Skocz do zawartości

OF netto/brutto - błąd Subiekta

Polecane posty

subiekt nie ustawia opcji "Dokument liczony: od brutto" (i pewnie nie pobiera inny danych z szablonu - ale nie sprawdzałem)

procedura tak:

faktura, INSERT, pobierz dane z GUS, anuluj, zmieniam typ klienta: osoba, 

i zostaje 'od netto"

błąd pojawia się tylko przy takie kolejności

 

teraz doczytałem, że to się nazywa "szybkie dodawanie"

 

 

Link to postu

Po ustawieniu powyższego zrobiłem krok po kroku to, co Pan i dokument domyślne ustawia się na to, co ustawię - od brutto/od netto. tworzę dokument w sposób następujący:

  1. Moduł Sprzedaż - Górne menu Dodaj - Faktura VAT sprzedaży
  2. Będąc w polu Nabywca klikam przycisk Insert na klawiaturze
  3. Anuluje pobieranie z GUS, uzupełniam nazwę i przez górne menu Typ klienta zmieniam na Klient:Osoba, po czym klikam Zapisz

Teraz w zależności od wcześniej opisanych przeze mnie ustawień - podpowiada się od brutto/od netto.

Link to postu
21 godzin temu, Robert Mazurek napisał:

Podepnę się pod wątek. W takim razie w jaki sposób sello tworzy dokumenty w subiekcie ? Mam przeliczanie w subiekcie po cenach brutto a sello wystawia  Zamówienia bieżące oraz faktury  w netto i rozjeżdżają mi się grosze muszę poprawiać ręcznie dokumenty tworzone z automatu.

Sello ustawia ceny na dokumentach liczone od brutto. Dopiero po ustawieniu opcji Dokument liczony: od brutto w kontrahencie (na zakładce Handel) program będzie przeliczał "od brutto".

Link to postu
11 minut temu, Robert Mazurek napisał:

To teraz pytanie, co zrobić aby sello wstawiając nowego kontrahenta i wpisując go do systemu liczyło po brutto a nie po netto ? Bo rozumiem że tu jest problem

W takim przypadku zalecam przejść do konfiguracji Szablony klientów, otworzyć Domyślny szablon firmy lub/i Domyślny szablon osoby (w zależności od potrzeby) i w sekcji Sprzedaż wybrać Dokument liczony: od brutto.

Proszę pamiętać, że ustawienia te będą dotyczyły Wszystkich nowo tworzonych kartotek danego rodzaju.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...