Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Roman Budzisz

InsERT
 • Ilość treści

  923
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  11

Roman Budzisz wygrał w ostatnim dniu 22 maja

Roman Budzisz ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

42 Excellent

O Roman Budzisz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzień dobry. Deklaracja VAT-UE w wersji 5, na dzień dzisiejszy jest w fazie projektu. Projekt pochodzi z lutego i miał być podpisany przed kwietniem i deklaracja w wersji 5 miała obowiązywać za kwiecień. Tak się nie stało i nadal obowiązuje wersja 4-ta. Proszę posługiwać się wersją 4
 2. Dzień dobry. Problem dotyczył wersji 30.0.1.
 3. Szanowni Państwo. Dzisiaj została opublikowana poprawka związana z tym problemem:
 4. Dzień dobry. Nie potwierdzamy problemu. Proszę o podesłanie przez formularz kontaktowy pliku, który próbuje Pan zaimportować.
 5. Dzień dobry. Dokładnie. Tak jak pisałem wcześniej: wystarczy przedruk UPO. Deklaracje i JPK-ki poszły na bramki produkcyjne. Można się upewnić sprawdzając za pomocą: dla deklaracji VAT: https://www.podatki.gov.pl/e-deklaracje/jak-pobrac-upo/ Dla plików JPK: https://mikro-jpk.mf.gov.pl/?action=SearchUpo
 6. Dodam tylko, że będzie wystarczający przedruk UPO na nowej wersji programu.
 7. Dzień dobry. Proszę włączyć widok Plany amortyzacji w module Środków trwałych:
 8. Dzień dobry. Proszę spojrzeć na opis pola 114 - nie pozostawia on raczej pola do własnej interpretacji. Podatek ma być naliczony wg skali określonej w art. 27 ust 1 ustawy o PIT a nie własnej indywidualnej stawce.
 9. Dzień dobry. Poprawka niestety, wejdzie do wersji 31 (czerwiec/lipiec).
 10. Dobry wieczór. Z tego co widzę: Program będzie pobierał dane z tabeli VAT zapisu VAT (Kontekst = Pozycje) a nie z danych ogólnych (nagłówkowych), weźmie wszystkie pozycje VAT z tabeli VAT (definicja Filtr jest pusta) i dal każdej pozycji VAT pobierze kwotę VAT ogólną, czyli wartość sumaryczną VAT z nagłówka dokumentu ((N) Kwota VAT). Zapewne tworzy Pan schemat dekretacji dla zapisu VAT zakupu, co w przypadku zapisów prostych VAT, w tabeli VAT jest siedem pozycji stawek VAT; zapis złożony VAT posiada tyle pozycji ile użytkownik wpisał. Stąd niedoprecyzowanie definicji Filtr-a powoduje, program będzie próbował zadekretować siedem pozycji tabeli VAT na konto określone przez "własną definicję". Czyli u Pana, ponieważ zapis prosty VAT zakupu posiada siedem pozycji, to program będzie próbował stworzyć siedem zapisów na konto wg "własna definicja". Proszę spróbować pójść wg schematu: Filtrować pozycje zapisu VAT wg miesiąca naliczenia, drugi warunek jest dla zapisów prostych VAT, gdzie w danych stawkach nie było obrotu. I drugą definicję zapisu na konto (proszę się nie sugerować definicją konta księgowego):
 11. Dobry wieczór. Proszę podać jaka deklaracja ZUS jest ustawiona w danych ubezpieczeniowych wspólnika. Następnie proszę napisać czy naliczono deklaracje ZUS za dany okres.
 12. Dzień dobry. Na dzień dzisiejszy nie ma takiej automatycznej możliwości.
 13. Dzień dobry Dziękuję za zgłoszenie sugestii. Przyjrzymy się tematowi w wersji jesiennej.
 14. Dzień dobry. Pana post został przeoczony, niemniej problem wysyłki deklaracji wg szablonu użytkownika został rozwiązany w wersji 29.0.0.
 15. Dzień dobry. Tak, mamy odnotowaną taką sugestię na przyszłość. Niestety nie w najbliższych wersjach. Niemniej, można do tego wykorzystać automatyczne pieczęcie księgowe: Odkładać na kontach pomocniczych wartości międzyokresowych rozliczeń i dekretować raz w miesiącu z wykorzystaniem odpowiednio zdefiniowanej pieczęci.
×