Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANO] Od czasu do czasu Nexo po właczeniu klienta pocztowego potrafi zjeść niemal 100% zasobów i zamulić

Polecane posty

Przez okres ostatnich kilku tygodniu zdarzyło mi się (z 3-4 razy - chyba nie więcej) że w jednym momencie NEXO zamulił się sam i przy okazji cały komputer.

Zdarzyło mi się to min. wczoraj a pracownikowi dziś dlatego skojarzyłem, że jednak jest coś na rzeczy i dobrze byłoby abyście Panowie nad tematem się pochylili :-)


Zmulenie objawia się tym, że wolno następuje przełączenie na inną zakładkę, wypisanie dokumentu czy wywołanie jakiegoś obiektu...
W tle praktycznie z każdą wykonywaną operacją widoczne są kulki (te poprzez które Nexo pokazuje, że coś robi).

(To jest wyjątkowe zachowanie ponieważ mamy silne stacje z i7 3770 oraz 16GB RAM do tego SSD wiec na codzień Nexo chodzi (praktycznie) płynnie)

 

Po włączeniu 3 króli (ctr+alt+del) widać zajętość procesora na poziomie 90-100 procent (zajętość fluktuuje).
Wyłącznie zakładki z klientem poczty nie pomaga.

 

Jedyne co na tym etapie pomaga to restart aplikacji - jak ręką odjął (zajętość na poziomie 0 - 0,2%)
 

Tak mi jak również pracownikowi stało się do podczas tworzenia nowej wiadomości EA (w tle włączona zakładka klienta pocztowego EM).

Wiadomości tworzymy w HTML. Nie było załączonych żadnych załączników. Zdarzyliśmy wpisać może 1 zdanie.

 

Jeśli macie Panowie pomysł co mamy sprawdzić podczas kolejnego wystąpienia wyżej omawianego problemu, proszę o informację a wykonamy zalecenia.

 

obciazenie.jpg

  

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

Gdy następnym razem pojawi się taka sytuacja, proszę w Menedżerze zadań kliknąć prawym przyciskiem myszy na proces Subiekta nexo i wybrać opcję "Utwórz plik zrzutu". Po utworzeniu pliku zrzutu prosimy o dostarczenie go do nas (jeśli jego rozmiar będzie bardzo duży, proszę o kontakt na PRIV). 

Link to postu

Zgodnie z prośbą Pana Marka z Insert - dostarczyłem plik zrzutu z menadżera zadań.

Problem został zidentyfikowany i rozwiązany niezwłocznie (od tego momentu usterka ani razu już nie wystąpiła na żadnym z komputerów).

 

Dziękuję za szybką pomoc.

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
  • 5 lat później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...