Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Roman Budzisz

InsERT
 • Ilość treści

  747
 • Rejestracja

 • Wygrane dni

  6

Roman Budzisz wygrał w ostatnim dniu 23 maja

Roman Budzisz ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

22 Excellent

O Roman Budzisz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzień dobry. VAT-UE pobiera wartości wg miesiąca odliczenia; w takiej sytuacji można bezpośrednio na deklaracji usunąć naliczenie takiego nabycia.
 2. Dzień dobry. Nie ma funkcjonalności różnic kursowych w EP na dzień dzisiejszy. Brak strony wydatków i brak podłączania rozrachunków w EP wymaga trochę innego podejścia jak w KPiR.
 3. Dzień dobry. Proszę w pierwszej kolejności usunąć elementy wysyłki elektronicznej (należy wejść poprzez Popraw do tego pliku i w menu Wysyłka elektroniczna jest dostępna ta opcja) i spróbować raz jeszcze.
 4. Dzień dobry. Sugestię zapisaliśmy do wersji 28 (przed końcem roku) - wstępnie zakładamy rozbudowę słownika osób wystawiających i dodanie obsługi tego pola na deklaracji.
 5. Dzień dobry. Dekretacja bezpośrednio do KPiR jest niestety dość skomplikowane ze względu na uwzględnienie zaokrągleń. Jeżeli chcemy dekretować fakturę zakupu bezpośrednio do KPiR, to schemat postępowania mógłby wyglądać następująco: Oczywiście faktura zakupu powinna posiadać jakiś wyróżnik mówiący, że to zakup paliwa: Wówczas schemat dekretacji można uwarunkować od tego wyróżnika: Definicja KUP w schemacie wyglądałaby tak (zwracam uwagę na definicję kwot - ze względu na uwzględnienie kwestii zaokrągleń); Można dodatkowo zdefiniować kolumnę 15 na ewidencjonowanie wartości NKUP: Wynikowy zapis wygląda tak:
 6. Dzień dobry. Niestety, na dzień dzisiejszy, program pilnuje w jakiej wersji jest wystawiona deklaracja pierwotna. Korygowanie automatyczne deklaracji na innych wersjach niż deklaracja pierwotna mamy odnotowane na przyszłe wersje programu.
 7. Witam. Niepotrzebnie oznaczył Pan konto 431 jako rozrachunkowe - takie oznaczenie wymaga dekretowania kwoty jako powiązanej z ewidencją rozrachunków. Wystarczy, że syntetyka 231 będzie oznaczona jako konto rozrachunkowe. Wówczas powstanie zobowiązania wobec tego pracownika będzie mógł Pan ewidencjonować jako uznanie (należy wówczas podłączyć/utworzyć rozrachunek powstały z zobowiązania umowy CP) natomiast wypłatę wynagrodzenia jako obciążenie tego konta - wówczas należy podłączyć spłatę z wyciągu bankowego.
 8. Witam. Tak, aktualizacja pojawi się w tym tygodniu - na dzień dzisiejszy hamują nas ruchy MF w zakresie udostępnienia Białej listy podatników.
 9. Dzień dobry. Proszę do tego celu wykorzystywać zapisy złożone: Będzie Pan miał możliwość określenia różnych transakcji na pozycjach zapisu:
 10. Witam serdecznie. Pani Doroto, proszę tego typu problem zgłosić bezwłocznie poprzez nasz formularz kontaktowy: formularz kontaktowy; Zapewne będą potrzebne dane diagnostyczne programu, proszę je dołączyć, wcześniej eksportując je do pliku. Wywołanie danych diagnostycznych dokonuje się poprzez wciśnięcie kombinacji klawiszy CTRL+SHIFT+H: Tak będzie sprawniej i od razu trafi to do odpowiedniego zespołu.
 11. Dzień dobry. Na dzień dzisiejszy, definicja konta nie posiada takiego rozróżnienia. Zapisujemy to sobie do realizacji na przyszłość.
 12. Dzień dobry. Komunikat sugeruje, że plik nie jest zgodny ze specyfikacją: w linii 2 tego pliku, zamiast daty, program oczekuje wartości logicznej. Proszę może zaprezentować, przesłać przez formularz kontaktowy bądź porównać ten plik z plikiem, który wczytywany był wcześniej. Różnica powinna być względnie łatwa do wychwycenia.
 13. Dzień dobry. Należy metadane wyeksportować ponownie, podpisać profilem zaufanym i zaimportować. Wcześniej oczywiście należy zainstalować udostępnione przez nas rozszerzenie programowe.
 14. Dzień dobry. Istnieje możliwość kopiowania działań między klientami Biura. Można wobec tego wyobrazić sobie, np zdefiniowanie nowego klienta (może być bez bazy danych), zdefiniowania mu działania cyklicznego a następnie przekopiowania go do pozostałych klientów.
 15. Szanowni Państwo. W dniu 23.08.2019 Ministerstwo Finansów zmieniło certyfikat klucza publicznego do środowiska produkcyjnego JPK (komunikat MF). Nowy certyfikat obowiązuje od dnia opublikowania. Firmy korzystające z podpisu kwalifikowanego nie będą w stanie wysłać pliku JPK_VAT. Wysyłka z wykorzystaniem danych autoryzujących przechodzi bez problemu. Jeżeli plik JPK_VAT nie został jeszcze wysłany: 1. Należy uaktualnić InsERT nexo do wersji 26.1.1 (o ile zainstalowana jest wcześniejsza wersja programu) 2. Zainstalować Rozszerzenie programowe – certyfikat JPK_VAT przeznaczone do wersji 26.1.1 3. Podpisać ponownie plik JPK_VAT i wysłać. Jeżeli plik został już wysłany: 1. Należy sprawdzić status pobrania UPO; 2. Jeżeli UPO zostało pobrane, to wszystko jest OK. Jeżeli pojawił się błąd szyfrowania, to należy zastosować poniższe kroki; 3. Uaktualnić InsERT nexo do wersji 26.1.1 (o ile zainstalowana jest wcześniejsza wersja programu); 4. Zainstalować Rozszerzenie programowe – certyfikat JPK_VAT przeznaczone do wersji 26.1.1; 5. Podpisać ponownie plik JPK_VAT i wysłać. Pragniemy również przypomnieć, iż plik JPK_VAT można również wyeksportować z systemu InsERT i wysłać z wykorzystaniem aplikacji ministerialnej. Rozszerzenie programowe jest do pobrania tutaj. Należy je zainstalować zgodnie z instrukcją dostępną tutaj.
×