Skocz do zawartości

Korekta do faktury zakupowej

Polecane posty

Witam

 W lutym otrzymałem fak. zakupową na jednej z pozycji brakowało 16 szt. sprzedający wystawił fak. korygującą  z datą 26.03.18 Z tej dostawy sprzedałem 360szt próbując wprowadzić  korektę subiekt nexo pro  informuje (nie można wykonać danego ruch magazynowego niewystarczająca ilość towaru mag. Jak dokonać korekty?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to postu

Do szczęścia brakuje jeszcze informacji, ile sztuk zostało przyjętych. Nie wiem w jakiej kolejności obsługuje Pan wydania, ale jeśli przez FIFO i jest to asortyment mocno rotujący, to rzeczywiście mogło rozchodować partię i wystawienie KPZ+KFZ, może być kłopotliwe. Pierw trzeba by zidentyfikować, czy rzeczywiście ta ilość partii jest rozchodowana. Proszę znaleźć PZ do tej dostawy, i z menu kontekstowego wybrać Pokaż mapę powiązań, następnie rozwinąć pozycję, którą chcemy korygować, potem rozwijamy Rozbicie pozycji na partię, a następnie Rozchody partii.

Link to postu
16 godzin temu, Wojciech Wójtowicz napisał:

wprowadzone był zgodnie z fak. zakupową i wszystko zostało sprzedane 

Czyli na FZ było 360 szt., mimo iż fizycznie było 344szt., a potem sprzedał Pan na FS 360szt., a fizycznie dostarczył 344szt.? No to jestem w stanie wywnioskować z Pana wypowiedzi na tą chwilę. Jeśli było wprowadzone tyle samo, co było sprzedane, to nie da się tego skorygować, bo z nie ma czego korygować.

Link to postu

Ok, to trzeba poprawić rozbicie pozycji na dokumentach sprzedaży wydania, oczywiście, o ile ta partia z następnej dostawy, była dostępna w dniu wydania, aby wyciągnąć z niej te 16 szt, co zwolni wydanie 16 sztuk z tej FZ/PZ, którą chce Pan korygować. I mamy tu dwie drogi:

- jeśli wystawiliście WZ, a potem do niej FS, to najlepiej jest skasować FS oczywiście zapamiętując dane (numer, płatności itp.), najlepiej Sobie wydrukować, potem wejść w WZ, w rozbicie pozycji i zmienić wartości tak, aby z tej dostawy, którą chcemy potem korygować, było wydane mniej po 16 (nie wiem ile dokładnie, bo pisał Pan pierw 360 potem 400 :) ), a 16 sztuk było pobrane z tej następnej dostawy, zapisujemy, wystawiamy FS, zastępując numer AUTO tym co był, ustawiamy daty i resztę i w tym momencie, korekta FZ powinna być bez problemu.

- jeśli wystawialiście FS, a WZ stworzyła się automatycznie, teoretycznie powinniście mieć możliwość edycji rozbicia z poziomu FS, ale z doświadczenia wiem, że to się trochę kaszani i trzeba będzie wejść w rozbicie, zmniejszyć ilość o 16 na tej partii co chcemy korygować, zapisać FS, potem ponownie wejść w rozbicie, dopisać 16 sztuk z nowej dostawy i wtedy zapisać, powinno się wszystko zgadzać. Zwróćcie uwagę, czy płatności się nie pozmieniały.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Korekta do faktury zakupowej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...