Skocz do zawartości

Księgowanie wynagrodzenia dla umowy zlecenia

Polecane posty

Witam, 

W gratyfikancie naliczam dwa wynagrodzenia dla dwóch różnych osób zatrudnionych na podstawie umowy zlecenia. Wszystko to robię na jednej liście płac. 

Jednakże chcąc zaksięgować wynagrodzenie program księguje mi osobno te dwie osoby, co powoduje powstanie dwóch dowodów. Ja chciałbym to zrobić wszystko w jednym, aby zachować chronologię. Czy w ogóle takie coś jest możliwe?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, 

Pozdrawiam!

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź, 

Oszczędziło mi to paru godzin szukania. 

A jeszcze mam takie pytanie, bo mamy w spółce zarząd z powołania i ich przychody wykazywane są w działalności wykonywanej osobiście. Dlatego chciałem zrobić to jako umowa zlecenia, bo program raczej funkcji powołania zarządu nie posiada. Jednak dla mnie nie ma różnicy czy to będzie umowa zlecenia, kontrakt menadzerski czy umowa o pracę, ważne aby mi to wykazywało przychody poprawnie w PIT czyli w działalności wykonywanej osobiście i księgowało to wszystko w jednym dokumencie. 

I tutaj moje pytanie czy można w umowie o pracę ustawić tak pracownika, aby w PIT przychody wykazywał właśnie w tym wierszu? Czy może znacie jakiś inny sposób tego problemu? A może istnieje w gratyfikancie taka funkcja jak powołanie?

Proszę o pomoc, 

Pozdrawiam

Link to postu

Dzień dobry.

Dnia 9.01.2019 o 13:47, Daniel Kuszmierek napisał:

A jeszcze mam takie pytanie, bo mamy w spółce zarząd z powołania i ich przychody wykazywane są w działalności wykonywanej osobiście. Dlatego chciałem zrobić to jako umowa zlecenia, bo program raczej funkcji powołania zarządu nie posiada. Jednak dla mnie nie ma różnicy czy to będzie umowa zlecenia, kontrakt menadzerski czy umowa o pracę, ważne aby mi to wykazywało przychody poprawnie w PIT czyli w działalności wykonywanej osobiście i księgowało to wszystko w jednym dokumencie. 

Przychody z umów o pracę są sztywno traktowane na PIT-11 jako przychody z umów o pracę - trzeba by je było przepisywać ręcznie do przychodów z działalności wykonywanej osobiście.

A tak myślę - może takie przychody ewidencjonować w sposób przyzwoity, za pomocą umów zleceń i ich rachunków a na koniec miesiąca tworzyć ręcznie w programie dowód wewnętrzny i go dekretować?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...