Skocz do zawartości

Statusy Dokumentów (zamówień i FV)

Polecane posty

Witam.

Mam problem ze stanami magazynu. Dany towar który po sprawdzeniu historii w informatorze wychodzi na to że został on zamówiony w 2 dostawach, 1 to 10 szt po której zaraz była FV sprzedaży na te 10 szt. i 2 dostawa 70 szt. i zaraz po dostawie Fv sprzedaży na 50 szt.

Razem przychód tego towaru 80 szt.  rozchód razem 60 szt.

W dziale Asortyment wyskakują mi w kolumnie dostępne 30 szt. gdzie powinno być 20 i w rzeczywistości mam 20 szt. a w kolumnie stan 80 szt.

Czy to zależy od statusów dokumentów - zamówienia klienta i Fv sprzedaży ?

Dlaczego system nie pokazuje nam stanu rzeczywistego?

 

Link to postu
54 minuty temu, MARCIN KOŁODZIEJ napisał:

Czy to zależy od statusów dokumentów - zamówienia klienta i Fv sprzedaży ?

Tak, głównie zależy to od statusu dokumentu. Proszę o informacje o statusach wszystkich dokumentów związanych z tym towarem.

55 minut temu, MARCIN KOŁODZIEJ napisał:

Dlaczego system nie pokazuje nam stanu rzeczywistego?

Podejrzewam, że jeden z dokumentów ma status inny, niż W Wydany towar i wykonane usługi.

Link to postu
1 godzinę temu, Dariusz Nowak napisał:

Tak, głównie zależy to od statusu dokumentu. Proszę o informacje o statusach wszystkich dokumentów związanych z tym towarem.

Podejrzewam, że jeden z dokumentów ma status inny, niż W Wydany towar i wykonane usługi.

Mam status częściowa rezerwacja dostaw.

Chciałem zmienić na status W ale system nie pozwala mi zapisać ponieważ wyskakuje mi błąd, wysyłam w załączeniu.

Chciałem dodać, że zamówienie z którego przekształcałem do faktury to w te pozycji co wyskakuje mi ten błąd klient zamawia 20 szt. a ja zafakturowałem 10 szt. bo nie ma na stanie. Przechwytywanie.JPG.371801b94c65da8c31e3dd7849aaf294.JPG to ten błąd

Link to postu

Jest pokazany stan rzeczywisty. Nie zadysponował Pan tych 10 sztuk. Stworzył Pan dokument, którego status nie pozwala wydać towaru z magazynu, więc dlaczego towar miałby nie widnieć na magazynie?

Polecam zapoznać się z tematami e-Pomocy technicznej, opisującymi statusy dokumentów w programie Subiekt nexo:

Edytowane przez Dariusz Nowak
Link to postu
24 minuty temu, Dariusz Nowak napisał:

Kolumna S informuje nas, że wszystkie powyższe zamówienia częściowo zarezerwowały towar i nie zostały zrealizowane. Dlaczego dostawy na tych zamówieniach są częściowo zarezerwowane? Czy te zamówienia mają być w przyszłości realizowane? Jak odbywa się u Pana w firmie praca na zamówieniach?

Tak te zamówienia mają być zrealizowane w całości.

Kiedy dostajemy od klienta zamówienie, wprowadzamy je w system i jeżeli mamy towar na magazynie to wysyłamy to co mamy obecnie na stanie robiąc fv sprzedaży z tego zamówienia , kiedy dojedzie nam brakujący towar wprowadzamy go w system po przez PZ i realizujemy resztę towaru z danego zamówienia wystawiając kolejną fv sprzedaży.

Edytowane przez MARCIN KOŁODZIEJ
Link to postu
5 godzin temu, Dariusz Nowak napisał:

Kolumna S informuje nas, że wszystkie powyższe zamówienia częściowo zarezerwowały towar i nie zostały zrealizowane. Dlaczego dostawy na tych zamówieniach są częściowo zarezerwowane? Czy te zamówienia mają być w przyszłości realizowane? Jak odbywa się u Pana w firmie praca na zamówieniach?

Wiadomo coś jak to naprawić ??

Link to postu
16 minut temu, Marcin KOŁODZIEJ napisał:

Naprawdę nie wiem  jak to rozwiązać.  jak zmienić te daty ?

Wystarczy wejść na dokument poprzez opcję Popraw i ją zmienić. Co do komunikatów wyskakujących w trakcie próby zmiany, należy się do nich dostosować.

Nie da się wydać towaru dokumentem WZ, którego nie ma, lub jest zarezerwowany na innym dokumencie. Daty należy dostosować do rzeczywistości. Dzięki temu nie ma możliwości, żeby coś się nie zgadzało.

Kupując towar od klienta, wprowadza Pan dokument przyjęcia z datą magazynową, w której faktycznie otrzymał ten towar. Rezerwując towar dla innego kontrahenta "odkłada" go Pan na inną "półkę" i nie sprzedaje, ponieważ jest to przeznaczone dla kogoś innego. Sprzedając towar, oddaje Pan fizycznie towar klientowi i wpisuje datę magazynową, z którą wysłał lub wręczył  towar klientowi. Chcąc sprzedać towar klientowi, którego nie ma Pan na stanie, tworzy dokument zamówienia, który nie rezerwuje asortymentu. W końcu go nie ma. Mając zamówienie, zamawia Pan towar dla klienta. Kiedy towar przyjdzie, wpisuje do programu dokument przyjęcia z datą faktycznego przyjęcia na magazyn, po czym realizuje zamówienie z datami, w których klient faktycznie odbiera go. I z tą właśnie datą tworzy dokument sprzedaży i - co za tym idzie - automatycznie tworzy się wydanie - z rzeczywistą datą wysyłki lub doręcznym przekazaniu towaru.

Korzystając z powyższego, nigdy nie będzie problemów ze sprzedażą.

Edytowane przez Dariusz Nowak
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...