Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Roman Budzisz

InsERT
 • Ilość treści

  914
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  10

Roman Budzisz wygrał w ostatnim dniu 14 lutego

Roman Budzisz ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

40 Excellent

O Roman Budzisz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dobry wieczór. Z tego co widzę: Program będzie pobierał dane z tabeli VAT zapisu VAT (Kontekst = Pozycje) a nie z danych ogólnych (nagłówkowych), weźmie wszystkie pozycje VAT z tabeli VAT (definicja Filtr jest pusta) i dal każdej pozycji VAT pobierze kwotę VAT ogólną, czyli wartość sumaryczną VAT z nagłówka dokumentu ((N) Kwota VAT). Zapewne tworzy Pan schemat dekretacji dla zapisu VAT zakupu, co w przypadku zapisów prostych VAT, w tabeli VAT jest siedem pozycji stawek VAT; zapis złożony VAT posiada tyle pozycji ile użytkownik wpisał. Stąd niedoprecyzowanie definicji Filtr-a powoduje, program będzie próbował zadekretować siedem pozycji tabeli VAT na konto określone przez "własną definicję". Czyli u Pana, ponieważ zapis prosty VAT zakupu posiada siedem pozycji, to program będzie próbował stworzyć siedem zapisów na konto wg "własna definicja". Proszę spróbować pójść wg schematu: Filtrować pozycje zapisu VAT wg miesiąca naliczenia, drugi warunek jest dla zapisów prostych VAT, gdzie w danych stawkach nie było obrotu. I drugą definicję zapisu na konto (proszę się nie sugerować definicją konta księgowego):
 2. Dobry wieczór. Proszę podać jaka deklaracja ZUS jest ustawiona w danych ubezpieczeniowych wspólnika. Następnie proszę napisać czy naliczono deklaracje ZUS za dany okres.
 3. Dzień dobry. Na dzień dzisiejszy nie ma takiej automatycznej możliwości.
 4. Dzień dobry Dziękuję za zgłoszenie sugestii. Przyjrzymy się tematowi w wersji jesiennej.
 5. Dzień dobry. Pana post został przeoczony, niemniej problem wysyłki deklaracji wg szablonu użytkownika został rozwiązany w wersji 29.0.0.
 6. Dzień dobry. Tak, mamy odnotowaną taką sugestię na przyszłość. Niestety nie w najbliższych wersjach. Niemniej, można do tego wykorzystać automatyczne pieczęcie księgowe: Odkładać na kontach pomocniczych wartości międzyokresowych rozliczeń i dekretować raz w miesiącu z wykorzystaniem odpowiednio zdefiniowanej pieczęci.
 7. Nie widzę nic złego w ujmowaniu w jednym zapisie księgowym ujęcia wszystkich aspektów danej transakcji. Wydaje się, że taki zapis spełnia warunek rzetelności, sprawdzalności ale tu niech się wypowiedzą księgowi praktycy. Osobiście widzę: Czy RKK-12 posiada podział na grupy - często, w wyniku dekretacji automatycznej można uzyskać zapis typu wiele do wielu. Nie pozwala to na korzystanie z funkcji wyliczania kwoty w sprawozdaniach i pieczęciach księgowych, np.: "Saldo bez korespondencji z wynikiem finansowym". Czy program pracuje z Subiektem i czy takie zakupy wprowadzane są do Subiekta. Jeżeli tak to powstaje kwestia zgodności ewidencji rozrachunków z saldem konta kontrahenta.
 8. Dzień dobry. Tak, Bramka przyjmie RZiS z trzema kwotami: Bramka przyjmuje plik XML, który posiada odpowiednią strukturę - ta struktura dopuszcza trzy wartości dla pozycji sprawozdania RZiS (na przykładzie jednostki Innej)
 9. Dobry wieczór. Niestety, na dzień dzisiejszy nie ma możliwości wyliczania RZiS w takim układzie. Zapisuję to do realizacji w jednej z kolejnych wersji. Niemniej zagadnienie nie jest trywialne - nie zobowiązuję się określenia, że będzie to jedna z najbliższych wersji.
 10. Dzień dobry. Trochę uszczegółowię; obecnie zmienia się JPK_VAT (co bardzo jest związane z JPK_FA) i nad tym głównie pracujemy. Dlatego też rozbudowa selekcji dokumentów do importu musi trochę poczekać.
 11. Dzień dobry. Zdiagnozowaliśmy problem z wysyłką elektroniczną CIT-8(28). W tygodniu udostępnimy poprawkę; jeżeli nagli Panią czas, to proszę o kontakt z naszą pomocą techniczną.
 12. Więc proszę je uzupełnić bądź podać w danych wspólnika...
 13. Dzień dobry. Proszę się upewnić, czy na deklaracji, na zakładce E_DEKLARACJA, wypełniony jest kod US:
 14. Dzień dobry. Nie powtarzamy takiego działania programu. Proszę może przesłać dane (przez nasz formularz kontaktowy) - na nich spróbujemy powtórzyć ten efekt. Proszę może celem eksperymentu, poprawić cokolwiek na tym dokumencie i go zapisać a następnie spróbować zmiany statusu księgowego.
 15. Dzień dobry. Czy to rachunek polski? Dla polski rachunków podaje się tylko numer IBAN (z PL-ką z przodu). Dla rachunku zagranicznego (z oznaczeniem innym niż PL z przodu) podaje się dodatkowo kod swift i kod kraju banku (inny niż PL).
×