Skocz do zawartości

Wysyłanie (SMTP) zakończone częściowym sukcesem

Polecane posty

Witam,

dosyć często w Gestorze Nexo, przy wysyłce wiadomości dostaję komunikat :

Wysyłanie (SMTP) zakończone częściowym sukcesem.

Dzieje się tak tylko przy wysyłce . Odbiór jest zawsze poprawnie.

2 pytania :

1. Jak sprawdzić co to za błędy ? nie mogę znaleźć dziennika błędów.

2. Czym mogą być spowodowane te błędy.

Z Gestora korzystają 4 osoby,

 

Link to postu

Dzień dobry,

Proszę włączyć logowanie i gdy następnym razem podczas wysyłki wystąpi informacja, że wysyłanie zakończono częściowym sukcesem to proszę plik z logiem podesłać do mnie. 

image.png.e5d4779a615436f359cc399c068d2346.png

Logi zapisują się co 100 linii lub przy zamknięciu programu, także jeśli to zdarzenie wystąpi to proszę najlepiej zamknąć program wtedy będziemy mieć pewność że mamy to zdarzenie zapisane w logu.

Link to postu

Dziękuję za pomoc z logami .

 

Oto błąd zarejestrowany przy wysyłce.

[Error] 2019-04-04 14:50:46 [Smtp] Błąd podczas przetwarzania operacji
[Error] 2019-04-04 14:50:46 System.Exception: Wiadomość została usunięta
[Error] 2019-04-04 14:50:46    at InsERT.Moria.KlientPoczty.SmtpClient.<>c__DisplayClassf.<SendMessages>b__7(OperacjaPocztowaNaSerwerzeBO bo)
[Error] 2019-04-04 14:50:46    at InsERT.Moria.KlientPoczty.GenericMailProtocolClientBase`1.HandleOperationRequest(Int32 operationId, Action`1 action, Exception& exception)
[Error] 2019-04-04 14:50:46 [Smtp] Błąd podczas wysyłania wiadomości
[Error] 2019-04-04 14:50:46 System.Exception: Wiadomość została usunięta
[Error] 2019-04-04 14:50:46    at InsERT.Moria.KlientPoczty.SmtpClient.<>c__DisplayClassf.<SendMessages>b__7(OperacjaPocztowaNaSerwerzeBO bo)
[Error] 2019-04-04 14:50:46    at InsERT.Moria.KlientPoczty.GenericMailProtocolClientBase`1.HandleOperationRequest(Int32 operationId, Action`1 action, Exception& exception)

 

 

Link to postu

Dziękujemy. Błąd został namierzony i spróbujemy poprawić do wersji letniej. Taki problem mógł powstać gdy była próba wysłania wiadomości, gdzie jej wielkość przekraczała możliwości serwera (np. wysyłam ją z Gmaila i daję załącznik większy niż dopuszczalne 25MB). . Wiadomość wtedy nie została wysłana. Usuwamy wiadomość ze skrzynki nadawczej. Jednak wciąż zostaje operacja w bazie, która próbuje wysłać już usuniętą wiadomość. Normalnie po 5 próbach taka operacja powinna zostać usunięta. W tym przypadku jednak tak się nie dzieje.

 

 

Link to postu
2 godziny temu, Igor Bernakiewicz napisał:

Dziękujemy. Błąd został namierzony i spróbujemy poprawić do wersji letniej. Taki problem mógł powstać gdy była próba wysłania wiadomości, gdzie jej wielkość przekraczała możliwości serwera (np. wysyłam ją z Gmaila i daję załącznik większy niż dopuszczalne 25MB). . Wiadomość wtedy nie została wysłana. Usuwamy wiadomość ze skrzynki nadawczej. Jednak wciąż zostaje operacja w bazie, która próbuje wysłać już usuniętą wiadomość. Normalnie po 5 próbach taka operacja powinna zostać usunięta. W tym przypadku jednak tak się nie dzieje. 

Dziękuję, ale mam pytanie.

Jak wyłapać, które wiadomości nie zostały prawidłowo wysłane ? To maile handlowe, więc to poważny błąd, przez którego uciekają klienci, myśląc, ze zostali przez nas zlekceważeni i nie otrzymali oferty.

Wychwycenie tych maili da nam szanse ich ponownego wysłania.

 

 

Edytowane przez Arek M
Link to postu

Nie zostały wysłane czyli zostały w skrzynce nadawczej - wtedy jasno widzi Pan co nie zostało wysłane. Jeśli zostały wysłane, a serwer pocztowy odbiorcy odrzucił wiadomość z jakichś przyczyn (np zbyt duży załącznik) to powinien Pan otrzymać zwrotkę z serwera, która informuje o tym fakcie.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...