Skocz do zawartości

Zmiana numeracji faktur

Polecane posty

.Przechwytywanie.JPG.705a3eb2464d686f67928c60e7c1ba24.JPG

Witam. Chce zmienić numeracje aby od marca mi już wystawiało wychodziło  od 1/03/2019 i tak każdy kolejny miesiąc. sugeruje się  informacją na stronie z pomocy technicznej https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1258,jak-zmienic-numeracje-dokumentow-na-miesieczna-w-subiekt-nexo.html ale wyskakuje mi komunikat.

Do tego chce aby każda WZ/PZ/ZD/ZK i inne tez sie zmieniały co miesiąc.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i info.

 

Edytowane przez Marcin KOŁODZIEJ
Link to postu
7 minut temu, Marcin KOŁODZIEJ napisał:

ale wyskakuje mi komunikat.

Jaki komunikat?

Proszę też zwrócić uwagę na wstęp tematu o zmianie numeracji:

"(...) Zmiana metody numeracji możliwa jest jedynie wtedy, gdy w danym roku kalendarzowym nie ma wystawionych dokumentów danego typu, jeśli są to w pierwszej kolejności, należy powielić numerację, informację jak to zrobić można znaleźć tutaj."

Link to postu
4 minuty temu, Marcin KOŁODZIEJ napisał:

Pewnie trzeba powielić tak. ale to mogę już zrobić czy dopiero na początku nowego miesiąca ?

Powielić i przypisać może Pan w każdym momencie, ale proszę pamiętać, że Nowa numeracja wiąże się z Nowym numerem początkowym (domyślnie 1). Jeśli chce Pan ustawić nową numerację w trakcie trwania miesiąca, musi Pan pamiętać, żeby określić Numer początkowy jako kolejny, po ostatnim, wykorzystanym w programie numerze. Dla zmian od nowego miesiąca nie ma potrzeby zmiany Numeru początkowego.

P.S. Podpowiem, że przypisanie Numeracji odbywa się w konfiguracji Typy dokumentów.

Link to postu
Przed chwilą, Dariusz Nowak napisał:

Zgadza się. Jeśli chciałby Pan korzystać z nowej numeracji w tym miesiącu i ma Pan w planach stworzyć faktury na luty, zalecam ustawienie numeru początkowego na 15.

Ale wtedy w marcu pierwsza FS będzie o numerze FS 1/03/2019 ?

Edytowane przez Marcin KOŁODZIEJ
Link to postu

Przedstawię Panu schemat:

  1. Powiela Pan Numerację w lutym.
  2. Określa Pan Numer początkowy jako 15 (w tym przypadku).
  3. Przypisuje Pan nowo stworzoną Numerację do Typu dokumentu.
  4. Wykorzystuje Pan tę Numerację do końca lutego.
  5. Pierwszego marca edytuje Pan nowo stworzoną Numerację, określając Numer początkowy jako 1.

Dzięki powyższym krokom osiągnie Pan zamierzony efekt.

Edytowane przez Dariusz Nowak
Link to postu

Chciałbym wspomnieć w tym wątku o jeszcze jednej możliwości.

Mianowicie istnieje możliwość pominięcia ostatniego kroku, czyli edycji Numeru początkowego na początku marca. W tym celu należałoby wykorzystać Szczegółowe numery początkowe. Konfiguracja wyglądałaby następująco:

1.thumb.png.8079d97ba6c8a43ffcdad94ef580ac53.png

Dzięki powyższemu zmiana Numeru początkowego w marcu na jedynkę nie byłaby potrzebna. Program sam by to zrobił.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...