Skocz do zawartości

Dodanie kolumny kod kreskowy do WZ - Stimulsoft

Polecane posty

Dzień dobry;

Proszę o pomoc w temacie dodania do wydruku, kolumny o nazwie "Kod kreskowy" do WZ za pomocą Stimulsoft. Jak się do tego dobrać?

Obecnie na wydruku jest    LP;Nazwa;Ilość;Cena netto;Wartość netto   >   potrzebuję dodać pozycję "Kod kreskowy" po pozycji "Nazwa".

W wierszu poszczególnego towaru musi się wyświetlać kod kreskowy pobrany z numeru alfanumerycznego z pola "kod kreskowy" towaru oraz dokładnie ten numer alfanumeryczny bezpośrednio pod kodem kreskowym.

Pozdrawiam

S.

Link to postu

Dobra jeżeli kod kreskowy ma znaleźć się dokładnie w kolumnie numeryczny kod kreskowy to należy wejść w edycję wzorca(wbudowanych nie da rady edytować trzeba go wcześniej powielić i dopiero wtedy edytować).

Edytując wzorzec wchodzimy w zakładkę(stronę) Raport- Strona dodatkowa.

2018-11-22_14h37_09.thumb.png.0548e9782213acd08829dc69e818f7ca.png

 

usunąć zaznaczone pole tekstowe nazwane __grid____dane__Numeryczny_kod_kreskowy(nazwa pola jest wyświetlana jako ostatnia pozycja w liście po prawej stronie)

image.png.389aba08aac04e7fde0ee21e8aaa4301.png

Wstawiamy kod kreskowy(lewa strona) o rozmiarze takim jak usunięte pole tekstowe, wybieramy odpowiedni rodzaj kodu wybieramy czy ma pokazywać tekstowo wartość kodu i zamykamy okno.

Po prawej stronie edytujemy patrząc od góry:

2018-11-22_14h42_55.png.5de0ee0ccac4e4f944dd0fbe29af109a.png

  • Pole Code klikamy na trzy kropki i wpisujemy bądź wybieramy
{Dokument.Pozycje.JednostkaMiaryAs.PodstawowyKodKreskowy.Kod}
  • Ustawiamy ramkę
  • W polu name wpisujemy
__grid____dane__Numeryczny_kod_kreskowy

 

I zapisujemy

 

Jeśli wysokość lini jest dla nas za niska po wstawieniu kodu możemy zwiększyć domyślną wysokość lini rozciągając pole _PanelGridData.

2018-11-22_14h50_39.thumb.png.962128326fcc22f0a43eb64f2da15f59.png

 

Mam nadzieję, że pomogłem.

Link to postu

Dotarłem już i tam gdzie info.  :) zacząłem kopiować i konfigurować. Chciałem zrobić w kolejnej kolumnie. Potem jednak poprosiłem o wskazówki, czy idę dobrym tropem i abym jakoś sensownie dalej wystartował z tym. Bez zbędnej męczarni. Program jest ciężki jak ktoś nie wysiedział przy nim odpowiedniej ilości godzin. Dużo godzin. Miałem już z nim do czynienia przy inny sofcie.

Jutro od rana zaczynam. Dam znać czy poszło, a jak się zatnę to poproszę o HELP.

Pozdrawiam

S.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...