Skocz do zawartości

Blokada edycji dokumentów z innych magazynów/oddziałów ?

Polecane posty

Witam, 

mam problem z Subiektem Nexo polegający na możliwości edycji przez pracowników jednego oddziału dokumentów z drugiego oddziału. Posiadam 3 hurtownie oznaczone jako oddział i do każdej z nich jest podpięty magazyn. Problem i niesamowity bałagan pojawia się wówczas, gdy użytkownicy jednego oddziału mogą wchodzić w dokumenty WZ innych oddziałów i je poprawiać. Próbuję znaleźć możliwość blokady edycji dokumentów wystawionych przez użytkownika innego oddziału lecz bez skutku. Czy jedyną opcją jest wyłączenie całkowicie możliwości podglądu innych magazynów/oddziałów przez zewnętrzny dodatek tracąc tym samym funkcjonalność wystawiania faktur ze wszystkich oddziałów ? Jednym z powodów przejścia na Nexo z GT było właśnie ominięcie setek MMek wystawianych na koniec każdego miesiąca aby klienci mieli jedną fakturę zbiorczą od mojej firmy, dlatego nie chciałbym tracić tej możliwości. Proszę o pomoc...

Link to postu
14 godzin temu, Tomasz Kędzierski napisał:

Czy jedyną opcją jest wyłączenie całkowicie możliwości podglądu innych magazynów/oddziałów przez zewnętrzny dodatek tracąc tym samym funkcjonalność wystawiania faktur ze wszystkich oddziałów ?

To jest na to jakiś dodatek zewnętrzny? Na moje to można zablokować magazyn z poziomu programu, więc jeśli mnie pamięć nie myli (najwyżej ktoś mnie poprawi), to wchodzimy w Konfiguracja > Użytkownicy:

- znajdujemy delikwenta i poprawiamy ;)

- ustawiamy domyślny magazyn w zakładce podstawowe

- w zakładce uprawnienia, znajdujemy Zmiana domyślnego magazynu

Ewentualnie można jeszcze pójść o krok dalej i zlikwidować takiemu użytkownikowi pole magazyn:

- logujemy się na konto delikwenta

- wchodzi w dokument, w którym chcemy ukryć pole magazynu, w popraw

- wybieramy z zebątki u góry konfiguracje widoczności pól

- ukrywamy pole magazynu i zapisujemy zmianę widoczności

- przechodzimy na konto administratora i temu użytkownikowi usuwamy uprawnienie do ustawiania widoczności pól na formularzach, co by Sobie go nie zmienił

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...