Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Arkadiusz Wypych

Wysyłka JPK_VAT - zmiana certyfikatu przez Ministerstwo Finansów. Wersja 1.58 HF4 InsERT GT

Polecane posty

Szanowni Państwo.

W dniu 23.08.2019 Ministerstwo Finansów zmieniło certyfikat klucza publicznego do środowiska produkcyjnego JPK. (https://www.podatki.gov.pl/komunikaty-techniczne/zmiana-certyfikatu-klucza-publicznego-do-srodowiska-produkcyjnego-jpk/) Nowy certyfikat obowiązuje od dnia opublikowania.

Firmy korzystające z podpisu kwalifikowanego nie będą w stanie wysłać pliku JPK_VAT.

Wysyłka z wykorzystaniem danych autoryzujących przechodzi bez problemu.

Jeżeli plik JPK_VAT nie został jeszcze wysłany:

  1. Należy uaktualnić InsERT GT do wersji 1.58 HF4 (wersje można pobrać stąd)
  2. Podpisać ponownie plik JPK_VAT i wysłać.

Jeżeli plik został już wysłany

  1. Należy sprawdzić status pobrania UPO;
  2. Jeżeli UPO zostało pobrane, to wszystko jest OK. Jeżeli pojawił się błąd szyfrowania, to należy zastosować poniższe kroki.
  3. Uaktualnić InsERT GT do wersji 1.58 HF4 (wersje można pobrać stąd)
  4. Podpisać ponownie plik JPK_VAT i wysłać.

Pragniemy również przypomnieć, iż plik JPK_VAT można także wyeksportować z systemu InsERT i wysłać z wykorzystaniem aplikacji ministerialnej.

Dodatkowo w wersji 1.58 HF4 rozwiązano problem zbiorczego podpisywania plików JPK_VAT oraz deklaracji skarbowych z poziomu aplikacji Biuro GT.

EDIT:

Szanowni Państwo

Niestety opublikowana w dniu 23.08.2019, w reakcji na zmianę certyfikatu przez Ministerstwo Finansów, poprawka 1.58 HF4 zawiera błąd i pliki JPK_VAT wysłane za pośrednictwem tej wersji nie zostaną poprawnie zweryfikowane przez środowiska produkcyjne JPK. Wysłane za pomocą tej wersji pliki mają status "120 - Sesja została poprawnie zakończona. Dane zostały poprawnie zapisane. Trwa weryfikacja dokumentu."  Pobranie dla nich UPO nie będzie możliwe.

W związku z tym przygotowujemy  poprawkę 1.58 HF5. W dalszym ciągu istnieje możliwość wyeksportowania z systemu InsERT GT pliku JPK_VAT i wysłania go z wykorzystaniem aplikacji ministerialnej. Aplikację można pobrać stąd.

 

Edytowano przez Arkadiusz Wypych

Udostępnij ten post


Link to postu

×