Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Roman Budzisz

InsERT
 • Ilość treści

  773
 • Rejestracja

 • Wygrane dni

  9

Roman Budzisz wygrał w ostatnim dniu 18 października

Roman Budzisz ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

27 Excellent

O Roman Budzisz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzień dobry. Ok - sądziłem, że chodzi o kwoty przelewów dla pracowników, a te są w Portalu biura. Zapisaliśmy sobie tę sugestię ale z pewnością nie będzie ona zrealizowana w tym roku
 2. Proszę, w Konfiguracji, we Wzorcach wydruku, powielić istniejący wzorzec potwierdzenie salda: Następnie wybrać dla nowego wzorca opcję Popraw wzorzec: W edytorze, który się uruchomi proszę przejść na zakładkę pierwszej strony Odcinka A: Następnie, przez dwuklik, wejść do edycji tekstu: Poprawić tekst na właściwy: Dać OK, Zapisać cały projekt i zamknąć edytor. Przy wydruku potwierdzenia należy wskazać nowy wzorzec.
 3. Dzień dobry. Proszę powiedzieć czy posiada Pan Rewizora PRO? W wersji PRO można samodzielnie zmienić.
 4. Dzień dobry. W jakim kontekście potrzebny jest wydruk listy płac dla klienta biura? Klient chce wiedzieć jak naliczona została wypłata czy tylko znać kwotę do wypłaty dla pracownika?
 5. Dzień dobry. Proszę w kartotece "Odbiorcy krajowi" wyłączyć filtry wszystkie filtry, zapisać taka definicję kartoteki. W takiej kartotece będzie Pani widziała wszystkich klientów. Proszę odszukać tą firmę, która jest dostawcą i nadać jej numer analityki w tej kartotece. Potem wrócić do definicji kartoteki "Odbiorcy krajowi" i z powrotem ustawić filtry.
 6. Dzień dobry. Proszę włączyć kolumnę "W koszty" - domyślnie jest wyłączona i domyślnie pobiera ona ustawienie takie jak w nagłówku:
 7. Proszę na dzień dzisiejszy, przy dekretacji z potwierdzeniem, nie przechodzić na zakładkę VAT. Dekretacja automatyczna (bez potwierdzenia) bądź dekretacja z potwierdzeniem ale bez przechodzenia na zakładkę VAT, powinna przejść bezproblemowo. Zakładkę VAT można podglądać po dekretacji. Edit: Problem pojawi się, gdy tworzony zapis VAT generuje informacje (taki niebieski komunikat). Taki akurat pojawi się przy transakcji WNT - wówczas pojawia się informacja że stworzony został zapis skojarzony.
 8. Dzień dobry. Niestety, dla rozliczeń pojazdów, nie można ustawić w schemacie dekretacji jako odliczenie dla wspólnika. Mogę wiedzieć na jakiej podstawie chce Pan tak księgować?
 9. Dzień dobry. Chce Pan przez to powiedzieć, że uproszczone sprawozdania z "premedytacją" są wykorzystywane na potrzeby banków. Co stoi na przeszkodzie do wykorzystania w tym celu sprawozdań rozszerzonych?
 10. Dzień dobry. Domyślny szablon dotyczący 50% odliczenia VAT od wydatków na pojazdy korzysta z definicji eksploatacji pojazdów: Konfiguracja, Parametry eksploatacji i rozliczeń pojazdów. Można w tym miejscu wpisać sobie domyślny opis operacji.
 11. Dzień dobry. Nie do końca Pana zrozumiałem. Czy chodzi o to, że dwa dokumenty są pominięte? Jeżeli tak to decyduje o tym to ustawienie:
 12. Dzień dobry. Faktycznie nie ma - i raczej nie będziemy dodawać. W planach jest rezygnacja ze sprawozdań uproszczonych. Nie można z ich wykorzystaniem wygenerować sprawozdania elektronicznego czy wyliczyć nowych wersji deklaracji CIT i jej załączników.
 13. Dzień dobry. Wszystko da się ustawić. Jeżeli wprowadza Pani transakcję od strony zakupu, proszę w Konfiguracji otworzyć słownik Transakcji VAT. Odszukać transakcję Import usług z UE (art. 28b) - IU-zUE. Otworzyć ją do Poprawy: Pole Miesiąc odliczenia mówi czy miesiąc odliczenia dla zapisu VAT z tą transakcją ma być przesunięty względem daty wybranej poniżej. Pole miesiąc odliczenia na podstawie mówi z której daty będzie wyznaczany moment obowiązku podatkowego (miesiąc odliczenia). Transakcja skojarzona określa, że podczas wprowadzania zpisu do ewidencji VAT zakupu, w ewidencji VAT sprzedaży powstanie zapis skojarzony o wskazanej transakcji. Data wystawienia i data dostawy zapisu skojarzonego mówią na podstawie których dat z zapisu zakupu mają być określane daty w zapisie skojarzonym sprzedaży. Pokaż zapis skojarzony podczas aktualizacji - jego zaznaczenie powoduje, że po zapisaniu zapisu VAT zakupu otworzy się do edycji zawartość zapisu skojarzonego VAT sprzedaży. W Pani przypadku myślę, że transakcję IZ-zUE powinna Pani ustawić: Miesiąc odliczenia: 0 Miesiąc odliczenia na podstawie: późniejszej z dat otrzymania lub zakończenia dostawy Pokaż zapis skojarzony podczas aktualizacji: zaznaczony - pozwoli to Pani zobaczyć ten zapis skojarzony i ew. poprawić. Oczywiście po stworzeniu takich zapisów spokojnie można je poprawiać (czyli w ewidencji sprzedaży wskazać prawidłowy miesiąc naliczenia dla zapisu skojarzonego.
×