Skocz do zawartości

Wysyłka Sprawozdania finansowego

Polecane posty

Witam, 

W insercie nexo sporządziłem w pierwszej kolejności bilans oraz rachunek zysków i strat. Następnie przeszedłem do zakładki e-deklaracje i sporządziłem deklaracje, a następnie wygenerowałem plik xml. 

Niestety w pliku tym nie mam praktycznie żadnych informacji na temat bilansu i rachunku zysków i strat (Prócz sumy aktywów i pasywów oraz tych większych pozycjach z RZiS).

Dlatego chciałbym się upewnić czy teraz jedyne co muszę zrobić to wygenerować dodatkowo bilans i RZiS do pliku xml. Następnie wejść na stronę www.epuap.gov.pl i dać do podpisania osobom upoważnionym te 3 pliki czyli bilans, RZiS i tą deklarację co mi generuje w zakładce e-deklaracje i te 3 pliki wysłać do US (Jesteśmy jednostką nie wpisaną do KRS). 

Proszę o pomoc i jeśli się mylę proszę o podanie instrukcji co dokładnie zrobić. 

Pozdrawiam.

Link to postu

Dzień dobry

Dnia 6.03.2019 o 11:23, Daniel Kuszmierek napisał:

W insercie nexo sporządziłem w pierwszej kolejności bilans oraz rachunek zysków i strat. Następnie przeszedłem do zakładki e-deklaracje i sporządziłem deklaracje, a następnie wygenerowałem plik xml. 

Tu jak rozumiem poszedł Pan do zakładki e-Sprawozdania?

Dnia 6.03.2019 o 11:23, Daniel Kuszmierek napisał:

Niestety w pliku tym nie mam praktycznie żadnych informacji na temat bilansu i rachunku zysków i strat (Prócz sumy aktywów i pasywów oraz tych większych pozycjach z RZiS).

Poprawione to zostało w wersji 24.1.0, która pojawi się w przyszłym tygodniu.

 

Dnia 6.03.2019 o 11:23, Daniel Kuszmierek napisał:

Dlatego chciałbym się upewnić czy teraz jedyne co muszę zrobić to wygenerować dodatkowo bilans i RZiS do pliku xml. Następnie wejść na stronę www.epuap.gov.pl i dać do podpisania osobom upoważnionym te 3 pliki czyli bilans, RZiS i tą deklarację co mi generuje w zakładce e-deklaracje i te 3 pliki wysłać do US (Jesteśmy jednostką nie wpisaną do KRS). 

Jednak ponownie zapytam o co chodzi z tą deklaracją - czy czasem nie chodzi o e-Sprawozdanie?

Jaką Państwo jednostką jesteście?:

  • Jeżeli jesteście podatnikiem podatku CIT nie zarejestrowanym w rejestrze przedsiębiorców KRS - to można składać w dowolnym formacie, np PDF do urzędu skarbowego;
  • Jeżeli osobą fizyczną prowadzącą księgi rachunkowe - to trzeba złożyć w formacie XML kompletne sprawozdanie finansowe zawierające m.in Bilans i Rachunek Zysków i strat. Czyli jeden kompletny XML; Składa się go elektronicznie w sposób podobny do składania deklaracji elektronicznych.
  • Dla jednostek wpisanych do KRS - należy złożyć w formacie XML kompletne sprawozdanie finansowe zawierające m.in Bilans i RZS. Jeden kompletny XML; składa się go elektronicznie poprzez konto w serwisie eKRS.

 

Zakładam, że jesteście Państwo tymi pierwszymi :)

Wówczas wydaje się, że wystarczy wygenerować sprawozdania typu RZS i Bilans w dowolnej postaci (postać XML jest mniej czytelna od PDF), dać do podpisu osobom wymaganym i przesłać drogą "tradycyjną" do US.

  • Lubię to 1
Link to postu

Witam, 

Tak jesteśmy tymi pierwszymi. Chodzi generalnie o to że wszystkie sprawozdania musimy złożyć do urzędu skarbowego, a więc i informację dodatkową w tym wprowadzenie do sprawozdania finansowego itd. 

Problem był taki, że chciałem mieć ten format xml. aby zarząd nie musiał wyrabiać podpisu kwalifikowanego. Jednakże, wczoraj w gazecie prawnej przeczytałem, że ministerstwo wprowadziło możliwość podpisywania każdy format pliku podpisem zaufanym, a więc problem zniknął. 

Tak więc dziękuję za odpowiedź i miło że problem z tą e-deklaracją zostanie naprawiony.

Pozdrawiam. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...