Skocz do zawartości

Grażyna Sz

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    193
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Grażyna Sz

  1. Dobry wieczór.

    Utworzyłam definicję składników deklaracji CIT8 I CIT8/0.  Nie wiem co zrobiłam źle, bo w deklaracji CIT8  nie wylicza mi zysku/ straty. Nie wiem też jak dodać do CIT8 załącznik CIT8/0. Pomóżcie. Robię to po raz pierwszy. A może ktoś podrzuci mi swoją definicję składników?

    Przechwytywanie.PNG

  2. Dzień dobry.

    Pracownik z Ukrainy do połowy roku miał meldunek czasowy w Polsce. Aktualnie meldunku nie posiada. Jak usunąć dane adresowe, aby prawidłowo wygenerować  deklarację PIT 11 ? Pracownik nie ma też adresu na Ukrainie. W Polsce przebywa parę lat i jest polskim rezydentem podatkowym.

  3. Dzień dobry.  Po uaktualnieniu Rewizora Nexo do wersji 48.0.1 w trakcie dekretacji dokumentów nie mogę wyszukać podmiotu. Pokazuje mi się komunikat " Trwa konfigurowanie Instynktu. Może to potrwać kilka minut. Wyszukiwanie będzie możliwe po zakończeniu konfiguracji." Restartowałam program, ale nic to nie dało. Komunikat pokazuje się już drugi dzień. Ten sam komunikat pokazuje się przy wyborze konta. Muszę " wejść" w listę kont i wybrać konto z listy.  Mogę wyszukać podmiot z listy, ale to jest dodatkowe utrudnienie. Czy coś powinnam zrobić?

  4. Dobry wieczór. 

    Utworzyłam Rejestr zakupów - bez odliczenia VAT. Dodałam też transakcję Pozostałe zakupy - bez odliczenia.  Chciałabym, aby w rejestrze pokazywał mi się VAT, który nie podlega odliczeniu, abym mogła do CIT wyłapać ten VAT, który stanowi NKUP.  W rejestrze mogę wprowadzić jako koszt zakupu wartość faktury brutto. Czy coś robię źle?

  5. W dniu 12.11.2023 o 19:03, Daniel Kozłowski napisał:

    No ale to kompletnie nie tędy droga, nie robi się bałaganu z kartotece kontrahentów i nie powiela kontrahentów dla każdego wystąpienia kontrahenta w planie kont tylko tak się buduje plan kont z wykorzystaniem kartotek księgowych i opisuje kontrahenta, aby pojawił się w oczekiwanej kartotece księgowej.

     

  6. 5 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

    Nie rozumiem pytania - skoro w planie kont istnieje podział na odbiorców i dostawców - tak Pani nadmieniła:

    to zawsze konto odbiorcy i dostawcy będą osobne, niezależnie od tego w jaki sposób zostanie dodany kontrahent.

    Tylko kiedy chcę tego samego kontrahenta jako dostawcę , który jest już dodany jako odbiorca otrzymuję komunikat, że nie można zapisać kontrahenta. Podany nr. NIP jest już używany przez inny podmiot.

  7. Dzień dobry.

    Chciałam wygenerować plik JPK za lipiec.  Plik nie został wygenerowany, a pokazał się ( na czerwono) komunikat Błąd. Plik nie został wygenerowany poprawnie.  Informacje dostępne w logu. Bez problemu wygenerowałam plik JPK innej spółki na tym samym serwerze.  Wcześniej nie miałam takich problemów.Przechwytywanie.thumb.PNG.f8a9e58907206b2d3e6478307262cc82.PNG

  8. W momencie zapłaty do rozliczenia stosuje się kurs z dnia poprzedzającego dzień  zapłaty, a różnica pomiędzy wartością z faktury, a wartością otrzymanej zapłaty stanowi różnicę kursową. Chyba, że pomimo , iż faktura została wystawiona w walucie, a płatność następuje w PLN to stosujemy kurs z faktury.         

  9. Dobry wieczór.  Sporządzając bilans za 2022 rok wyłapałam błąd polegający na wprowadzeniu błędnego kursu walutowego przy przewalutowaniu z euro na PLN. Dekret MA 130- euro WN 139 środki pieniężne w drodze.  Poprawiłam na dekrecie kurs na prawidłowy, ale przeliczenie nadal jest po błędnym kursie. Próbowałam usunąć dekret i zadekretować z prawidłowym kursem. Otrzymałam komunikat " Nie można usuwać ani modyfikować dekretu dla którego naliczono niezrealizowaną różnicę kursową od środków pieniężnych". Usunęłam wszystkie naliczenia różnic kursowych, ale nadal otrzymuję ten sam komunikat. Jak poprawić ten dekret?

  10. Dzień dobry. Tak się złożyło, że muszę wystawić drugą korektę deklaracji VAT UE.  Wystawiam korektę,  i dostaję komunikat, że do tej korekty nie wystawiono deklaracji pierwotnej. Nie bardzo rozumiem ten komunikat. Czy powinnam jeszcze raz wystawić deklarację VAT UE i do tej deklaracji zrobić korektę?

  11. Dzień dobry.

    Według mnie powinien znaleźć się w wierszu 29 tak jak innych pracowników.  W wierszu 43 powinny być wynagrodzenia pracownika, który ma prawo do emerytury, ale jej nie pobiera i w związku z tym jego wynagrodzenie jest zwolnione z podatku.

     

     

     

    Polski Ład - ulga dla pracujących seniorów

    Wraz z wprowadzeniem Polskiego Ładu seniorzy zostali obdarowani nową preferencją podatkową tzw. PIT-0. Skorzystają z niej pracujący emeryci:

    • kobiety, które ukończyły 60. lat,
    • mężczyźni, którzy ukończyli 65. lat


    pod warunkiem, że mimo przysługującego im prawa do emerytury, nie pobierają tego świadczenia lub renty rodzinnej, emerytury lub renty rodzinnej z mundurowych systemów ubezpieczeń, emerytury lub renty rodzinnej z ZUS, świadczeń pieniężnych w związku ze zwolnieniem ze służby stałej funkcjonariusza służby mundurowej oraz uposażenia przysługującego sędziemu w stanie spoczynku lub uposażenia rodzinnego

  12. Generuję listę płac w Rewizorze.  Zgodnie z regulaminem wynagradzania wynagrodzenia wypłacane są do 10 następnego miesiąca. Do tej pory nie było problemu.  Natomiast generując listę płac za grudzień i zaznaczając termin wypłaty 10 stycznia 2023 r. w liście płac nie ma wynagrodzeń. W poprzednich latach nie miałam tego problemu.Przechwytywanie.thumb.PNG.3dc763117fc2a393b9e959ddf936f2e7.PNG

×
×
  • Dodaj nową pozycję...