Skocz do zawartości

Błąd Dekretacja przerwana podczas dekretacji operacji bankowej

Polecane posty

Podczas dekretacji operacji w wyciągu bankowy pojawił mi się błąd "Dekretacja przerwana. Dekretacja dokumentu wygenerowała niepoprawne dokumenty wynikowe. Tekst w polu musi mieć znaków od 1 do 64:Dowód" Jest to dla mnie dziwne bo nie miałam takich komunikatów kiedy dekretowałam operacje w styczniu i nagle się pojawia. obojętnie na jakim dowodzie bankowym. Z czym to może być związane??

Link to postu

Dekretuje Pani operację bankową? Jeżeli tak to:

Proszę w module Schematy dekretacji wyfitrować schematy dot. operacji bankowych. Można również w tym serwisie włączyć sobie kolumnę Kolejność:

 

 

schematy dekretacji.jpg

Kolumna ta określa kolejność zastosowania schematów dekretacji dla danego typu dokumentu, jeżeli ten dokument posiada ustawienie automatycznego dobierania schematu:

 

DD-ek operacji..jpg

 

Proszę wejść w definicję schematu dekretacji wg którego następuje dekretacji i zwrócić uwagę na pola Status i Dowód:

 

definicja schematu.jpg

 

Jeżeli w polu Status jest wartość inna niż W przygotowaniu oznacza to, że prawie wszystkie pola w dekrecie wynikowym muszą zostać wypełnione. Pole Dokument musi posiadać definicję, która zawsze zwróci jakąś wartość na dekrecie wynikowym, nie może być puste.

 

Jeżeli nadal będzie Pani miała problem z zadekretowaniem dokumentu, proszę na tym dokumencie wcisnąć CTRL+SHIT+R (Dekretuj) i w okienku TRYB DEKRETACJI DOKUMENTÓW zmienić Tryb dekretacji z automatycznego na Z potwierdzeniem. Powinien się pojawić dekret wynikowy (jeszcze nie zapisany), w którym zobaczyć będzie można których wartości brakuje i ew. podać je ręcznie:

 

dekretacja.jpg

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...