Skocz do zawartości

Polecony eCommerce

Polecane posty

Właśnie wyczytałem, że Poczta wprowadziła konkurencję dla:

-swojej paczki mini

-poleconego InPostu

 

https://ecommerce.poczta-polska.pl/pl/obsluga-wysylek/pakiet-polecony-ecommerce

 

Ciekawe ceny, paczka do 1 kg za 3,60 brutto z 23%VAT lub 8,60 zł do dowolnej wagi.

Priorytet + 2zł

 

Darmowe zwroty dla klientów z Allegro.

 

Nie można pobierać od klienta opłaty wyższej niż opłata zapłacona poczcie.

No i parę obowiązków informacyjnych dla klientów.

 

Chciałym to wprowadzić u siebie, ale:

-mam same aukcje do wyczerpania

-oferta jest tylko do 31.03.2016 r. więc wszystko pozmieniam po to aby znowu zaraz zmieniać........

 

 

::) ::)::) ::)::)

 

No dobra, kombinuję co z tym zrobić.

 

Hura, nowa robota  ::)

 

 

Edycja:

To jednak ceny netto, a nie brutto, więc jedna wychodzi 3,60 netto.

Link to postu

a to nie jest Paczka Mini ?

 

2zł Prioryet łoo matko, od kiedy to wprowadzili ?

 

To taka paczka mini tylko tańsza :P

Pod warunkiem, że jest do 1kg, a jak wyżej to i tak tańsza, tylko mniej :P

 

A cenę podnieśli na nowy rok szkolny, aby dzieci miały lepiej

http://cennik.poczta-polska.pl/plik,1/cennik_oplat_za_swiadczenie_uslugi_pocztowej_niepowszechnej_paczka_mini_w_obrocie_krajowym_01092015.pdf

 

 

Link to postu

Muszę przyznać, że poczta nieźle narobiła kłopotów z tą przesyłką.

 

Jeszcze do mnie nie przyszła paczka z paczkami, ale zakładam, że wymiary są takie same jak paczki mini.

 

Gorzej, że ograniczyli wagę do 1kg.

A za wszystko powyżej trzeba dopłacić 5 zł.

Czyli więcej niż za kolejną paczkę.

Ale tylko ekonomiczną, bo przy priorytetowej już się bardziej opłaca dopłacić.

 

Wszystkie moje cenniki były układane pod konkretny produkt, wybór następował na etapie wystawiania nowego towaru.

 

Teraz muszę Wszystkie aukcje jeszcze raz przejrzeć aby dopasować wszystko od nowa surprised-013.GIF

 

A to wszystko tylko do marca !

Potem zmiana z powrotem.

 

OMG surprised-023.gif

 

 

Póki co zrzuciłem sobie tabele z Sello z danymi cenników, to przynajmniej tutaj w kwietniu po prostu wgram to łatwo.

 

Chyba pójdę na łatwiznę i wszędzie wpiszę, że do "Listu poleconego" mieści się tylko jedna sztuka. Dzięki temu nie wpadnę w pułapkę przekroczenia wagi, jak ktoś kupi np. 2 małe, ale ciężkie przedmioty, które przeważą 1 kg razem.

 

 

To tyle jeśli chodzi o Pocztę.

Teraz Allegro, a tu kolejne problemy.

 

Wszystkie aukcje mam do wyczerpania zapasów.

Więc aby zmienić cenniki muszę zakończyć aukcje, ale żeby nie tracić cennych pieniędzy pozwolę im wygasnąć.

 

Wchodzę na Moja sprzedaż, ustawiam filtr, ustawiam "Pokaż na jednej stronie", klikam zaznacz wszystko.

I du*a, bo Allegro zaznacza tylko 100 aukcji naraz.

 

No dobra, zmieniam te 100....i muszę czekać 5 minut, aż się filtry odświeżą na Allegro......

Super......

Link to postu

Moje pakiety przyszły, a więc są to zwykłe paczki mini z małą widoczną pieczątką "ecommerce polecony"

 

Z drugiej strony dobrze, że jet darmowym zwrot w przypadku wyczerpania możliwości doręczenia, bo listonosze z góry będą wystawiać awiza.

 

Ks. Robak masz transformatę do e-nadawcy, bo Panie mnie na poczcie oplują jak to zobaczą  ;D

 

Edit

tak to jest jak się nie używa wyszukiwarki https://forum.sello.pl/index.php?topic=7040.0 aktualna ?

Link to postu

sprawdź czy na wszystkich kartonach masz R-ki, bo u mnie brakuje na kilkunastu.

 

Dopytam jeszcze jak wygląda u Ciebie nadawanie paczek poprzez EN, kiedy przychodzi potwierdzenie nadania ?

 

Nadałem zbiór paczek o godz. 11:00 ale paczki w dalszym ciągu nie są widoczene w śledzeniu.

 

 

Wieczorem, po 20. Zapewne jak wejdzie na WER.

Ale godzina nadania się zgadza z tą, kiedy Pani na poczcie faktycznie skanowała w okienku.

 

Zaraz posprawdzam te moje paczki.

Link to postu

Ja odkąd zmieniłem urząd nadania to mam jakiegoś pecha.

Pierwsze nadanie przez e-nadawcę i paczki dalej nie są widoczne w śledzeniu, widocznie ktoś znowu czegoś nie zrobił na poczcie tak jak należy.

 

Pani w okienku skanując paczki potwierdziła, że są wprowadzone, przybiła pieczątki na paczkach i wrzuciła do kosza. Ale czy nie powinna odebrać wysłanego zbioru w EN ? (mój zbiór jest w zakładce wysłane)

Link to postu

Hmmm....

Nie zagłębiałem się kiedy u mnie zbiór przechodzi do Odebranych, ale panie z okienka nie robią nic więcej - skanują, czasem ważą, kółko z pieczątką i koniec.

 

Stawiam, że to w WERze czegoś nie zrobili, bo w okienku robi się tylko skanowanie.

 

No nic, czekaj cierpliwie do poniedziałku, jak się nie pojawi - z pretensjami na pocztę  ;D

Link to postu

Cierpliwość nie jest moją mocną stroną, więc już dziś zadzwoniłem do UP (pracują w soboty) i  wg. śledztwa okazało się, że pani w okienku popełniła błąd i nie przyjęła tych paczek ale zapewniła mnie, że paczki na pewno zostały wysłane.

OK, wszystko fajnie ale to już druga taka sytuacja gdzie wysyłam mini paczki bez żadnego potwierdzenia nadania. Panią z mojego UP ufam ale co się stanie gdy UP docelowy paczki nie wprowadzi w system to nawet reklamacji nie złożę.

 

Za radą mojego UP będę drukował książkę nadawczą, którą będą mi panie podbijać ma to być niby takim potwierdzeniem nadania ale czy na tyle skutecznym w razie reklamacji ?

Link to postu

No ładnie, zastanawiam się jak to możliwe.

Jak skanują to im się paczki pokazują.

Więc zeskanowała i kliknęła anuluj ?

 

Prawdę mówiąc nie miałem nigdy takiej sytuacji, a tych pań u mnie na poczcie jest kilka, a w czasie urlopów przychodzą z innych urzędów.

 

Jak widać da się zepsuć nawet prostą sprawę.

Link to postu

Jak widać da się zepsuć nawet prostą sprawę.

No widzisz główny urząd pocztowy w moim mieście i takie numery, dziś nadałem, a raczej oddałem kolejną partię paczek, ale teraz mam przynajmniej podbitą książkę nadawczą.

 

Mniejszej pieczątki nie mieli. Jaka to czcionka ? 8 ?

 

Sama Pani w okienku nie dowierzała ale z drugiej strony można się cieszyć, zaklejasz "małą czerwoną" etykietą adresową i mamy pełno wartościową paczkęmini bez limitu wagowego 1000g ;)

Link to postu

Też na to liczyłem.

Ale niestety mają inne numery nadawcze.

Paczka mini zaczyna się od 15900.

 

żartujesz prawda ?  :D

 

na 99,999% jest to zwykła R, sama struktura numeru R poczty to:

 

http://www.gs1pl.org/narzedzia-i-zasoby/zasoby/archiwum/wszystkie/462-poczta-polska-wprowadza-sscc-celem-usprawnienia-procesow-nadawania-i-dorczania-przesyek-poleconych

 

ja np. mam paczki mini zaczynające się na 65900773 i 5900773 listy polecone 35900773, 55900773 i obecnie 45900773 (identyczne jak e-commerce) ale następna liczba czyli S1 jest wspólna dla wszystkich numerów i jest nią „4” – przesyłki polecone

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...