Skocz do zawartości

Subiekt Nexo + Sprint2 a jedna drukarka fiskalna?

Polecane posty

Witam Państwa

 

Mam taki oto problem. Na komputerze sklepowym będącym jednocześnie kasą mam zainstalowanego Subiekta Nexo Pro (serwer) + Sprinta2.
Sprinta używam do sprzedaży stacjonarnej i wszystko działa OK lecz Sprint przywłaszcza sobie całkowicie drukarkę fiskalną :(
Nie mogę, a bardzo bym chciała móc w obu tych programach wystawiać i fiskalizować paragony.
Insert nie pomógł i poinformowano mnie że tak właśnie to działa że sprint w tym przypadku przejmuje na wyłączność kontrolę nad portem COM drukarki fiskalnej.
Naprawdę nie chcę tylko z tego powodu kupować drugiej drukarki fiskalnej (2500 zł + rejestracja + wycieczki do US + serwisowanie).
Czy mają drodzy Państwo specjaliści jakiś pomysł jak ominąć ten problem?
Na chłopski rozum może jakiś switch USB i drugi kabelek podpięty pod inny port?

Z góry dziękuję za złote myśli :)

Link to postu

Użycie tej samej drukarki z dwóch różnych programów, do tego w sposób automatyczny, jest możliwe, ale tylko przy pomocy kogoś z IT. Trzeba zaproponowany przeze mnie program (lub dowolny inny o podobnych możliwościach) skonfigurować i sprawdzić w działaniu. Rozwiązanie ma szansę być całkowicie stabilne, ale proszę zwrócić uwagę na współbieżność – w przypadku próby wysłania paragonu z obu programów jednocześnie należy spodziewać się problemu raportowanego w obu programach i anulowania aktualnie otwartego paragonu. Rozwiązanie jest więc tanie i proste, ale nie zapewni komfortowej pracy jeśli będą wspomniane konflikty przy wielodostępie.
Proponuję zastanowić się czy takie konflikty będą możliwe, a jeśli nie, to znaleźć odpowiednią osobę i spróbować.

Zakup drugiej drukarki rozwiązuje problem natychmiastowo i całkowicie skutecznie, to oczywiste.

Link to postu

Kiedyś używałem czegoś takiego do połączenia drukarki z dwoma komputerami https://centrumelektroniki.pl/Multiport_Rs232_rozgaleznik_do_drukarki_fiskalnej,p18362.html Ma zabezpieczenie przed wysłaniem do drukarki jednocześnie dwóch paragonów. Myślę, że dałoby się podłączyć przez to jedną drukarkę do dwóch portów w komputerze i zainstalować ją w subiekcie i sprincie pod różnymi portami COM.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...