Skocz do zawartości

Rozbita oferta w PDF

Polecane posty

Witam,

Tworzę ofertę w gestorze, wprowadzam informacje wstępne i końcowe, wstawiam kilka obrazków i oczywiście 2-3 warianty oferty. Do tego miejsca wszystko idzie w miarę sprawnie. Następnie tworzę plik pdf, który chcę wysłać mailem do klienta. I w tym momencie rodzi się problem bo utworzony plik PDF ma porozrzucany tekst. Część tekstu się wcale nie wyświetla, obrazki się dublują lub przesuwają do lewej krawędzi choć w edytorze są ustawione na środku. Oferta ma zmienioną szerokość marginesów. Całość wygląda tragicznie i nie nadaje się do wysłania do klienta.  :(((

Czy ktoś miał podobny problem z rozbiciem tekstu i jak sobie z tym poradził?

 

Jestem tym bardzo zawiedziony bo ze względu na opcję tworzenia ofert zakupiłem subiekta i gestora nexo pro.

 

Kolejna rzecz która jest bardzo niedopracowana to fakt, że w jednej ofercie nie można zaofertować  kilka wariantów w taki sposób by do każdego z nich wstawić opis. Przykładowo tworzę ofertę dla klienta  i 1 ofertuję pompę ciepła w 3 wariantach., 2 chciałbym zrobić ofertę na wentylację, 3 chciałbym dodać ofertę na instalację ogrzewania podłogowego i wszystko by było zawarte w jednym pliku a jednocześnie by do każdej pozycji można wstawić opis...

 

 

Link to postu

Dzień dobry,

jest mi przykro, że jedne z  pierwszych doświadczenia z naszym oprogramowaniem są nie takie jak Pan sobie tego wymarzył. Postaram się Panu pomóc.

Znane nam są problemy z drukowanymi opisami w RTF, które na ofercie są dostępne w informacjach wstępnych, informacjach końcowym oraz w opisie wariantu. Problemy występowały, gdy były one kopiowane spoza linii nexo (np. strona www, dokument MS Word). Do wersji 20 nexo udało nam się rozwiązać te problemy. Do wyjścia  tej wersji na świat jeszcze trochę czasu zostało, a nie chciałbym Pana z niczym zostawiać, także prześlę Panu w dniu jutrzejszym poprawione wzorce na priv. Proszę o wypróbowanie ich na swoich ofertach.

 

Co do drugiego tematu. Może Pan do każdego wariantu dodać opis wariantu. Menu kontekstowe na nazwie wariantu ---> Opis wariantu (Ctrl+O). Niestety to nie załatwi na pewno scenariusza, który Pan opisuje. Pan potrzebowałby coś ala możliwość grupowania wariantów.

Mamy pomysł roboczy i to raczej odległa przyszłość, bliżej niesprecyzowana aby dać możliwość dodawania (nazwa robocza) "scenariuszy konfiguracyjnych" opartych na grupach asortymentowych. Dla przykładu: Tworzę scenariusz, do którego dodaję grupy asortymentowe: Komputery, Monitory, Oprogramowanie. Z tych grup wybieram już konkretne asortymenty. Przedstawiam klientowi, klient decyduje się na konkretną konfigurację --> tworzę Ofertę, Zamówienie.. etc.

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...