Skocz do zawartości

Rozrachunki - sugestia

Polecane posty

Podczas wprowadzania nowego Rozrachunku typu Zobowiązanie nie ma możliwości wyboru rachunku bankowego Podmiotu. Jest, to dla nas pewnym utrudnieniem ponieważ nasi kontrahenci używają często używają kilku rachunków bankowych dla realizacji różnych działań. Wiem, że można wybrać dowolny rachunek bankowy Podmiotu podczas realizacji np. Dyspozycji bankowej, ale w tym momencie najczęściej nie ma pod ręką konkretnego dokumentu księgowego z tytułu, którego ta płatność wynika. Nie wiadomo zatem na jaki rachunek dokonać płatności. Prościej jest, to zrobić podczas rejestracji nowego Rozrachunku.     

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 4 lata później...
W dniu 30.09.2021 o 21:14, Łukasz D. napisał:

Dla mnie ta sugestia dotyczy dokumentu wprowadzanego w ewidencji VAT i później automatycznie dekretowanego. 

Proszę napisać, co ma Pan dokładnie na myśli, ponieważ dodając zapis w ewidencji VAT, można wejść do widoku tworzonego rozrachunku i wybrać operację/dyspozycję bankową i wskazać rachunek bankowy klienta.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.10.2021 o 07:03, Jacek Magiera napisał:

Proszę napisać, co ma Pan dokładnie na myśli, ponieważ dodając zapis w ewidencji VAT, można wejść do widoku tworzonego rozrachunku i wybrać operację/dyspozycję bankową i wskazać rachunek bankowy klienta.

Proszę bardzo: 

 

Mam na myśli że dodając zapis w ewidencji VAT za każdym razem trzeba wejść w rozrachunek i wybrać konto bankowe na jaki ma być dokonany przelew. Pracując w innych programach już na etapie wybrania kontrahenta (dostawcy) była możliwość wybrania na jaki rachunek bankowy ma zostać dokonany przelew i ten numer był automatycznie przenoszony do rozrachunków. Tym samym  dobrze by było że już na etapie wprowadzania zapisu w ewidencji VAT w głównym oknie jest pole gdzie widać rachunek bankowy podstawowy kontrahenta z możliwością wyboru jeśli kontrahent posiada większa ilość rachunków.

 

Rozwiązaniem mogło by być że wybierając rozrachunek w zapisie w ewidencji VAT program automatycznie pokaże okno rozrachunku i będzie tam możliwość wyboru rachunku bankowego klienta  (kiedy mamy ustawione w  danym rozrachunku że domyślny sposób rozliczania to dyspozycja bankowa to program będzie wymagał uzupełnienia rachunku bankowego klienta i nie pozwoli zamknąć okna rozrachunku - ale tą opcję można będzie wyłączyć w ustawieniach programu bo każdy ma inne potrzeby)  i  wówczas nie trzeba pamiętać że trzeba jeszcze wejść w rozrachunek aby wybrać rachunek bankowy.

 

Oraz dobrze by było gdyby program nie pozwalał zapłacić z rozrachunków które domyślnie mają ustawione że są rozliczane operacją kasową. Mam Rewizora Nexo Pro i potworzyłem różne rodzaje rozrachunków i mam rozrachunek "Zobowiązanie-gotówka" i ustawione domyślne rozliczanie operacją kasową ale program i tak pozwala zapłacić ten przelew co jest złym rozwiązaniem w programie ponieważ program powinien kontrolować że jak cos jest płacone gotówką to nie można tego zapłacić przelewem. 

 

 

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...