Skocz do zawartości

Faktura zaliczkowa końcowa, zmiana tytułu.

Polecane posty

Witam, w najnowszej wersji Subiekt nexo 22.0.0. nastąpiła zmiana z którą nie mogę sobie poradzić.

W poprzednich wersjach gdy drukowałem fakturę zaliczkową tytuł był ustawiony przeze mnie na "Faktura zaliczkowa" i tak drukuje.

Gdy drukowałem fakturę końcową tytuł był pobierany z faktury sprzedaży gdzie miałem ustawiony "Faktura" i tak drukowało zarówno końcową jak i sprzedaży.

Po pobraniu najnowszej wersji coś się zmieniło i faktura końcowa nie pobiera już tytułu z faktury sprzedaży "Faktura" tylko drukuje "Faktura sprzedaży zaliczkowa końcowa"

Jak ustawie w FL "nadpisz tytuł  użytkownika to znowu faktura końcowa drukuje "Faktura zaliczkowa" jak usunę słowo zaliczkowa to w faktura zaliczkowy drukuje tylko "Faktura"

Co mam zrobić aby przy wystawianiu faktury zaliczkowej drukowało "Faktura zaliczkowa" a przy wystawianiu faktury końcowej "Faktura"

Z góry dzięki za pomoc

Link to postu

Opisywane przez Pana zmiany zostały wprowadzone w wersji 20, w kolejnych nic się nie zmieniało. Aktualizacja wzorca wynikała z wątków na forum, np.:

Rozwiązaniem jakie mogę polecić jest stworzenie osobnych wzorców dla każdego typu dokumentu (faktury zaliczkowej i końcowej), następnie tak jak Pan już robił - wpisanie własnego tytułu w każdym z nich i wskazywanie odpowiedniego podczas drukowania.

 

Link to postu

Witam, można by sobie zrobić dwa wzorce wydruku, domyślny o tytule "Faktura zaliczkowa" do faktury zaliczkowej i o tytule "Faktura" do faktury końcowej.

Ale przy wystawianiu faktury końcowej można zapomnieć aby przestawić przy drukowaniu wzorzec na fakturę końcową który nie będzie domyślny i zamiast "Faktura" wydrukować "Faktura zaliczkowa"

Czy jest w programie jednak jakaś możliwość aby mieć przypisane na stałe że faktura zaliczkowa to drukowany tytuł "Faktura zaliczkowa" a jak wystawiam fakturę końcową to drukuje tytuł "Faktura" bez żadnego ustawiania i przestawiania wzorów wydruku ?

Mam wersje PRO do może gdzieś w opcji "Popraw wzorzec" ?

 

Link to postu
1 godzinę temu, Michał Walas napisał:

Mam wersje PRO do może gdzieś w opcji "Popraw wzorzec" ?

Spróbujemy ;) proszę skorzystać z tej opcji, następnie na zakładce Raport - Strona pierwsza odnaleźć sekcję _Tytuł_dokumentu, kliknąć w nią dwa razy i wpisać:

{Dokument.encjaDokumentu.SprzedazZaliczkowa == (byte)InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.SprzedazZaliczkowa.Tak ? "Faktura zaliczkowa" : "Faktura"} {Dokument.encjaDokumentu.NumerWewnetrzny.PelnaSygnatura} {PodajOznaczenieTypuDokumentu(TypDokumentu)}

Proszę zignorować błąd i wypróbować wzorzec ;)

image.thumb.png.d1a9f833b6782f9bb078de8fea934ed9.png

  • Lubię to 2
Link to postu

Jasne ;)  

{Dokument.encjaDokumentu.SprzedazZaliczkowa == (byte)InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.SprzedazZaliczkowa.Tak ? "Faktura zaliczkowa" : Dokument.encjaDokumentu.SprzedazZaliczkowa == (byte)InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.SprzedazZaliczkowa.KoncowaCzesciowa ? "Faktura różnicowa" : "Faktura"} {Dokument.encjaDokumentu.NumerWewnetrzny.PelnaSygnatura} {PodajOznaczenieTypuDokumentu(TypDokumentu)}

Link to postu

Bardzo dziękuję za pomoc, działa ok. 

Mam jednak jeszcze jedno pytanie i z góry przepraszam że tak nudzę ;D to już na-pewno ostatnie pytanie.

Chciałbym żeby jeszcze na FL(p) drukowało mi nr WZ wydań, w podtytule, można prosić o teki "kod" ewentualnie czy coś muszę dodać w "popraw wzorze ?

Link to postu

Tu już sprawa robi się trochę bardziej skomplikowana, dlatego polecam ponownie powielić wzorzec, żeby w razie niepowodzenia mieć cały czas sprawny wzorzec oraz będą pokazywane WZ, które są powiązane z daną FL ;) Oczywiście trzeba użyć opcji Popraw wzorzec, następnie przejść na zakładkę Code (jeśli nie jest widoczna to można ją włączyć pod prawym przyciskiem myszy), następnie trzeba tam dodać nową metodę, np.:

private string PodajTekstDokumentowRealizujacych() 
    {
        List<Tuple<int, string, string, string>> numery = new List<Tuple<int, string, string, string>>();
        StringBuilder data = new StringBuilder();

        Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizujace.Connect();
        Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizujace.First();

        int i = 0;
        while (!Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizujace.IsEof)
        {
            if( Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizujace.Konfiguracja.TypDokumentu == 4 || Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizujace.Konfiguracja.TypDokumentu == 32)
            {
                numery.Add(Tuple.Create<int, string, string, string>(
                    Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizujace.NumerWewnetrzny.Numer ?? 0,
                    Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizujace.NumerWewnetrzny.SygnaturaPrzedNr,
                    Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizujace.NumerWewnetrzny.SygnaturaPoNr,
                    Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizujace.NumerWewnetrzny.PelnaSygnatura + (!string.IsNullOrEmpty(Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizujace.NumerZewnetrzny) ? (" " + Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizujace.NumerZewnetrzny) : string.Empty)));
            }
            Dokument.encjaDokumentu.DokumentyRealizujace.Next();
        }
        foreach(Tuple<int, string, string, string> tuple in numery.OrderBy(t => t.Item1).ThenBy(t => t.Item2).ThenBy(t => t.Item3))
        {
            if( i>0 )
                data.Append( ", " );    
            
            data.Append( tuple.Item4 );
            
            i++;
        }

        if( i==0 )
            return string.Empty;

        data.Insert( 0, i > 1 ? "Powiązane WZ: " : "Powiązane WZ " );
        return data.ToString();
    }

Tekst "Powiązane WZ " widoczny w przedostatniej linii można dowolnie edytować - tekst tu wpisany pojawi się na wydruku przed nr WZ.

Kolejnym krokiem jest dodanie nowych obiektów biznesowych -> W prawym dolnym rogu należy kliknąć Dictionary, rozwinąć Business Objects -> Dokument -> kliknąć prawym przyciskiem myszy na encjaDokumentu -> New Business Object.

Teraz w sekcji Child od Business Object odnaleźć i zaznaczyć DokumentyRealizujace i kliknąć OK -> OK. W węźle pojawią się DokumentyRealizujace i tym razem klikamy na nie PPM i ponownie New Business Object, ta sama sekcja co przed chwilą i dodajemy NumerWewnetrzny. Powtórzyć operację na DokumentachRealizujacych i tym razem dodać Konfiguracja.

Na koniec wybrać, w której sekcji ma zostać dodana lista powiązanych WZ i kliknąć na nią 2x i wkleić: 

{PodajTekstDokumentowRealizujacych()}

Wszystko zapisać i sprawdzić ;) 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam, dziękuję za odpowiedź. 

Znalazłem chwilę czasu i zacząłem testować przysłany mi "instruktarz"

niestety jest coś nie tak, powtarzałem parokrotnie krok, w krok według instrukcji i cały czas to samo.

Zacząłem zapisywać każdy etap i sprawdzać,

i już na samym początku gdy wkleiłem w zakładkę "Code" przesłany mi kod po zapisaniu i próbie wydruku wyskakuje komunikat który załączyłem.

Może kod wstawiam w złą linię ?, wklejam go na samym dole od lini 298.

A tekst {PodajTekstDokumentowRealizujacych()} wklejam już w zakładce "Raport - Strona pierwsza w sekcji _Podtytuł_dokumentu"

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc

 

 

Bez nazwy.png

Bez nazwy 2.png

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam pytanie bo zderzyłem się z tym samym problemem - a co zrobić w przypadku kiedy nie mam wersji PRO ? tylko klasycznego Subiekta Nexo ?

Klient np wpłaca mi 20% wartości zamówienia -  wystawiam mu FL zaliczkową sprzedazy (słowo "cząstkową" też chciałbym usunąć) , zamówiony towar przyjeżdza - robię WZke i chce mu wystawić normalną FS z wydłużonym terminem płatności na resztę towaru ,ale uwzględniającą fakturę zaliczkową . Koniec.

Jak dla mnie jest to niewykonalne.

Jest to jedyna rzecz która naprawdę jest słabo rozwiązana w domyślnych ustawieniach programu.

Będę wdzięczny za radę.

Edytowane przez Marcin Botwina
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...