki też magazyn został założony w NEXO) gdzie przyjmowane są towary od dostawców i kompletowane są tam zamówienia od klientów.

    Aby uporządkować proces handlowy przyjęliśmy zasadę, że:

    - wszystkie przyjmowane dokumentem PZ towary przyjmowane są na magazyn przyjęć 

    - wszystkie przyjmowane towary kompletowane są mechanizmem kompletacji 

    - aby wydrukować dokument PZ dla magazyniera - wszystkie towary muszą być skompletowane (tylko wtedy będzie wiedział dla jakiego klienta (z jakiego zamówienia) ma je odłożyć przy kompletacji)

    - ktokolwiek zamawia towary (klient, sklep własny, zamówienie reklamacyjne) musi być utworzone zamówienie od klienta, aby możliwa była kompletacja towarów przy przyjęciu. Inaczej z czasem zbiera się na magazynie  coraz więcej towarów, które nie wiadomo dla kogo przyszły od dostawcy i nikt w biurze nie wie że powinien poinformować klienta o tym że (towar standardowy,  towar reklamacyjny, towar na ekspozycję lub stan) - jest już do odbioru

     

    Aby ułatwić magazynierowi zadanie kompletacji - stworzyliśmy w tym celu wydruk PZ który rozbija wszystkie skompletowane towary na sekcje z informacjami dla kogo zostały skompletowane poszczególne towary.

     

    Problem pojawia się gdy utworzyliśmy zamówienie klienta gdzie zamawiającym jest nasz sklep.  Zamawiane są w taki sposób głównie towary przeznaczone na stan magazynowy lub ekspozycję.

    Przy kompletacji towary od dostawcy są prawidłowo dokompletowywane do zamówienia danego sklepu.

    Brakuje jednak bardzo ważnej funkcjonalności wypisania przesunięcia między-magazynowego na podstawie zamówienie klienta.  Musimy przesunąć towary z magazynu przyjęć do magazynu Ekspozycji sklepu lub magazynu stanów magazynowych (zapasów) najlepiej na podstawie zamówienia ponieważ z niego wiadomo co było zamówione na własną firmę i który sklep na jaki magazyn docelowy składał zamówienie.

    Zamówienie własne po pełnej kompletacji i przesunięciu towarów z magazynu kompletacji na magazyn docelowy powinno się też zamknąć (inaczej do niego ciągle będą dokompletowywane towary z przyszłych przyjęć PZ).

    Podobny problem jest gdy zamówienie reklamacyjne klienta zakańczane jest dokumentem WZ (i nie ma faktury końcowej). Zamówienie klienta oraz dokument WZ jest ciągle otwarte (nie zakończone).

     

    Czy można byłoby poprosić i oczekiwać jakiegoś rozwiązania tego problemu ?

     

  12. Dołączam się do opisywanego problemu z brakiem możliwości zakończenia WZ bez faktury w przypadku obsługi zamówień reklamacyjnych.

    Również wydajemy na WZ reklamowane elementy towarów oraz całe produkty dla klienta bez konieczności zwrotu.

    Dokumenty WZ tworzone są na podstawie ZK (zamówienia reklamacyjnego) tak aby możliwa była kompletacja towarów reklamacyjnych przy przyjęciu od dostawcy. 

    Reklamacji jest na tyle dużo, że zdecydowanie powinno to być w jakiś sposób uporządkowane w NEXO. Dotychczas oprogramowanie Subiekt NEXO  wcale nie przewiduje wystąpienia reklamacji na sprzedawany towar co czyni je całkowicie niefunkcjonalnym w tym zakresie obsługi procesów handlowych.

    Niestety po dokompletowaniu zamówienia w całości byłoby trzeba byłoby jakoś zamknąć zrealizowane zamówienie na reklamowane towary oraz zamknąć WZ tki.

    Teraz cały czas widnieją jako otwarte tematy i wprowadzają sporo nieczytelności przy obsłudze procesów reklamacyjnych oraz handlowo magazynowych.

    Bardzo prosimy o wdrożenie  możliwości automatycznego lub ręcznego zamykania dokumentów WZ i ZK  jeżeli zamówienie będzie oznaczone jako zamówienie  reklamacyjne.

     

  13. Niestety prowadzimy na bieżąco sprzedaż i nie możemy wstrzymywać obsługi kienta do czasu usunięcia błędu przez Insert. Musimy sobie jakoś radzić i omijać problemy.

     

    Okno kompletacji wygenerowało się prawidłowo z odnalezionymi wszystkimi towarami. Sam zapis się nie powiódł i generował taki błąd.

    Aby obejść tymczasowo ten problem i skompletować całe przyjęcie to wygenerowaliśmy na podstawie zamówienia klienta fakturę końcową.

    Faktura końcowa wygenerowała prawidłowo automatyczne wydanie magazynowe i został nadany status "Towary wydane i wykonane usługi". 

     

    Zamknięcie w ten sposób zamówienia spowodowało to, że towar, który nie chce się kompletować został zdjęty ze stanu i dzięki temu można było prawidłowo zakończyć kompletację na dokumencie przyjęcia PZ.

    Musiał by Pan odtworzyć sobie taką sytuację jak opisałem i na 100% wystąpi ten błąd.     Zdarza się ta sytuacja za każdym razem gdy ktoś wyda jakiś towar z zamówienia z innego magazynu a reszta oczekuje na dostawę od producenta i kompletację dostawy.

     

     

  14. Po złożeniu zamówienia na dwie pozycje  klient zdecydował się na odbiór jednej z pozycji towaru na podstawie dokumentu WZ, który posiadaliśmy na innym magazynie     http://prntscr.com/mo3cro . Druga pozycja oczekiwała na dostarczenie przez dostawcę.

    Wygenerowano fakturę zaliczkową oraz dokument wydania z innego magazynu niż domyślny na dokumencie  http://prntscr.com/mo3e4k 

    Po przyjęciu dostawy i próbie kompletacji towaru z poziomu PZ lub zamówienia klienta pojawia się błąd, który jest niejasny dla żadnego z naszych sprzedawców. Przecież kompletacja dla towaru który przyjechał jest jak najbardziej możliwa (co ma do tej kompletacji inny towar wydany już dla klienta)

    http://prntscr.com/mo3goz   - próba zapisu kompletacji poziomu PZ

    http://prntscr.com/mo3hnt   - próba zapisu kompletacji z poziomu zamówienia

    Dziwne jest to, że proces wyszukania pozycji do kompletacji działa prawidłowo , a sam zapis kompletacji jest niemożliwy. 

    Proszę o pilne poprawienie błędu ponieważ dotyczy on podstawowych procesów realizacji zamówień klientów.

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...