Skocz do zawartości

tadeusz

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    90
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez tadeusz

  1. Teoretycznie powinno to tak zadziałać, przy każdej próbie synchronizacji automatycznej jest ta wartość licznika zmniejszana i jeśli jest mniejsza lub równa 0 to wywoływane jest pełne pobieranie. Musi być również zaznaczona opcja Pobieraj pełne dane.

    Włączone jest automatyczne pobieranie co 15 minut.

    Włączone jest pełne pobieranie co 99999 razy.

    W liczniku nie zmniejsza się wartość.

    Na innym stanowisku jednak działa ciągle Sello i to Sello właśnie prowadzi synchronizację. W momencie uruchamiania na nim pełna synchronizacja nie była wyłączona.

    Może znacznik Pobieraj pełne dane jest odczytywany podczas startu programu i jego zmiana w trakcie pracy nie jest brana pod uwagę?

  2. Stwórz sobie użytkownika typowo synchronizacyjnego i ustaw go w parametrach pobierania

    Mam tak ustawione ale niestety nie mogę wykorzystać kolejnego stanowiska ze względu na licencjonowanie w przypadku Navireo oraz nie do końca się takie rozwiązanie sprawdza.

    Klient ma kilka kont gdzie musi być również przeprowadzona synchronizacja towarów.

    Każdy komputer odpowiada za synchronizację danego konta. Nie mogę wyłączyć żadnego stanowiska na noc, bo każde coś synchronizuje.

    Próbowałem już tego rozwiązania i nie sprawdza się i generuje niestety dwa problemy:

    - Po uruchomieniu z harmonogramu na innym stanowisku jeżeli szła synchronizacja transakcji pełny proces nie zawsze startował

    - Proces startował z dużym opóźnieniem i zamknięcie Sello rano przed rozpoczęciem pracy następowało często w trakcie jeszcze prowadzonej synchronizacji

     

    Najlepszym i najpewniejszym rozwiązaniem jest pod warunkiem, że by zadziałało kontrolowanie licznika.

    Nie muszę odpalać kolejnego Sello tylko mówię już odpalonemu, że w danym momencie w liczniku jest 0 i wykonuje pełną synchronizację z dokładnością do 15 minut (w przypadku synchronizacji jak mamy ustawionej co taki czas). Później licznik ustawia się na 99999 i znów w ciągu dnia mi nie wykona. Tylko o konkretnej porze muszę w liczniku wstawić 0, a reszta sama powinna się zrobić.

  3. Dziękuję za informacje i czekam z niecierpliwością na zmiany w mechanizmie synchronizacji.

    Zobaczę może uda mi się jakoś sensownie to ustawić na aktualnym mechanizmie synchronizacji.

     

    Wracając jednak jeszcze do mechanizmu synchronizacji transakcji i liczników.

    Chcę wymusić pobieranie o danej porze pełnych danych o transakcjach.

    Ustawiłem pobieranie transakcji co 15 minut.

    Nie chcę aby Sello w ciągu dnia rozpoczęło pełne pobieranie ustawiłem więc Pobieraj pełne dane co: 99999.

    I tu pojawiła się pewne niepewność bo coś nie działa do końca tak jak mi się wydawało.

    W tabeli pd_AutoSyncTimes zostaje wpisana w pole pp_SaleReceiveCounter wartość 99999 a pp_LastSaleReceive ustawia ticka jako kolejne moment przeprowadzenia synchronizacji.

    Czy w polu pp_SaleReceiveCounter wartość co każde pobieranie transakcji, co każdą zmianę wartości ticka w pp_LastSaleReceive nie powinna być zmniejszana dążąc do 0?

    W momencie kiedy będzie to 0 przeprowadzić pełną synchronizację i po tym ponownie ustawić 99999?

    Jeżeli tak to wygląda na to, że z jakiegoś powodu tak się nie dzieje. Chyba, że jednak wymagane jest ponowne uruchomienie programu, lub jakieś inne ustawienie ma jeszcze na to wpływ?

    Aktualnie sytuacja wygląda tak, że w momencie ustawienia parametrów wpisane w licznik zostało 99999 i co 15 minut patrząc od strony bazy wartość ticka się zmienia (zmiana ticka nastąpiła już prawie 10 razy) ale licznik ciągle stoi na wartości 99999.

     

    Aktualizacja:)

    Po północy ustawiłem w liczniku 0. Ostatecznie rano w liczniku pojawiło się 99998. Niestety nie mam pojęcia czy użytkownicy nie uruchomili ponownie Sello.

    Nie wiem, w którym momencie i czy w ogóle nastąpiła pełna synchronizacja danych.

     

  4. To trochę tłumaczy w kwestii wiecznej synchronizacji towarów.

    Jeżeli po utworzeniu dokumentów ponownie jest wyzwalana synchronizacja, to jest to właśnie czynnikiem praktycznie uniemożliwiającym pracę.

    Skoro Sello ma nie brać pod uwagę towarów bez znacznika "Do serwisu aukcyjnego", spróbuję uruchomić jakiś mechanizm czyszczący / ustawiający znaczniki w danym momencie dla towarów posiadających stany na magazynie przeznaczonym do Allegro.

    Powinienem zejść o około 50% towarów, może faktycznie wpłynie to pozytywnie na czasy synchronizacji.

    Kiedy planowane są zmiany w mechanizmie synchronizacji? Za ile wersji jest szansa na wprowadzenie takich zmian?

    Jeżeli mógłbym jakoś pomóc w kwestiach testów mechanizmu na dużych bazach, proszę dać znać, chętnie pomogę w miarę możliwości.

    Swego czasu Sello bardzo kulało również w kwestii synchronizacji transakcji z Allegro, co również mieliśmy okazję już kiedyś przerabiać, całe szczęście ten temat działa już sprawniej.

    Teraz mam firmę z inną specyfiką pracy, i tu z kolei duża ilość towarów daje się we znaki uniemożliwiając pracę:/

     

    Mam jeszcze pytanie odnośnie powielonych słowników kategorii. Drzewko zawiera wiele identycznych. Wiem, że został udostępniony skrypt porządkujący takie duplikaty, ale co może być powodem zaistnienia takiej sytuacji? Jak ustrzec się przed czymś takim? Regularnie porządkować duplikaty (np. co dobę czyścić?))?

     

    Jeszcze jeden temat, który bardzo by się przydał a może nie zauważyłem takiej możliwości. Czy istnieje szansa na wykorzystanie pola własnego (najlepiej zewnętrznego) jako tytułu aukcji?

    A jeszcze lepiej jako kategorię (na podstawie id kategorii) lub wartość dla pola specyficznego:) W dużym skrócie np. jeżeli znajdzie kategorię o danym fid niech wybierze ją dla aukcji, lub dla specyficznych jeżeli znajdzie w combo pola specyficznego podaną wartość tekstową niech Sello wybierze jej id w innej sytuacji nie ma wybranej wartości dla danej aukcji. Wartości tekstowe specyficznych w wielu przypadkach się nie zmieniają jedynie ich id. A czasami trzeba je ponownie wybrać tak jak i kategorię.

    Rozważam przeniesienie wyboru tych pól w oparciu o aktualizowane z Allegro słowniki z bazy Sello do Navireo. Największymi problemami jest jednak tytuł aukcji, kategoria oraz specyficzne (i to dosłownie 5-10 specyficznych). Dopóki aukcja nie zostanie utworzona nie mogę nic zrobić. A tworząc aukcję i tak ktoś musi wybrać kategorię i specyficzne. Niestety wybór dużej ilości pól specyficznych ma spory wpływ na skuteczności sprzedaży:/

    A jakby Sello wrzucało tworząc aukcję wartości tytułu (o ile z tytułem można sobie częściowo poradzić), kategorii czy specyficznych na podstawie pól własnych, wszystko by się samo robiło. Wystarczyło by przygotować dane towaru do aukcji tylko raz w jednym miejscu bez dopełniania już w aukcji, i nie stosując przy tym tysiąca szablonów:)

    W Navireo i tak mam okno towaru zupełnie zmienione. Nie korzystam z interfejsu oryginalnego, przez co wprowadzenie towaru w jednym oknie z opisami html oraz zdjęciami wrzucanymi od razu na serwer generuje mi kompletny opis, a dodatkowo wszystko w jednym okienku widoczne od razu i nie obciąża zdjęciami bazy danych.

    Możliwość wykorzystania w tych obszarach Sello w jakikolwiek sposób pól własnych czy to wewnętrznych, zewnętrznych czy SQLowych bardzo mocno usprawniło by wystawianie aukcji. Można by zadbać o automatyzację wypełniania specyficznych bez wielokrotnego ręcznego klikania.

    Z częścią tych rzeczy radzę sobie aktualnie skryptami, ale fajnie było by się wyzbyć konieczności odpalenia skryptu przez wystawieniem aukcji:)

    Możliwość wykorzystania pól własnych ograniczająca się tylko do opisu, przynajmniej dla mnie w danej chwili ma znikomą użyteczność.

    Wiem, że sprawa kategorii i specyficznych ma znikomą szansę na realizację ze względu na olbrzymią złożoność problemu. Ale może w kwestii wykorzystania pól własnych w tytule aukcji coś da się zrobić?

  5. Mam problem u jednego z klientów pracujących na Navireo z synchronizacją oraz ogólnie pracą Sello.

    Panie Bartku proszę o pomoc w kwestii zrozumienia mechanizmów synchronizacji oraz optymalnych ich ustawień, aby klient mógł wrócić do normalnej ludzkiej pracy.

    Teraz ze względu na długości trwania niektórych operacji praca jest praktyczne niemożliwa i strasznie uciążliwa.

    Pracujemy w następujący sposób.

    Towary wprowadzane są w Navireo. Dodawane są tam zdjęcia. Właściwie tylko miniaturka, ponieważ reszta zdjęć leci już z Navireo na FTP i jest doklejanych jako galeria do opisu HTML w Navireo (pole tw_Charakter).

    Towary dodawane/aktualizowane są w ciągu dnia przez kilku użytkowników i tworzone są z nich później aukcje. I tu pojawia się problem.

    Synchronizacja towarów.

    Co się dzieje podczas tego procesu? Staram się go zrozumieć aby móc spróbować zoptymalizować.

    Analizując ruch od strony bazy danych wygląda na to, że weryfikowane są towary z Sello pod kątem zmian w Navireo.

    Nie wiem czy wszystkie i jak to konkretnie wygląda, ale na pierwszy rzut oka wygląda jakby Sello wykonywało taką synchronizację następująco dla każdego kolejnego towaru:

    - Pobiera jego ID w systemie zewnętrznym

    - Sprawdza datę ostatniej synchronizacji towarów w Sello

    - Sprawdza czy towar był zmieniony w Navireo głównie w tabeli tw_Zmiana

    - Sprawdza pola własne

    W przypadku jeżeli zostaną wykazane zmiany w tabeli tw_Zmiana przeprowadzana jest synchronizacja.

     

    Klient ma ponad 40000 towarów w Sello (baza około 5GB) i synchronizacja trwa ponad 45 minut, mimo że np. w tym czasie zostaje dodanych 5 towarów, a 10 zaktualizowanych, lub też 0.

    W tym czasie zostają zmodyfikowane kolejne towary w Navireo i zazwyczaj dopiero po kolejnych 45-90 minutach aktualne opisy są dostępne w Sello.

    Wtedy też dopiero klient może przygotować aukcje do wystawienia co jest olbrzymim opóźnieniem.

    Dodatkowo dziwne jest to, że operacja synchronizacji trwa zawsze podobną ilość czasu jakby Sello faktycznie leciało po wszystkich 40000 towarach.

    Ostatnio została utracona informacja o dacie ostatniej synchronizacji (w tabeli ep__Registration w kolumnie pr_ItemSynch znajdował się NULL) Sello więc raczyło się pełną synchronizacją, która trwała jedyne 16 godzin (Serwer na dwóch Xeonach E5-2620 i 16GB ramu i pełny SQL 2014).

    Kolejne dziwne jest to, że mimo wyłączenia synchronizacji towarów jest ona wykonywana przez Sello:

    5aa37faccba67_Synchronizacja_mimo_wyczenia.png.1deb8e740d04a21db0484d7a04275024.png

     

    To jest główny temat, który muszę rozwiązać.

    Dodatkowo mam kilka pytań dodatkowych:

    - Jak działa parametr Wysyłaj aukcje zaplanowane przez X minut.

      Ostatnio sporo aukcji zaplanowanych się nie wystawiało, i kolejna synchronizacja również tych aukcji nie wystawiła. Czy jeżeli było ustawione np. 30 minut i aukcja była zaplanowana na 21:00 to jeżeli przez jakąś inną synchronizacją aukcja nie została wystawiona i o 21:32 np. puszczę wysyłkę aukcji to pominie aukcję zaplanowaną na 21:00? Jak ustawić to optymalnie aby nie pomijało aukcji?

    - Jak pobierane są parametry czasów ostatnich synchronizacji oraz kiedy ma nastąpić kolejna? Próbuję wymusić synchronizację pewnych rzeczy o konkretnych godzinach, ze względu na duże obciążenie i czasy wykonania.

    Czy jeżeli np. chciałbym wymusić pobranie pełnych danych transakcji i formularzy pozakupowych o godzinie 22 to jeżeli przy włączonym Sello ustawię w tabeli pd_AutoSyncTimes:

    - pp_SaleReceiveCounter = 0

    - pp_LastSaleReceive = ustawię ticka na 21:29 tego samego dnia (ustawione pobieranie co 30 minut)

    to czy Sello pobierze te dane? Czy program musi zostać uruchomiony ponownie lub parametry musiały by być zapisane z okna z ustawieniami? Sama zmiana w bazie zadziała?

     

    Na ten moment tyle mi przychodzi do głowy i będę wdzięczny za każdą pomoc.

  6. No to ciekawe. Żadna z kategorii klienta ich nie dotyczy. Kategorie były aktualizowane. Pole ponownie wypełnione i dalej ten sam komunikat. Na pewno kategorie były aktualizowane wielokrotnie bo to trwa z 3-4 tygodnie. Inne kategorie działają poprawnie. Problemy klient zauważył w kategoriach obuwia damskiego Śniegowce, sandały, kozaki itd. Wszędzie Sello nie może wystawić tych aukcji.

     

    Kategorie aktualne. Aukcje przeklikane. Dalej nie można wystawić aukcji. Jakaś podpowiedź gdzie szukać? Co można w tej kwestii zrobić?

  7. No i kolejny problem na ostatnich dniach po aktualizacji do 1.17.1.

    Zmienił się trochę mechanizm do łączenia z zewnętrznym systemem sprzedaży. Po aktualizacji Sello stwierdziło, że mam powiązanie z Subiektem nie Navireo co skutkowało błędem komunikacji i jakiejkolwiek synchronizacji pomiędzy Sello a Navireo.

    Klient musi pracować więc usunąłem powiązanie z systemem sprzedaży i skonfigurowałem poprawnie z Navireo. Komunikacja już ok, ale wyszedł głębszy problem.

    Nie ma powiązań z towarami, klientami.

    Towary mają powiązania i można je odtworzyć. Jednak wyklikać 10000 towarów to raczej chore. Można zaznaczyć wiele i kliknąć powiąż ale mimo to bierze tylko pierwszy towar.

    Ktoś spotkał taki problem? Klient bardzo się niecierpliwi bo praktycznie nie można pracować.

    Jak najszybciej sobie poradzić?

    Chwilowo będę testował odtwarzanie relacji Sello / Navireo bezpośrednio sqlem.

  8. Klient od jakiegoś czasu boryka się z problemem z wystawianiem aukcji. Problem zdarza się tylko przy obuwiu. Próba wystawienia aukcji kończy się komunikatem błędu:

    Zdalny serwer zwrócił błąd:
    Nie podano parametru wymaganego dla wybranej kategorii. Rozmiar -fid: 23600
    Nieprawidłowa wartość parametru (nie można odczytać nazwy pola) (0x80004005)

    Pole jest wypełnione. Zmiana wartości też nic nie zmienia.

     

    Błąd ciągnie się już jakiś czas. Wersje klient używa wersji od 1.15. Po aktualizacji do 1.17.1 problem występuje dalej.

     

    Spotkał ktoś może taki problem przy obuwiu?

  9. A wracając do problemu to Twój klient stosuje dość specyficzną metodę pracy polegającą na podmianie towarów w transakcji. Przy kilku transakcjach dziennie jest to czasochłonne, a przy kilkudziesięciu to już sobie nawet nie wyobrażam takiej pracy. Pracę należy zaplanować tak żeby to wszystko spływało z automatu i magazyn wiedział o czym jest mowa. W prawidłowym układzie tytuł aukcji nie ma nic wspólnego z nazwą towarów, którą magazynierzy powinni znać. Sello pobiera dane i tworzy transakcję w której towar nie jest po tytułach aukcji tylko nazwach towarów - czytać "powiązanie towarów z aukcjami(!)" lub lepiej od razu pracować po Bożemu Mrugnięcie i wystawiać aukcje z Sello Mrugnięcie Duży uśmiech

    Ale ilu użytkowników tyle metod pracy Mrugnięcie I tylko staram się podpowiedzieć dobre praktyki Uśmiech

    Metodyka wynika z okresu przejściowego. Część aukcji jest wystawiana z Sello i ma powiązania z towarami, a część jest pobierana już z istniejących aukcji i tego powiązania nie ma.

    Taka specyfika wynika też z tego, że klient wcześniejsze aukcje i tak w Subiekcie wystawiał ręcznie paragony więc czy doda towar w Sello czy już w Navireo czasowo nie wiele zmienia. Natomiast ma już transakcje w pełni powiązane z systemem sprzedaży, a w systemie sprzedaży informacje zwrotne o tym do jakiej aukcji dany dokument powstał.

     

    No i wybór nexo niestety też nie był do końca trafny

    Nikt nic nie wspominał o nexo?:) Mówię ciągle o Navireo. Znam doskonale nexo i niestety na aktualnym etapie rozwoju tego produktu i moich przejściach z Sello...

    No powiedzmy, że nie mam zapędów sado-masochistycznych, a i samobójcą też nie jestem :)

  10. Chodzi o to, że nie ma żadnej oficjalnej informacji czy jest szansa na poprawienie tego konkretnego błędu (a nie do końca jest to błahostka)w postaci jakiejś poprawki. Tu nie chodzi o dołożenie nowej funkcjonalności tylko usunięcie błędu w funkcjonowaniu programu. Zazwyczaj producenci oprogramowania błędy usuwają w poprawkach, a nie każą czekać do następnej wersji.

    Dla mnie jest to np. dosyć kluczowe ponieważ od tego aktualnie zależy czy wdrożę to Navireo czy nie.

    W okresie przejściowym to jedyny, dość szybki sposób postępowania który klientowi w miarę pasuje. Jak się okazuje program nie do końca działa poprawnie.

    Co mam klientowi powiedzieć - nie działa to poprawnie ale kiedyś będzie naprawione. Wdrożymy to jednak i poczekamy co będzie...

    Klient maksymalnie od nowego roku chce przejść na nowe oprogramowanie w pełni. A tu na starcie przeszkoda.

    Ja z Sello i Navireo mam naprawdę przykre przeżycia i wiele nieprzespanych nocy (budzik co 3 godziny żeby puścić ręcznie pobierania transakcji, czy upewnić się i wznowić kiedy sesja wygasła). Nie wdrożę już Sello klientowi kiedy widzę, że cokolwiek czego sobie klient życzy nie działa poprawnie.

     

    Nie atakuję nikogo w żaden sposób, i nie miało to wyglądać na zasadzie nie śmiecić bo to mój wątek. Każda podpowiedź i dodatkowa informacja jest na wagę złota, ale jednak nie podałeś żadnych potwierdzonych informacji co do możliwości oraz czasu usunięcia danego błędu. I dlatego też zależy mi na oficjalnych informacjach od Team'u Sello.

  11. Mimo wszystko interesuje mnie oficjalne stanowisko Sello Team'u.

    Zbędne jest zaśmiecanie forum niepotwierdzonymi informacjami że nowa wersja będzie po nowym roku, że na pewno nie będzie poprawki...

    W przypadku Sello we współpracy z Navireo już kilkakrotnie okazało się, że pewne rzeczy da się zrobić troszkę szybciej, lub w ogóle da się zrobić. I za takie podejście jestem wdzięczny Bartkowi.

    Tym razem temat nie jest aż tak pilny. Cieszy mnie tylko, że udało się problem odtworzyć i prędzej czy później zostanie on usunięty.

  12. Dokładnie tak robi klient. Dodawany jest ręcznie towar z kartoteki w Sello pobranej z Navireo. Usuwany towar jednorazowy.

    Towar źródło mnie nie interesuje. Tytuł aukcji często na magazynie nie mówi co ma być spakowane.

    Mam już bazę pod ręką i sprawa wygląda dokładnie tak:

    Mamy transakcję do aukcji nie wystawionej z Sello. W niej mamy towar jednorazowy.

    Klient dodaje towar z kartoteki. Usuwa towar jednorazowy.

    Do tego tworzymy paczkę, i właśnie tu zaczynają się problemy. W paczce jest towar, cena itd. jednak ilość jest 0. W związku z tym na liście magazynowej też mamy pustkę.

    Coś tu działa nie do końca poprawnie.

  13. Domyślnie jest Towar_nazwa. Wzorzec nie zmieniany. Dodatkowo napisałem, że w towarach na podglądzie (dolna sekcja ekranu) tabela z towarami jest pusta.

    Tak zawsze działało to normalnie, a tu nie wiem co się dzieje. Zastanawiam się teraz czy aplikacja siódemki podczas zapisu numerów listów do bazy nic nie kaszani.

    Czy spotkał się ktoś z takim problemem?

  14. Jestem w trakcie uruchamiania Sello u klienta. Rozpoczynamy pracę i na starcie dziwny problem. Transakcje nie wystawione z Sello nie mają przypisanych towarów, bo nie ma powiązania. Klient w takich transakcjach ręcznie podmienia sobie towary jednorazowe jako towary z kartoteki synchronizowanej z Navireo. Wystawia paragon itd. Problem pojawił się na koniec dnia. Chcemy wydrukować listę magazynową i lipa. Kontrahenci, tabelka i wszystko jest ale w tabelce z towarami pusto.

    Przechodzę na zakładkę transakcji patrzę w podglądzie na dole i ok towar jest.

    Przechodzę na zakładkę paczki, klikam na paczkę i wszystkie informacje są tylko w tabeli z towarami pusto. Co za tym idzie na wydruku również pusto.

    Czy tak powinno być? Nigdy nie spotkałem się z takim problemem.

  15. 10.000 transakcji dziennie robi wrażenie.

    Choć trochę mnie dziwi, że tak wielka firma, korzysta z oprogramowania półkowego  :D

    Nie do końca z półkowego. Tu mowa o Sello w połączeniu z Navireo. Zmiany w Sello tez nie są małe:) Triggery i możliwości zastosowania kodu w wydrukach dają całkiem spore możliwości.

    Co do komfortowej pracy to 300000 to za dużo. Ilość spadła dość znacząco, rozbicie na parę kont. Kilka baz. Konieczne praktycznie zmniejszenie logu bazy do minimum (w ciągu miesiąca log potrafił przekroczyć 20gb co się odbijalo na wydajności). Bieżąca obsługa i defragmentacja indeksów.

    Temat rzeka:) Ale da się ogarnąć w pewnym stopniu. Wciąż największym problemem okazuje się pobranie danych z Allegro.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...