Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Maria Twardoch

Użytkownik
 • Ilość treści

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Tak chcę wystawić fakturę na podmiot zagraniczny
 2. Na fakturach nie pojawia się "PL" przed numerem NIP w Subiekta 123. W sekcji Podatek VAT została zaznaczona opcja "Zarejestrowany podatnik VAT-UE", jest też wybrana transakcja międzynarodowych na wystawianym dokumencie. Co może być przyczyną?
 3. Jeden z klientów jest właścicielem firmy i spółki. W jednej posiada udziały 100%, w drugiej 80% (w spółce). W firmie, w której posiada 100% chciałabym dodać jeszcze te udziały 80% ze spółki, tak by odpowiednio były wykonywane obliczenia podatkowe i później deklaracja PIT36. Czy jest to możliwe?
 4. Czy z rewizora można generować sprawozdania finansowe w formie JPK i wysyłać do repozytorium.
 5. Dzień dobry mamy problem z jednym z klientów, mianowicie pojawiły się podwójne spłaty z rachunków bankowych do tej samej faktury (wyciągi są importowane automatycznie). Niestety napotykamy problem podczas ręcznego jego usunięcia. Komunikat który się pojawia mówi że: "Usuwany rozrachunek jest powiązany z zapisem na koncie księgowym (pozycje 20)" W jaki sposób usunąć podwójną spłatę.
 6. Dziękuję za informację. Prośba o przedstawienie sposobu ustawienia dwóch podstaw.
 7. Klient wprowadza faktury zakupowe do systemu subiekt GT, czy istnieje możliwość ich importu do rewizor nexo? Jeżeli tak to jak przygotować taki schemat dekretacji
 8. W pewnych sytuacjach potrzebujemy inną podstawę opodatkowania do celów PIT oraz inną do celów ZUS (chodzi o temat oddelegowania zleceniobiorców lub pracowników do innego kraju gdzie podstawa do PIT i ZUS rzadko bywają takie same, albo dodatków, które w jednej podstawie są do wymiaru a w drugiej nie np. jazdy lokalne) Czy można w Gratyfikancie ustawić dwie różne podstawy brutto - jedną do wyliczeń ZUS i drugą podstawę do wyliczeń podatku PIT-4? W związku z pkt.1 koszty uzyskania przychodu oraz zaliczkę na podatek mogę wpisać ręcznie, lecz nadal podstawa opodatkowania jest nieprawidłowa.
 9. Klient wprowadza faktury zakupowe do systemu subiekt GT, czy istnieje możliwość ich importu do rewizor nexo? Jeżeli tak to jak przygotować taki schemat dekretacji
 10. Klient prowadzi firmą spedycyjną w formie spółki z o.o.. W chwili obecnej zamierza wprowadzić system do fakturowania subiekt nexo , ale pojawiała się wątpliwość czy jest możliwość wystawiania faktur w kilkunastu różnych numeracjach, różniących się numerem auta Numeracja byłaby przewidziana do samochodu, tzn. 1/08/DW 78103/2018; 1/08/DL78019/2018, 1/08/SK98765/2018; 1/08/SK78323/2018 itp. Czy jest możliwe takie utworzenie numeracji [1] jeżeli tak jak ją utworzyć [2] i w jakiej wersji programu subiekt nexo [3] Klient chce widzieć przychody na samochodach, stąd całe zamieszanie.
 11. Czy w module Gratyfikant Insert Nexo są wbudowane funkcje związane z wyliczeniem podstawy wymiaru składek w przypadku oddelegowania pracownika bądź zleceniobiorcy?
 12. Czy w module Gratyfikant Insert Nexo są wbudowane funkcje związane z wyliczeniem podstawy wymiaru składek w przypadku oddelegowania pracownika bądź zleceniobiorcy?
×