Skocz do zawartości

Księgowanie składek na ubezpieczenie

Polecane posty

Dzień dobry!

Otóż prowadzę księgi kilku klientom, których składki społeczne księguję Dowodem Wewnętrznym razem ze składkami ich pracowników, tak więc nie uwzględniam ich w deklaracji PIT, jak i nie księguję oddzielnym dokumentem. W Rachmistrzu GT nie było problemu z czymś takim, gdyż wystarczyło "Księgowanie składek na ubezpieczenie" W sekcji "zaliczka PIT" zaznaczyć "nie pobieraj" (w załączniku zdjęcie poglądowe).

Jednak po przeniesieniu się do Rachmistrza Nexo Pro, nie mam nigdzie takiej opcji, bo jedynie do wyboru w zakładce Wspólnika mogę odznaczyć "Nie uwzględniaj w PIT pomimo zadekretowania", a więc mam do wyboru, albo dekretację oddzielnym, dedykowanym dokumentem do samych składek właściciela firmy, albo rozliczenie składki społecznej w deklaracji. Zaznaczenie naliczonych składek jako "niepodlegające księgowaniu" też nic nie zmieniło i nadal kwota wchodziła do deklaracji.

Niestety obie opcje mnie nie urządzają, dlatego proszę o ewentualną pomoc w rozwiązaniu problemu.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam!

Składki GT.jpg

Edytowane przez Agnieszka Senftleben
Link to postu
  • 3 lata później...

W schematach dekretacji , trzeba uzupełnić schemtat dekretacji jak na obrazku poniżej - na samym dole wybierasz kolumnę KPIR i obok po prawej co ma się tam znaleźć - przykładowo składki społeczne. Ale czy on pilnuje żeby ich potem dwukrotnie nie ująć ( tj w PIT albo np. razem z ZUS pracowników ) - tego jeszcze nie sprawdziłem.

 

image.thumb.png.a1866a275eefd13ecf13cb5428b1179e.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...