Skocz do zawartości

Kontynuacja numeracji poprzedniego miesiąca

Polecane posty

Taka sytuacja ma miejsce, jeżeli w lipcu zastosowana została numeracja roczna z prezentacją miesiąca. W przypadku numeracji rocznej dokumenty są numerowane od 1 z początkiem każdego roku.

Jeżeli ustawienia aplikacji zostały zmienione i wybrany został miesięczny rejestr numeracyjny, to z początkiem każdego miesiąca numeracja dokumentów rozpoczyna się od 1.

W pana przypadku dokument lipcowy najprawdopodobniej został wystawiony w ramach numeracji rocznej (z łamaniem na miesiąc) i otrzymał numer 1/07/2018. Następnie zmieniony został rejestr numeracyjny na miesięczny. Zgodnie z nowym rejestrem numeracyjnym w lipcu nie ma dokumentów objętych numeracją miesięczną, dlatego tworzony jest dokument z powielonym numerem 1/07/2018 pochodzącym z nowego rejestru numeracyjnego.

Rozwiązaniem problemu jest zmiana rejestru numeracyjnego na roczny (z łamaniem przez miesiąc) jedynie na czas wystawiania dokumentów lipcowych. Przed wystawieniem dokumentów sierpniowych należy powrócić do rejestru numeracyjnego, w ramach którego tworzone były dokumenty sierpniowe.  

Link to postu
Dnia 1.08.2018 o 16:17, Eric Rheims napisał:

Dzisiaj wystawiłem faktury z datą sierpniową (numeracja miesięczna), ale muszę wystawić jeszcze kilka z datą lipcową. Nowa faktura lipcowa tworzy się z numerem 1/07/2018, zamiast kontynuować numerację z lipca, wobec czego mam dwie faktury o numerze 1/07/2018. Jak mogę to zmienić?

jak zmienić numerację gdyz zaczęłam sierpień i zamiast leciec po kolei zaczyna się od 1 ??

Link to postu
12 godzin temu, Arkadiusz Kochanek napisał:

jak zmienić numerację gdyz zaczęłam sierpień i zamiast leciec po kolei zaczyna się od 1 ??

W celu zmiany numeracji z miesięcznej na roczną proszę przejść do konfiguracji Subiekta 123 (koło zębate w prawym górnym rogu).

W sekcji Parametry proszę wybrać Numeracje. Dla poszczególnych typów dokumentów możliwa jest edycja rejestru numeracyjnego. 

Dla wybranego rodzaju dokumentu (przykładowo Faktura), w sekcji Rodzaj numeracji proszę rozwinąć listę z dostępnymi opcjami i wybrać jedną z dostępnych numeracji rocznych.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...